استفاده از Button ها ( دکمه ها ) در Power BI

استفاده از دکمه ها (Button)این امکان را برای شما فراهم می کند که گزارشات و دشبوردهایی را طراحی کنید که مشابه یک برنامه رفتار کنند، و به موجب آن، محیطی جذاب و خوشایند ایجاد کنید که کاربران بتوانند در محتوای Power BI کلیک، Hover کرده و تعامل برقرار کنند. می توانید از دکمه ها برای ایجاد گزارشات در Power BI Desktop استفاده کرده و گزارشات ایجاد شده را در Power BI Service به اشتراک گذاشته و منتشر کنید.

استفاده از Button ها در Power BI

استفاده از Button ها در Power BI

دکمه هایی که در Power BI Desktop برای استفاده در گزارشات و دشبوردها ایجاد می کنید در Power BI Service قابل انتشار می باشند.

ایجاد Button در گزارشات

برای ایجاد دکمه در یک گزارش  Power BI Desktop، در نوار بالای صفحه در Home Tab دکمه Button را انتخاب کنید، در نوار باز شده از بین مجموعه گزینه های موجود مطابق شکل زیر، می توانید Button مورد نظر خود را انتخاب کنید.

استفاده از Button ها در Power BI

استفاده از Button ها در Power BI

هنگامی که دکمه را به وجود می آورید و بر روی آن کلیک می کنید، در Visualization Pane گزینه های زیادی را می توانید مشاهده کنید که به شما کمک می کند که Button را براساس نیاز خود تنظیم کنید. برای مثال، میتوانید گزینه Button Text را خاموش و یا روشن کنید، آیکن Button ، عنوان، Fill وAction  که تعیین کننده عملکرد دکمه در زمان کلیک کاربر می باشد را تغییر دهید.

استفاده از Button ها در Power BI

استفاده از Button ها در Power BI

تنظیم ویژگی های Button در هنگام بدون نقش بودن، Hovered over یا در حالت انتخاب

 دکمه ها در Power BI  میتوانند دارای سه حالت باشند: پیش فرض (زمانی که در وضعیت انتخاب یاHovered Over نیستند)، در وضعیت Hovered over  و در وضعیت انتخاب( اغلب اشاره دارد به زمانی که در حالت کلیک است). بیشتر Card های موجود در Visualization Pane می توانند به صورت جداگانه براساس این سه حالت اصلاح شوند، و انعطاف پذیری زیادی را برای شخصی سازی دکمه ها برای شما فراهم کنند.

Card های زیر در Visualization Pane به شما امکان می دهد قالب بندی یا رفتار یک دکمه را براساس سه حالت آن تنظیم کنید.

  • Button text
  • Icon
  • Outline
  • Fill

برای انتخاب اینکه دکمه در هر حالت چطور باید ظاهر شود، یکی از Card ها را باز کرده و یکی از سه حالت را از لیست باز شده انتخاب کنید. در تصویر زیر باز شدن Outline و انتخاب یکی از سه حالت Default، Hover،  Selected را برای آن مشاهده می کنید.

استفاده از Button ها در Power BI

استفاده از Button ها در Power BI

انتخاب عملکرد (Action)  برای دکمه

می توانید هر عملکردی را که دکمه باید در حالت انتخاب کاربر داشته باشد را انتخاب کنید. همچنین می توانید گزینه هایی برای دکمه Action در Visualization pane در اختیار داشته باشید.

استفاده از Button ها در Power BI

استفاده از Button ها در Power BI

گزینه های Action عبارتند از:

  • Back
  • Bookmark
  • Q&A

انتخاب دکمه Back کاربر را به صفحه اخیر گزارش باز می گرداند. این گزینه به خصوص برای صفحات Drill-Down مفید می باشد.

انتخاب دکمه Bookmark، صفحه گزارش مربوط به Bookmark را که برای گزارش فعلی تعریف شده است، ارائه می شود. برای مطالعه بیشتر درباره کاربرد Bookmark ها در Power BI و نیز کاربرد دکمه ها در bookmark ها می توانید مقاله « Bookmark در Power BI  » را در سایت ما به آدرس www.keysun-co.com شرکت هوش تجاری کیسان مطالعه کنید.

انتخاب گزینه Q&A پنجره Explorer   Q&Aرا ارائه می دهد.

می توانید برای امتحان و یا استفاده از دکمه ها دکمه CTRL را نگه داشته و بر روی دکمه مورد نظر کلیک کنید.

نوشته‌های پیشین
انواع فیلترها در گزارشات Power BI
نوشته‌ی بعدی
طراحی OLAP Cube
ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست