در این مقاله قصد داریم به مراحل نصب و پیکره بندی نرم افزار ریپورت سرور بپردازیم. این نرم افزار ابزاری است که می توانید گزارشات و دشبورد های خود را در بستر وب به اشتراک بگذارید.

برای نصب نرم افزار ریپورت سرور پس از دانلود نرم افزار و طی کردن مراحل نصب، طبق مراحل زیر به پیکره بندی نرم افزا می پردازیم.

بعد از نصب نرم افزار وارد برنامه Report server configuration manager می شویم و باقی مراحل پیکره بندی را از این قسمت ادامه می دهیم.

بعد از باز شده برنامه اولین مرحله اتصال به سرور است که لازم است نام سرور را وارد کنید و دکمه Connect را کلیک می کنیم.

سپس وارد Service account Tab شده در این پنجره می توانید تنظیمات مورد نظر خود را انجام داده و دکمه Apply را کلیک میکنیم و یا می توانیم تنظیمات را در حالت پیش فرض باقی گذاریم. و سپس وارد Web Service URL Tab شده، در قسمت Top Port پیش فرض ۸۰ در نظر گرفته شده و در صورت اختصاص دسترسی از ادمین شبکه می توانید این مقدار را تغییر دهید.

پس از Apply کردن تغییرات در قسمت Report Server Web Service URLs ،URL در اختیار شما قرار میگیرد.

سپس وارد Database Tab شده و برای ایجاد Database بر روی دکمه Change Database کلیک کرده و Database جدید را ایجاد می کنیم.

سپس وارد Web Portal URL Tab  شده

در این صفحه Virtual Directory را می توان تغییر داد و یا در حالت پیش فرض قرار داد. سپس برای بارگذاری برنامه در این مرحله لازم است دکمه Ctrl و F5 را یکبار بزنید.

در این قسمت لینکی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید وارد لینک شده و User Name و Password را وارد کرده و وارد فضای ریپورت سرور شده و گزارشات و دشبورد های خود را در آن آپلود کنید.