Power BI چیست؟

[ultimate_heading main_heading=”Power BI چیست؟” main_heading_color=”#00aeb4″ heading_tag=”h3″ alignment=”right” spacer=”line_only” spacer_position=”bottom” line_height=”2″ line_color=”#00aeb4″ main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_font_size=”desktop:18px;”][/ultimate_heading]

Power BI مجموعه ای از ابزارهای تجزیه و تحلیل کسب و کار است که سبب می شود افراد درون سازمان دید مناسبی نسبت به سازمان، پیدا کنند. از این طریق به صدها منبع داده، ساده سازی و آماده سازی داده ها و تجزیه و تحلیل درایوها دست پیدا می کنید؛ گزارشات زیبایی تهیه خواهید کرد و سپس آن ها را در کل سازمان انتشار خواهید داد؛ از این طریق وب و تمامی دستگاه های موبایل از این داده ها و اطلاعات استفاده می کنند. هر شخصی به راحتی می تواند یک داشبورد شخصی با مشخصات منحصر به فرد برای کسب و کار خود ایجاد کند و این داشبورد، قابلیت گستردگی در سراسر شرکت را خواهد داشت و البته می تواند با امنیت لازم ایجاد گردد.

[vc_single_image image=”73395″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center” css_animation=”fadeIn”]

اگر شما یک تحلیلگر داده ای هستید که گزارش و تجزیه و تحلیل خود را به سازمان خود ارائه می کند، Power BI  به شما اجازه می دهد با آنچه که از طریق آن می سازید مولد و خلاق باشید. Power BI  دکستاپ، ابزاری قدرتمند برای ارائه گزارشات است. داده ها را از پایگاه داده مختلف، فایل ها و خدمات وب با ابزارهای بصری ترکیب کنید تا به شما کمک کند، به طور خودکار، کیفیت داده ها و قالب بندی را درک کنید. با بیش از 20 تصویر داخلی ساخته شده و مجموعه ای از بصری سازی، گزارش های خیره کننده ای ایجاد کنید که پیام شما را به طور موثر منتقل نماید. با سرویس Power BI، گزارشات عمومی به صورت امن به سازمان شما منتشر شده و تنظیم مجدد اطلاعات به طور خودکار صورت خواهد گرفت؛ بنابراین هر کس آخرین اطلاعات را خواهد داشت.

[vc_single_image image=”73835″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center” css_animation=”fadeIn”]

Power BI می تواند تمامی داده های سازمان را، چه در فضای ابری و چه در محل، به صورت یکجا جمع آوری کند. با استفاده از Power BI، شما می توانید پایگاه های داده SQL Server، مدل خدمات تجزیه و تحلیل و بسیاری از منابع داده ای دیگر را به داشبورد خود در Power BI متصل کنید. اگر شما قبلا پورتال ها یا برنامه ها را گزارش کرده اید، گزارش های Power BI و داشبورد را برای تجربه ی یکپارچه سازی داده ها یکجا داشته باشید.

[ultimate_heading main_heading=”ویژگی های اصلی Power BI” spacer=”line_only” spacer_position=”bottom” line_height=”1″ line_color=”#00aeb4″][/ultimate_heading]

پشتیبانی از راه اندازی ترکیبی – این ویژگی اتصالات داخلی، به کاربران اجازه می دهد که از ابزارهای قدرت، برای اتصال با تعدادی زیادی از منابع داده ای مختلف شرکت های مایکروسافت، Salesforce  و دیگر فروشندگان، بهره ببرند.

دید سریع – این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا زیر مجموعه ای از داده ها را ایجاد کنند و به طور خودکار به تجزیه و تحلیل آن اطلاعات بپردازند.

یکپارچه سازی Cortana – این ویژگی به ویژه در دستگاه های تلفن همراه به محبوبیت زیادی رسیده و به کاربران این اجازه را می دهد با استفاده از زبان طبیعی و دسترسی به نتایج با استفاده ازCortana، دستیار دیجیتال مایکروسافت، به صورت صوری به داده های پرسشی دست یابند.

سفارشی سازی – این ویژگی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا ظاهر پیش فرض و ابزار گزارش دهی را تغییر دهند و ابزارهای جدید را به پلت فرم وارد کنند.

 API ها برای یکپارچه سازی – این ویژگی به توسعه دهندگان این قابلیت را می دهد که از طریق کد و API ها داشبورد Power BI را در سایر محصولات نرم افزاری جاسازی نمایند.

استفاده از محتوای ارائه شده با ذکر منبع بلامانع است.

نوشته‌های پیشین
برگزاری دوره کوتاه مدت آموزشی استراتژی بر اساس کارتهای امتیازی متوازن BSC
نوشته‌ی بعدی
4 مزیت برتر Power BI در کسب‌وکار شما
ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست