در این مقاله قصد داریم به آموزش زبان برنامه نویسی پایتون بپردازیم

از نظر تکنیکال، پایتون یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا است که برای توسعه وب و اپلیکیشن از آن استفاده می‌شود. این زبان بسیار محبوب است چون نوشتار پویایی دارد و درک این زبان و لغات آن کار سختی نخواهد بود.  زبان برنامه نویسی پایتون یکی از زبان هایی است که می تواند در Data Mining پروژه های هوش تجاری کمک بسیاری به ما بکند.

پس از نصب نرم افزار پایتون و PyCharm برای شروع در نوار ابزار سمت چپ صفحه بر روی نام پروژه کلیک راست کرده و گزینه New را انتخاب کرده وسپس Python file جدیدی را ایجاد میکنیم

سپس در این فضا شروع به نوشتن کد خود میکنیم.

کدی که در زبان برنامه نویسی پایتون برای گرفتن ورودی استفاده میشود تابع Input() نامیده می شود که می توان جهت  User Friendly شدن کدمان جمله ای را داخل دابل کوتیشن وارد کرد. در این مقاله قصد داریم کدی را بنویسیم که عددی را به عنوان ورودی دریافت کرده و پس از انجام عملیاتی برای مثال جمع کردن عدد با ۱ آن را در خروجی چاپ کند.

برای این کار لازم است که متغیری تعریف کرده و ورودی را داخل آن قرار دهیم.

متغیری به نام number تعریف کرده و پس از علامت = برای اینکه بتوانیم یک مقدار String و یک عدد را کنار هم قرار دهیم لازم است کلمه int را وارد کرده و سپس تابع ورودی یعنی input را وارد کرده و داخل پرانتز در دابل کوتیشن عبارت را وارد می کنیم.

پس عملیات مورد نظر را وارد میکنیم. به این ترتیب که متغیری تعریف کرده و عملیات مورد نظر را در آن وارد میکنیم.

برای چاپ خروجی در پایتون از تابع print() استفاده می کنیم و باز برای User Friendly شدن کدمان داخل دابل کوتیشن عبارتی را وارد کرده و بعد از قرار دادن کاما متغیری را که عملیات در آن ریخته شده است را وارد می کنیم.

سپس بر روی صفحه راست کلیک کرده و کد را اجرا میکنیم، که برای اجرای کد می توان از مثلث سبز نوار بالا نیز استفاده کرد.

با وارد کردن عدد مورد نظر و زدن دکمه Enter کد اجرا می شود.

می توانیم برای تمرین دو عدد را به عنوان ورودی دریافت کرد و در خروجی جمع دو عدد را چاپ کرد.

ویدیو مربوط به این آموزش را می توانید در صفحه آپارات ما دنبال کنید. در مقاله بعد کدی را با هم خواهیم نوشت که در آن دو عدد را به عنوان ورودی دریافت کرده و بزرگترین عدد را چاپ کند.