6

توسط Sandra Durcevic در هوش تجاری، 13 سپتامبر 2018

هوش تجاری می تواند مزایای زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد

استفاده موثر از هوش تجاری و تجزیه و تحلیل، تفاوت اساسی بین شرکت های موفق و شرکت هایی است که در محیط مدرن شکست می خورند. چرا؟ زیرا همه چیز در هر بخش از تجارت در حال تغییر است و رقابتی تر می شود و مزایای هوش تجاری و استفاده مناسب از تجزیه و تحلیل داده ها کلید عملکرد بهتر از رقابت است.

به عنوان مثال، در رابطه با بازاریابی، روش‌های سنتی تبلیغاتی برای صرف مقادیر زیادی پول در تلویزیون، رادیو و تبلیغات چاپی بدون اندازه‌گیری بازگشت سرمایه، مانند گذشته کار نمی‌کنند. مصرف کنندگان روز به روز در برابر تبلیغاتی که مستقیماً آنها را هدف قرار نمی دهند مصون می مانند.

شرکت‌هایی که در بازاریابی B2C و B2B موفق‌ترین هستند، از داده‌ها و تحقیقات برای ایجاد کمپین‌های فوق‌العاده خاص استفاده می‌کنند که با یک پیام خاص به مشتریان بالقوه هدف می‌رسند. همه چیز در حال آزمایش است، و سپس کمپین‌هایی که موفق می‌شوند، پول بیشتری به آنها اختصاص می‌دهند، در حالی که بقیه دیگر تکرار نمی‌شوند.
شانس شما: می خواهید یک نرم افزار حرفه ای تجزیه و تحلیل BI را امتحان کنید؟
با استفاده از آزمایش رایگان 14 روزه ما، قدرت هوش تجاری را تجربه کنید!
چرا هوش تجاری بسیار مهم است؟

استفاده اصلی از هوش تجاری کمک به واحدهای تجاری، مدیران، مدیران ارشد و سایر کارکنان عملیاتی است که با اطلاعات دقیق، تصمیمات آگاهانه تری اتخاذ کنند. در نهایت به آنها کمک می کند فرصت های تجاری جدید را شناسایی کنند، هزینه ها را کاهش دهند یا فرآیندهای ناکارآمدی را که نیاز به مهندسی مجدد دارند شناسایی کنند.

BI از نرم‌افزار و الگوریتم‌ها برای استخراج بینش عملی از داده‌های یک شرکت و هدایت تصمیمات استراتژیک آن‌ها استفاده می‌کند. کاربران BI داده ها را در قالب داشبوردها و گزارش های هوش تجاری تجزیه و تحلیل و ارائه می کنند و اطلاعات پیچیده را به روشی ساده تر، قابل دسترس تر و قابل درک تر تجسم می کنند. BI همچنین می‌تواند به عنوان «تحلیل توصیفی» نامیده شود، زیرا فقط وضعیت گذشته و فعلی را نشان می‌دهد: نمی‌گوید چه باید کرد، بلکه می‌گوید چه چیزی هست یا بود. مسئولیت اقدام همچنان در دست مدیران اجرایی است.

این روش “آزمایش، به داده ها نگاه کن، تنظیم” در قلب و روح هوش تجاری است. همه چیز در مورد استفاده از داده ها برای دریافت درک واضح تر از واقعیت است، به طوری که شرکت شما می تواند تصمیمات استراتژیک تری اتخاذ کند (به جای تکیه بر غریزه درونی یا اینرسی شرکتی).

در نهایت، هوش تجاری و تجزیه و تحلیل بسیار بیشتر از فناوری مورد استفاده برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها است. آنها در مورد داشتن ذهنیت یک آزمایشگر هستند و مایل به اجازه دادن به داده ها برای هدایت فرآیند تصمیم گیری یک شرکت هستند.
مزایای هوش تجاری چیست؟

6 مزیت هوش تجاری مزایای هوش تجاری و تجزیه و تحلیل فراوان و متنوع است، اما همه آنها یک چیز مشترک دارند: آنها قدرت می آورند. قدرت دانش. بر هر واحدی که تأثیر بگذارند، می توانند سازمان و روش شما را برای انجام تجارت عمیقاً متحول کنند. در اینجا یک مرور کلی از 6 مزیت اصلی هوش تجاری آورده شده است:

مشتریان خود را موثرتر درک کنید
عملکرد و درآمد را افزایش دهید
می توانید سرنخ ها را درجه بندی کنید
روندهای فروش را شناسایی کنید
خدمات شخصی سازی شده را راحت تر ارائه دهید
بهبود بهره وری عملیاتی

در این پست، 6 تصویر از مزایای هوش تجاری را بررسی خواهید کرد، که در این مسیر با برخی از مطالعات موردی در دنیای واقعی پشتیبانی شده است. در پایان این پست، احساس می‌کنید نیاز دارید که فرهنگ مبتنی بر داده را در شرکت خود ایجاد کنید و شواهد محکمی خواهید داشت که می‌توانید از آنها برای متقاعد کردن هم تیمی‌های بدبین استفاده کنید.

حقایق و ارقام در مورد کلان داده
منبع تصویر: Valuewalk
مزایای هوش تجاری: 6 مطالعه موردی

در اینجا شش مورد استفاده وجود دارد که مزایای مختلف هوش تجاری را نشان می دهد.

1) شما می توانید مشتریان خود را موثرتر درک کنید

اولین مزیت هوش تجاری که در اینجا به آن خواهیم پرداخت، ارتباط با مشتریان است. آندره چاپرون، مربی معروف بازاریابی ایمیلی می‌گوید: «کسب‌وکاری که بیشترین موفقیت را کسب می‌کند، کسب‌وکاری است که مشتریانش را بهتر درک می‌کند». این مطالعه موردی در مورد Verastel، یک ارائه‌دهنده مخابرات آلمانی، صحت این بیانیه را نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه آنها از مزایای بزرگ تجزیه و تحلیل تجاری بهره‌مند شده‌اند.

Verastel در بازار خود عملکرد خوبی داشت، اما با رقابت فزاینده و فشارهای قیمتی مواجه بود که باعث شد مدیریت ارشد به دنبال راه‌های جدیدی برای کاهش نرخ ریزش مشتریان باشد. از این گذشته، فروش خدمات خود به یک مشتری فعلی بسیار ساده تر از دریافت یک مشتری جدید است.

پس از بررسی این موضوع، Versatel دریافت که آنها باید نیازها و ترجیحات مشتریان خود را به طور کامل درک کنند تا بتوانند تمدید بیشتری داشته باشند. آنها قبلاً از روش‌های دستی برای انجام این کار استفاده می‌کردند، اما باید اجرای خود را ارتقا می‌دادند. اینجا جایی بود که تجزیه و تحلیل تجاری وارد شد.

همانطور که یک مطالعه موردی Nucleus Research بیان می کند،

استقرار [تحلیل‌های تجاری] به Versatel این امکان را داده است که درک عمیق‌تری از ترجیحات و رفتارهای مشتری داشته باشد تا بتواند اثربخشی بازاریابی خود را بهبود بخشد.

یکی از یافته‌های بزرگ این بود که مشتریان آن‌ها واقعاً دوست نداشتند که برای پشتیبانی با یک مرکز تماس برون‌سپاری شده سروکار داشته باشند – آنها فقط می‌خواستند مستقیماً با Versatel صحبت کنند وقتی اوضاع خوب پیش نمی‌رفت. Versatel با حذف مرکز تماس برون سپاری خود و بازگرداندن وسایل به خانه، توانست نرخ تجدید مشتری خود را افزایش دهد. به عبارت دیگر، Versatel با درک بهتر نیازهای مشتریان خود از طریق تجزیه و تحلیل تحقیقات بازار، توانست نرخ ریزش خود را در صنعت خود در آلمان در پایین ترین حد نگه دارد.

از طریق بهبود پشتیبانی مشتری، Versatel همچنین تعداد تماس‌های شکایتی را که به طور کلی دریافت می‌کردند، به‌طور چشمگیری کاهش داد. این منجر به کاهش زمان انتظار تماس برای پشتیبانی مشتری شد که به نوبه خود منجر به افزایش رضایت مشتری شد. همه اینها KPIهای مهم مشتری هستند که باید به طور منظم اندازه گیری و ردیابی شوند تا خدمات شما بهبود یابد و مشتریان شما حفظ شوند.

برای تکمیل همه چیز، Versatel از طریق استفاده از یک پلت فرم BI، هزینه های IT خارجی را در چندین زمینه کاهش داد. از آنجایی که آنها ابزار سلف سرویس BI را در اختیار داشتند، Versatel مجبور نبود پول زیادی را برای پرداخت به شرکت های خارجی برای تهیه گزارش برای آنها خرج کند.

نتایج؟

بازگشت پول سرمایه گذاری آنها و سپس 62٪ بیشتر، بازپرداخت پول آنها در 1.9 سال و سپس برداشت میانگین سالانه 454,075 یورو.
شانس شما: می خواهید یک نرم افزار حرفه ای تجزیه و تحلیل BI را امتحان کنید؟
با استفاده از آزمایش رایگان 14 روزه ما، قدرت هوش تجاری را تجربه کنید!

2) عملکرد و درآمد را افزایش دهید

مک کینزی مطالعه موردی را روی یک شرکت رستوران زنجیره ای فست فود با هزاران فروشگاه در سراسر جهان انجام داد. آن شرکت می خواست بر پرسنل خود تمرکز کند و هر گونه داده مربوط به کارکنان خود را عمیق تر تجزیه و تحلیل کند تا بفهمد چه چیزی آنها را هدایت می کند و چه کاری می توانند برای بهبود عملکرد تجاری انجام دهند.

پس از اتمام بسیاری از روش‌های سنتی خود، این شرکت به دنبال راه‌های دیگری برای بهبود تجربه مشتری بود و در عین حال با گردش مالی بالای کارکنان سالانه خود که رقم آن بالاتر از میانگین رقبا بود، مقابله می‌کرد. مدیریت ارشد معتقد بود که مقابله با این گردش مالی در بهبود تجربه مشتری کلیدی خواهد بود و این منجر به درآمدهای بالاتر می شود.

برای انجام این کار، شرکت با تعریف اهداف و یافتن راهی برای تبدیل رفتار و تجربیات کارکنان به داده ها، به منظور مدل سازی در برابر نتایج واقعی، شروع به کار کرد. اهداف چندگانه بودند: رشد درآمد، رضایت مشتری و سرعت خدمات. آنها سپس به تجزیه و تحلیل سه حوزه پرداختند: انتخاب و حضور کارکنان، مدیریت روزانه کارکنان، و در نهایت رفتار و تعامل کارکنان در رستوران ها.

مزایای هوش تجاری در منابع انسانی
منبع: McKinsey&Company

آنها از داده‌های جمع‌آوری‌شده برای ایجاد مدل‌های یادگیری لجستیک-رگرسیون و بدون نظارت استفاده کردند، تا رابطه بالقوه بین محرک‌ها و نتایج را تعیین کنند. سپس آنها شروع به آزمایش بیش از صد فرضیه کردند، که در میان آنها بسیاری از آنها توسط مدیران ارشدی که پس از تجربه خود به شدت به این روش ها اعتقاد داشتند، حمایت شده بودند. این یک تجربه قدرتمند بود، زیرا مدیران ارشد را با شواهدی بر خلاف آنچه که آنها معتقد بودند درست است و سال‌ها عمل می‌کردند، مواجه کرد.

نتایج؟

تمام بینش هایی که آنها به دست آوردند، باورها و تجربیات آنها را به چالش کشید، اما نتایج پس از اجرای اقدامات جدید طبق یافته های آنها غیرقابل انکار بود: امتیاز رضایت مشتری بیش از 100٪ در چهار ماه افزایش یافته است، سرعت خدمات 30 ثانیه، فرسایش موارد جدید. استخدام ها به طور قابل توجهی کاهش یافته بود و فروش 5 درصد افزایش یافت.

3) می توانید سرنخ ها را درجه بندی کنید (و روی بهترین ها تمرکز کنید)

سومین مزایای ما از تجزیه و تحلیل کسب و کار، مدیریت سرنخ است. مثالی که در اینجا خواهیم آورد، دپارتمان پیشرفت دانشگاه ایالتی میشیگان است که با یک معضل مواجه شد: آنها مسئول دریافت کمک های مالی از فارغ التحصیلان بودند، اما تلاش های آنها به نظر می رسید که تمرکز نداشتند.

با وجود ده‌ها هزار فارغ‌التحصیل سالانه، و 450000 فارغ‌التحصیل از بین فارغ‌التحصیلان، چگونه می‌توانستند بدانند که تلاش‌های جمع‌آوری کمک‌های خود را روی کدام دانش‌آموختگان متمرکز کنند؟ یک راه حل ساده: تجزیه و تحلیل کسب و کار.

همانطور که مطالعه موردی دیگری از Nucleus Research بیان می‌کند، «با استفاده از یک مدل تحلیلی [نرم‌افزار تجزیه و تحلیل داده‌های آن‌ها] که امتیاز قرابت را برای اهداکنندگان بالقوه محاسبه می‌کند که بر اساس بیش از 170 متغیر مختلف است، و [این] بینش عمیقی را در اختیار تیم قرار می‌دهد. توانایی زاج فردی برای دادن.»

در حالی که ایالت میشیگان در گذشته از داده ها برای تصمیم گیری استفاده می کرد، هنگامی که آنها شروع به استفاده از یک نرم افزار هوش تجاری کردند، توانستند در زمان و سردرد خود صرفه جویی کنند.

آنها مزایای اصلی خود را چنین ذکر کردند:

بهبود بهره وری مدیر و معاون مدیر
دید بهبود یافته در الگوهای اهداکننده
بهره وری کلی کاربر بهبود یافته است

نشان

بهره وری مدیر و کاربر به دلیل عدم تلف کردن زمان برای جمع آوری تجزیه و تحلیل داده ها، و درعوض اینکه قادر به صرف زمان برای اقدام بر روی تجزیه و تحلیل های گفته شده بودند، به وجود آمد. دید بهبود یافته در الگوهای اهداکننده از همان تجزیه و تحلیل ها حاصل شد و MSU را قادر ساخت تا پول بیشتری از فارغ التحصیلان خود جمع آوری کند.

نتایج؟

صرفه جویی سالانه 34434 دلار به دلیل عدم تلف کردن زمان کارمندان با آماده سازی تجزیه و تحلیل دستی. سایر مزایای BI در این مطالعه خلاصه شده است:

مزایای BI برای دانشگاه میشیگان
منبع تصویر: Nucleus Research

4) روند فروش را شناسایی کنید

باشگاه بسکتبال معروف بوستون سلتیکس نیز در گروه آنالیز قرار گرفت تا بفهمد بازار چگونه تکامل می‌یابد و همچنین بازیکنان خود را ارزیابی کند.

به لطف داده‌هایی که از مشتریان خود جمع‌آوری کرده‌اند، آنها توانسته‌اند تجزیه و تحلیل کنند که چه کسانی هستند، کجا می‌نشینند و چقدر می‌پردازند. این بینش ارزشمندی برای تیم فروش است که می توانند به داده ها در زمان واقعی نگاه کنند و بفهمند که اهرم های زیر آن چیست. این به آنها کمک کرد تا به سرعت تبلیغاتی برای فروش بیشتر بلیط ایجاد کنند و همچنین تجزیه و تحلیل درآمد را بر اساس این روندهای فروش انجام دهند.

علاوه بر این، تجسم داده‌های آن‌ها به آن‌ها کمک کرد تا ببینند یک صندلی مشخص در طول یک فصل چقدر درآمد دارد و مناطق مختلف استادیوم را با هم مقایسه کنند. با توجه به اینکه سلتیکس ساختار قیمت‌گذاری بلیط بسیار پیچیده‌ای دارد (بیش از صدها قیمت مختلف بسته به بسته، بخش، افراد، دانش‌آموزان، بازی‌های رقابتی و غیره)، بسیار مهم‌تر است که در یک نگاه بفهمیم کدام صندلی چه چیزی را به همراه دارد. به طوری که در پرواز برای تبلیغات تصمیم گیری کنید.

یک مثال ساده این است: اگر هنوز تعداد زیادی صندلی کم‌هزینه برای یک بازی آینده وجود دارد، تیم فروش می‌تواند یک پیشنهاد ایمیل سفارشی برای دانش‌آموزان محلی ارسال کند.

نتایج؟

به گفته موری، معاون ارشد عملیات در بوستون سلتیکس، “پنج رقمی” منظم از تبلیغات مبتنی بر تجزیه و تحلیل باز می گردد. اما این تازه آغاز است: به لطف تجزیه و تحلیل برنامه نشستن هواداران، تیم فروش می تواند خطوط را برای کاهش قیمت برای فصل آینده دوباره ترسیم کند.

هدف البته کسب درآمد بیشتر است، اما این فقط به خاطر پول نیست. مالی که آنها از این تجزیه و تحلیل ها به دست می آورند دوباره روی بازیکنان و تمرینات آنها سرمایه گذاری می شود، به این معنی که بازیکنان و همچنین بازی ها بهتر خواهند شد.
شانس شما: می خواهید یک نرم افزار حرفه ای تجزیه و تحلیل BI را امتحان کنید؟
با استفاده از آزمایش رایگان 14 روزه ما، قدرت هوش تجاری را تجربه کنید!

5) شما می توانید خدمات شخصی سازی شده را آسانتر ارائه دهید

پنجمین مزیت هوش تجاری که در آن مقاله به آن پرداخته شد، شخصی سازی خدمات است. Santam، بزرگترین ارائه دهنده بیمه نامه کوتاه مدت آفریقای جنوبی، با مشکلی با سطوح زیادی از تقلب مواجه شد. در حالی که شرکت کاملاً موفق است، با درآمد سالانه بیش از 1.88 میلیارد دلار، آنها همچنین با سطوح زیادی از تقلب بیمه – از 6 تا 10 درصد از تعداد درآمد سالانه خود مواجه شدند.

این یک تقلب بسیار است، بدون هیچ راه حل آسانی. برای حل این مشکل، Santam به تجزیه و تحلیل داده ها روی آورد تا بتواند فرآیند بررسی دقیق تر هر ادعا را برای نشانه های کلاهبرداری بالقوه خودکار کند و در عین حال سطوح بالایی از خدمات مشتری را حفظ کند.

همانطور که مطالعه موردی توضیح می‌دهد، با تنظیم قوانین کسب‌وکار که بر اساس داده‌های از قبل موجود بود، Santam توانسته است برای هر ادعای درگیر یک امتیاز ریسک ایجاد کند. چنین رویه‌ای به Santam امکان داد تا تقسیم‌بندی این ادعاها را خودکار کند. این امر به حسابرسان اجازه می‌دهد تا روی تقلب‌های احتمالی و مواردی که ریسک بالایی برای Santam دارند تمرکز کنند.

هنگامی که Santam هزینه پروژه اولیه “اثبات مفهوم” خود را با تجزیه و تحلیل تجاری جبران کرد، تجزیه و تحلیل را به همه ادعاهای خود گسترش داد. این روند منجر به کشف یک سندیکای جرایم سازمان یافته شد که به طور سیستماتیک در حال ارتکاب کلاهبرداری بیمه ای علیه Santam بود. این اتفاق در عرض 4 ماه پس از شروع استفاده از یک نرم افزار تجزیه و تحلیل تجاری رخ داد.

علاوه بر این، Santam با استفاده از تجزیه و تحلیل کسب و کار، صرفه جویی زیادی در زمان خود تجربه کرد، زیرا کارمندان آنها دیگر مجبور نبودند زمان زیادی را برای پردازش ادعاها صرف کنند.

همانطور که مطالعه موردی بیان می‌کند، «موارد کم خطر دیگر نیازی به انجام آزمایش‌های لازم که قبلاً حداقل سه روز طول می‌کشید را ندارند». پس از آن، حدود 50٪ از این ادعاها از طریق یک دسته بندی پیشرفته تسریع می شود. 54000 از دعاوی یعنی. 15٪ از کل را می توان در کمتر از یک ساعت اداره کرد: 95٪ صرفه جویی در زمان. افزایش بهره وری که منجر به «کاهش 30 ارزیاب در یک دوره سه ساله شد که نشان دهنده پس انداز سالانه 33 میلیون R (3.66 میلیون دلار آمریکا) است.

نتایج؟

بازگشت سرمایه عظیم 244 درصدی که Santam سرمایه گذاری خود را در BI تنها در 3.7 ماه پس داد و بسیاری از مزایای هوش تجاری دیگر را به دست آورد.

6) بهبود بهره وری عملیاتی

مرکز پزشکی جفرسون راهی برای اندازه گیری بهره وری کارکنان قبل از شروع سفر هوش تجاری آنها نداشت. آنها می خواستند مراقبت از بیمار را بهبود بخشند و در عین حال هزینه ها را کاهش دهند

معیار موثر بهره وری کلید بود. تنها اندازه‌گیری‌های آن‌ها عمدتاً آمارهای مالی، جمع‌آوری داده‌ها برای ایجاد گزارش‌های کاغذی توزیع‌شده بود – افسوس، زمانی که به دست هر مدیری می‌رسید، اطلاعات دو ماه پیش بود. به گفته موری مهیو، معاون معاون مدیریت اطلاعات و پشتیبانی تصمیم در مرکز جفرسون، علاوه بر این، برخی گزارش‌ها «کاملاً اشتباه» بودند.

بنابراین آنها تصمیم گرفتند یک سیستم BI را پیاده سازی کنند، که به آنها کمک کرد تا داده ها را از نرم افزار حسابداری بیمار، نرم افزار حقوق و دستمزد و بسیاری دیگر برای تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی استخراج کنند. متخصصان مراقبت های بهداشتی که در آنجا کار می کردند شروع کردند به گزارش های بلادرنگ مانند اینکه کدام بیمار در کدام تخت خواب است یا گزارش های مالی هفتگی یا ماهانه: وضعیت بسیار بهبود یافته بود.

از آنجا، مرکز پزشکی جفرسون تصمیم گرفت گامی فراتر برود و یک برنامه تشویقی برای مدیران اجرا کرد که بخش‌های مختلف را بر اساس معیارهایی مانند دلار هزینه شده برای هر روز بیمار، هزینه‌ها، لوازم مصرف شده، ساعات کار کارکنان و اضافه کاری ارزیابی می‌کند. پایش همه این شاخص‌ها به مدیران کمک زیادی کرد تا عملکرد واحدهای خود را درک کنند و تشخیص کارآمد یا نبود.

نتایج؟

تعداد زیادی از نابرابری‌ها و مسائل عملیاتی به لطف سیستم هوش تجاری پیاده‌سازی شده مورد توجه قرار گرفته‌اند که می‌توان آن‌ها را به درستی برطرف کرد. برای مثال، مقایسه تعداد ترکیبی از ساعت‌های انسانی مورد نیاز برای کار و تحویل با میانگین کشوری نشان داد که در آنجا مشکلی وجود دارد، زیرا آنها بسیار بالاتر از آن هستند.

البته همیشه بحثی بین بهره وری در مقابل مراقبت از بیمار وجود خواهد داشت که مرکز باید مراقب آن باشد. اما در نهایت، بهبود عملیات باعث صرفه جویی در پول می شود که می تواند مجدداً در برنامه های مراقبت های بهداشتی سرمایه گذاری شود که به نفع بیماران است.
شانس شما: می خواهید یک نرم افزار حرفه ای تجزیه و تحلیل BI را امتحان کنید؟
با استفاده از آزمایش رایگان 14 روزه ما، قدرت هوش تجاری را تجربه کنید!
هوش تجاری و تجزیه و تحلیل منجر به بازگشت سرمایه می شود

هوش تجاری برای نظارت بر روندهای تجاری، شناسایی رویدادهای مهم و دریافت تصویر کامل از آنچه در داخل سازمان شما اتفاق می افتد به لطف داده ها، کلیدی است. بهینه سازی فرآیندها، افزایش کارایی عملیاتی، ایجاد درآمد جدید و بهبود تصمیم گیری شرکت مهم است.

ما در رقابتی ترین بازار تجاری تاریخ زندگی می کنیم. پیشرفت‌های تکنولوژیکی و اقتصاد جهانی با هم ترکیب شده‌اند تا یک زودپز رقابتی ایجاد کنند و شرکت‌های ضعیف‌تر را بلعیده یا از بین ببرند.

با توجه به وضعیت فعلی، شرکت شما نمی تواند از ابزارهای BI استفاده نکند. به خصوص پس از بررسی 6 مورد مطالعه که نشان داد بازگشت سرمایه (ROI) باورنکردنی در استفاده از آنها و مزایای فراوان تجزیه و تحلیل تجاری وجود دارد. چنین ROI هوش تجاری می تواند در اشکال مختلفی ظاهر شود. شما باید بدانید که در ذهن مشتریانتان چه می گذرد، بهترین مشتریان بعدی شما چه کسانی خواهند بود، و چگونه به موثرترین روش ها به آنها خدمات رسانی کنید. همه این زمینه ها را می توان با داده ها پاسخ داد – که برای پردازش آنها به BI و ابزارهای تحلیلی نیاز دارید. با این حال از هر گونه خطای تقلبی آگاه باشید و به یاد داشته باشید: برخی از بهترین شیوه های هوش تجاری وجود دارد که باید بدانید – و برخی از بدترین شیوه ها را باید از آنها دوری کنید!

هنگامی که شرکت شما مجبور است برای تولید گزارش های داده به کارکنان داخلی یا خارجی IT تکیه کند، مانع بزرگی در برابر آنچه بیشتر مورد نیاز است ایجاد می کند: فرهنگ شرکتی مبتنی بر داده، که در آن تصمیمات از طریق مشاهده واضح واقعیت تایید می شوند.

اگر می‌خواهید اولین قدم خود را به سمت استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل کسب‌وکار خودسرویس بصری بردارید، می‌توانید آزمایشی رایگان 14 روزه ما را امتحان کنید و آزمایش کنید که datapine می‌تواند برای شما انجام دهد.

منبع:

datapine

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید