اینستاگرام از زمان راه‌اندازی خود در سال ۲۰۱۰، دنیای رسانه‌های اجتماعی را تحت تأثیر قرار داده است. کاربران وفادار آن از نزدیک تکامل آن را از یک برنامه ساده اشتراک‌گذاری عکس به پلتفرم عظیم امروزی دنبال کرده‌اند. با توجه به اینکه 22 درصد از هزاره ها اینستاگرام را به عنوان پلتفرم رسانه اجتماعی مورد علاقه خود رتبه بندی می کنند، جای تعجب نیست که متخصصان بازاریابی رسانه های اجتماعی در بوتیک های مد روز و شرکت های لوازم آرایشی سطح بالا به این پلت فرم هجوم آورده اند.

متأسفانه، لطف هزاره ها به اینستاگرام هم یک نعمت و هم یک نفرین بوده است. در حالی که بسیاری از بازاریابان از شبکه اشتراک‌گذاری عکس استفاده می‌کنند، حتی بیشتر متخصصان بازاریابی تلاش‌های خود را در جای دیگری متمرکز می‌کنند، بر اساس این فرض که مخاطبان آنها آنجا نیستند.

اگر این شما هستید، من مستقیماً به شما می گویم: احتمالاً اشتباه می کنید، و حتی بدتر از آن، ممکن است یک فرصت بزرگ را از دست بدهید.

بازاریابی اینستاگرامی

در این راهنمای بازاریابی اینستاگرام، همه دلایلی که باید در اینستاگرام حضور داشته باشید را به شما معرفی خواهیم کرد. به علاوه، نکات مفیدی را برای ایجاد استراتژی اینستاگرام، تعیین اهداف و ارائه نتایج به شما ارائه می دهد.

نکته: قبل از اینکه تمام تلاش های بازاریابی خود را در اینستاگرام وارد کنید، آنچه را که کاربران واقعی در مورد تجربه خود از برنامه اشتراک عکس می گویند را بخوانید.

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یک سرویس شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو است که در اصل برای گوشی های هوشمند ایجاد شده است. از زمان آغاز به کار آن در سال 2010، این پلتفرم محبوبیت خود را به ویژه در میان هزاره ها افزایش داده است.

بازاریابی اینستاگرام چیست؟

بازاریابی اینستاگرام راهی است که برندها از اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبان هدف خود و بازاریابی پیشنهادات خود استفاده می کنند. اخیراً، این روش به عنوان روشی هیجان انگیز برای برندها برای نشان دادن فرهنگ خود، استخدام کارمندان جدید، تعامل با مشتریان و نمایش محصولات در نوری جدید، محبوبیت پیدا کرده است.

مشابه فیس بوک و توییتر، هرکسی که یک حساب کاربری اینستاگرام ایجاد می کند، یک پروفایل و یک فید خبری دارد. کاربران می توانند با دنبال کردن، فالو شدن، ارسال پیام خصوصی و نظر دادن یا لایک کردن عکس ها یا ویدیوها با یکدیگر تعامل داشته باشند. فیلترهای درون برنامه ای و گزینه های ویرایشی که اینستاگرام ارائه می دهد این برنامه را منحصر به فرد می کند زیرا این اولین برنامه ای بود که ویرایش درون برنامه ای را تا این حد ارائه کرد.

اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد که عکس ها و فیلم ها را در پروفایل خود آپلود کرده و با گزینه های مختلف آنها را ویرایش کنند. اینستاگرام میزبان ده ها فیلتر اصلی است که کاربران می توانند به عکس های خود اضافه کنند. این فیلترهای از پیش تعیین شده تغییرات مختلفی را در عکس ها ایجاد می کنند، از جمله اضافه کردن نور، دادن رنگ گرم یا سرد به تصویر، افزایش یا کاهش اشباع و موارد دیگر. علاوه بر این، کاربران می توانند تصاویر را مستقیماً در پلتفرم ویرایش کنند، برخلاف استفاده از ویرایشگر عکس شخص ثالث. اگر یک فیلتر خاص را دوست ندارند، می توانند از ویژگی ویرایش اینستاگرام برای تغییر کنتراست، روشنایی، ساختار، گرما، اشباع، وضوح و موارد دیگر استفاده کنند.
گزینه های فیلتر اینستاگرام
گزینه های ویرایش اینستاگرام

تاریخچه اینستاگرام

اینستاگرام توسط کوین سیستروم و مایک کریگر تاسیس شد. این دو فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد به دلیل شباهت آن به برنامه Foursquare، از برنامه بررسی مکان اصلی خود، Burbn، دور می‌زدند. آنها تصمیم گرفتند به جای آن بر روی اشتراک گذاری عکس تمرکز کنند و نام اینستاگرام را به عنوان ابزاری از “دوربین فوری” و “تلگرام” توسعه دادند. اینستاگرام در 6 اکتبر 2010 برای iOS راه اندازی شد. پس از تقریباً دو سال موفقیت مداوم، این برنامه در 3 آوریل 3012 برای گوشی های اندرویدی راه اندازی شد و در کمتر از یک روز بیش از 1 میلیون بار دانلود شد.

اندکی بعد اینستاگرام به مبلغ یک میلیارد دلار توسط فیسبوک خریداری شد. از زمان خرید، اینستاگرام به ارائه ویژگی های جدید ادامه داده است. سال 2012 سال بزرگی برای پلتفرم به اشتراک گذاری عکس بود، زیرا این پلتفرم رابط وب سایت خود را نیز در نوامبر راه اندازی کرد. رابط وب سایت از نظر عملکرد محدود بود و هنوز هم هست (کاربران نمی توانند عکس ها را از رایانه آپلود کنند – آنها باید از دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنند). با این حال، به کاربران اجازه می دهد تا در فیدهای خود پیمایش کنند و نمایه های سایر کاربران را از دسکتاپ خود مشاهده کنند.

تکامل اینستاگرام

یکی از ویژگی هایی که بیشترین پچ پچ و هیجان را به همراه داشت در ژوئن 2013 بود، زمانی که اینستاگرام برای اولین بار اشتراک گذاری ویدیو را معرفی کرد. بسیاری گمان می‌کردند که این برای رقابت با Vine، برنامه میزبانی ویدیوی کوتاهی است که در سال 2012 راه‌اندازی شد. اشتراک‌گذاری ویدیو به سرعت آغاز شد و در سال 2016، محدودیت زمانی از 15 ثانیه به 60 ثانیه افزایش یافت.

در دسامبر 2013، اینستاگرام پیام خصوصی مستقیم را معرفی کرد. این پیام ها می توانند به صورت عکس یا متنی باشند و حداکثر شامل ۱۵ نفر باشند. با این حال، احتمالاً قابل توجه ترین و بحث برانگیزترین به روز رسانی ها در سال 2016 اتفاق افتاد.

در سال 2016، اینستاگرام لوگوی اصلی خود را با نسخه جدید، مدرن و رنگارنگ جایگزین کرد. لوگوی اصلی بژ و قهوه ای بود که شبیه لوگوی قدیمی بود. مدرسه، دوربین پولاروید. طراحی اصلاح شده بنفش و نارنجی کمی به آن عادت کرد. و منظور ما این است که همه ما هنگام تلاش برای یافتن و باز کردن برنامه اینستاگرام حداقل 30 ثانیه باید جستجو می کردیم.

لوگوی قدیمی و جدید اینستاگرام

علاوه بر این، در ژوئن همان سال، اینستاگرام از فید خبری قدیمی به جدید زمانی خود به یک فید مبتنی بر الگوریتم تغییر مکان داد. این تغییر با هدف حصول اطمینان از اینکه محتوایی که کاربران می‌بینند، محتوایی است که بیشتر به آن علاقه دارند منتشر شد. در حالی که اهداف آن خوب بود، این تغییر با جنجال‌های زیادی مواجه شد. ظاهراً تغییر همیشه دشوار است، حتی زمانی که چیزی به سادگی پلتفرم های رسانه های اجتماعی مورد علاقه ما باشد.

استوری های اینستاگرام

با این اوصاف، آخرین تغییر در آگوست 2016 ثابت کرده است که بسیار موفق بوده است – به طوری که بخش مخصوص به خود را در این راهنما دریافت می کند! اینستاگرام Stories اینستاگرام را منتشر کرد، قابلیتی که به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و ویدیوها را در قالب نمایش اسلاید پست کنند که فقط برای دنبال کنندگان آن کاربر قابل مشاهده است.

مشابه استوری های اسنپ چت، این استوری ها پس از 24 ساعت ناپدید شدند، برخلاف یک پست معمولی اینستاگرام (که تنها در صورتی ناپدید می شود که کاربر یا اینستاگرام آن را حذف یا بایگانی کند). استوری‌ها در شبکه اینستاگرام کاربر نشان داده نمی‌شوند، بلکه با یک دایره رنگی در اطراف تصویر پروفایل کاربر نشان داده می‌شوند.

استوری های اینستاگرام

باور کنید وقتی می گویم استفاده از این ویژگی ارزشش را بیشتر خواهد داشت. آن‌ها همان محتوای ساده و سرگرم‌کننده اسنپ چت را ارائه می‌کنند، بدون اینکه نیازی به ایجاد یک مخاطب کاملاً جدید در پلتفرم شبکه‌های اجتماعی دیگر داشته باشند. و برخلاف پست‌های استاندارد اینستاگرام که می‌توانند در فید مخاطبان شما گم شوند، استوری‌های اینستاگرام شما به راحتی در بالای برنامه در دسترس هستند.

استوری های اینستاگرام نیز فوق العاده تعاملی هستند. برای آرایش آنها، می توانید روی تصاویر بنویسید یا دودل کنید، فیلترهای اینستاگرام را قرار دهید، کاربران را تگ کنید و موارد دیگر. حتی می توانید یک سوال از نوع نظرسنجی در اینستاگرام بپرسید که مخاطبان شما می توانند به آن پاسخ دهند. به تازگی، اینستاگرام تعاملی ترین ویژگی را ارائه کرده است – توانایی مخاطبان شما برای پرسیدن سوالی که می توانید در استوری اینستاگرام به آن پاسخ دهید. اگر هدف اصلی شما تعامل با مخاطبان است، پس احتمالات بی پایان هستند.

ویرایش استوری اینستاگرام

بر خلاف یک عکس معمولی اینستاگرام، می توانید ببینید که کدام کاربران در حال مشاهده استوری اینستاگرام شما هستند. اگر بیش از یک تصویر یا ویدیو ارسال کنید و یک سری ایجاد کنید، می‌توانید ببینید که آیا آنها در تمام طول مسیر کلیک می‌کنند یا خیر. این یک ویژگی ساده است که می تواند بسیار شهودی باشد. فرض کنید هشت تصویر را در استوری اینستاگرام خود منتشر کرده اید، اما پس از سومین، کاهش چشمگیری در بینندگان وجود دارد.

می توانید به راحتی به آن تصویر سوم برگردید، ببینید چه چیزی ممکن است اشتباه کرده باشد (آیا خسته کننده بود؟ بالقوه توهین آمیز بود؟ ببینید؟ عیب یابی آسان است!)، و استراتژی خود را برای دفعه بعد تنظیم کنید. استوری های اینستاگرام به طور یکسان برای کاربران، اینفلوئنسرها و بازاریابان ارزشمند هستند. مخاطبان به سرعت از ویدئوها و تصاویر کوتاه استقبال کردند. از زمان ایجاد آن، من هنوز برنامه اینستاگرام خود را بدون دیدن تعداد زیادی استوری کاربران مختلف که در بالای صفحه نمایشم کشیده شده اند باز نکرده ام.

IGTV

کاربران اینستاگرام همچنین می‌توانند در استوری اینستاگرام خود به صورت لایو بروند، به این معنی که می‌توانند ویدیویی را ارسال کنند که فالوورهایشان در لحظه آن را ببینند. یک گروه غول پیکر FaceTime را در نظر بگیرید که فقط در یک طرف ویدیو دارد در حالی که دیگران فقط تماشا می کنند. تا آنجا که ویژگی های جدید پیش می رود، مطمئناً این یکی از موفق ترین ها بوده است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که مصرف‌کنندگان نسبت به ویدیوی زنده عصبانی می‌شوند. این حس فوریت را ایجاد می کند و واقعاً به بیننده اجازه می دهد در لحظه احساس کند.

این همش نیست. اینستاگرام در تلاش بی‌پایان خود برای ادامه نوآوری، تلویزیون اینستاگرام (IGTV) را در ژوئن ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد. برای اولین بار، این برنامه ویدئویی طولانی و عمودی را برای تماشا و لذت بردن کاربران ارائه کرد. IGTV از چند جهت خود را از ویدیوهای معمولی اینستاگرام متمایز می کند. برخلاف ویدیوهای معمولی اینستاگرام، ویدیوهای IGTV محدودیت 60 ثانیه ای ندارند. با این حال، مهمترین نکته، جهت عمودی ویدیو است. اینستاگرام این ویژگی را نه تنها با در نظر گرفتن آنچه که کاربران از گوشی خود تماشا می کنند، بلکه نحوه تماشای آن را ایجاد کرده است.

تلویزیون اینستاگرام

IGTV همچنین مختص سازندگان معروف و محبوب اینستاگرام است. نه تنها هر کسی می تواند یک ویدیو در IGTV ایجاد کند یا پست کند، و این محتوا را حتی بیشتر مطلوب می کند. شکی نیست که اینستاگرام به انتشار ویژگی های جدید و خلاقانه ادامه خواهد داد. در حال حاضر، ما به این خواهیم پرداخت که این راهنما واقعاً در مورد چیست –

بازاریابی اینستاگرام چیست و چرا آن را انجام می دهیم؟

نکته: بیاموزید که چگونه از IGTV برای تجارت خود برای تعامل با دنبال کنندگان اجتماعی خود استفاده کنید. نحوه استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار اکنون که می دانیم بازاریابی اینستاگرام چیست، باید بپرسیم که چرا باید از آن استفاده کنیم؟

ده‌ها پلت‌فرم رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابان وجود دارد که می‌توانند از بین آنها یکی را انتخاب کنند، که هر کدام ویژگی‌ها، فرصت‌ها و تفاوت‌های ظریف متفاوتی را ارائه می‌دهند. برای بازاریابان، همه چیز به این بستگی دارد که مخاطبان شما در کجا زندگی می کنند و چه پلتفرمی شما را قادر می سازد به بهترین شکل به آن دسترسی پیدا کنید.

با رشد p

محبوبیت بازاریابی اینستاگرام در سال های اخیر، ارزش آن مشخص است. اگر ویژگی‌هایی که در بالا فهرست کردیم شما را در مورد جذابیت اینستاگرام متقاعد نمی‌کرد، ممکن است: این برنامه اشتراک‌گذاری عکس اخیراً ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه را جشن گرفته است. مهمتر از آن، این کاربران به طور باورنکردنی درگیر هستند و بیش از 60 درصد هر روز وارد سیستم می شوند.

و این هنوز همه چیز نیست. در این بخش، دلایل مختلف دیگری که بازاریابان برای دستیابی به مخاطبان قدیمی و جدید به اینستاگرام هجوم می‌آورند را مورد بحث قرار می‌دهیم.

یاد بگیرید چگونه یک ویدیو را در اینستاگرام بازنشر کنید تا تلاش های بازاریابی خود را بیشتر پیش ببرید.

سطوح بالای تعامل اینستاگرام

همانطور که در بالا ذکر شد، بیش از 60 درصد از کاربران اینستاگرام هر روز وارد سیستم می شوند. آیا میدانید چه معنایی میدهد؟ مشتریان شما می‌توانند از اینستاگرام برای ارتباط با شما یا صحبت در مورد کسب و کار شما بدون اینکه شما در مورد آن بدانید استفاده کنند! در واقع 75 درصد از کاربران اینستاگرام پس از دیدن یک پست کاری اقدام می کنند. به این معنی که آنها ممکن است محصول را جستجو کنند، به یک دوست در مورد آن بگویند یا حتی محصول یا خدمات شما را بخرند.

اگر اخیراً فید اینستاگرام خود را مرور کرده اید، مایلم شرط ببندم که حداقل یک پست از یک غذای خوش طعم را از رستورانی مد روز که به تازگی در خیابان باز شده، دیده اید. در واقع، شما احتمالاً بیشتر از یک پست مشابه آن را دیده اید. این یک واقعیت است – مردم دوست دارند بهترین زندگی خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. یادم نیست آخرین باری که در میان وعده بودم که کسی قبل از اینکه گوشی خود را برای عکس گرفتن، یک لقمه از غذایش را خورد.

اگر در یک رستوران مجلل، مد روز یا بوتیک شیک کار می کنید، احتمالاً پیشنهاد شما قبلاً موضوع پست اینستاگرام مشتری بوده است! با تعامل با مشتریانی که شما را تگ کرده اند فرصت های بیشتری برای تعامل پیدا کنید و فراموش نکنید که افراد را در پست های اینستاگرامی که به اشتراک می گذارید نیز تگ کنید.

اینها فرصت‌های عالی برای تعامل با مشتریان شما هستند، اما اگر در پلتفرمی که در آن اتفاق می‌افتند نباشید، ممکن است از بین بروند.

تبلیغات در اینستاگرام

از آنجایی که اینستاگرام بیش از 1 میلیارد کاربر فعال دارد، جای تعجب نیست که چرا مردم از فرصت تبلیغاتی این پلتفرم استفاده می کنند. آیا می دانستید که 2.2 درصد از کاربران اینستاگرام با یک تبلیغ ارتباط برقرار می کنند. این در صدر همه شبکه های رسانه های اجتماعی قرار دارد و فیس بوک با 0.22 درصد در رتبه دوم قرار دارد. علاوه بر این، تا سال 2020، بیش از 4.5 میلیارد دلار درآمد تبلیغات موبایل تنها توسط اینستاگرام ایجاد خواهد شد. دیگر شبکه‌های اجتماعی حتی به این موضوع هم نزدیک نیستند.

چه یک کسب و کار کوچک یا یک شرکت بزرگ باشید، یادگیری نحوه تبلیغات در اینستاگرام زمانی که در تلاش برای گسترش مخاطبان خود هستید مفید نخواهد بود. اینستاگرام از طریق هشتگ ها به مخاطبان جدیدی دست پیدا می کند

اینستاگرام دسترسی به مخاطبان جدید را بسیار آسان می کند.

هنگامی که یک هشتگ را در پست خود قرار می دهید، پیوندی ایجاد می کند که به هر پستی که با آن هشتگ به اشتراک گذاشته شده است منتهی می شود. به همین دلیل است که استفاده از هشتگ ها برای افزایش بازگشت سرمایه برای پلتفرم ضروری است. شما نمی خواهید زیاده روی کنید (بین 5 تا 10 هشتگ در یک پست مشخص شده یک قانون خوب است)، اما استفاده از هشتگ های محبوب و مرتبط باعث می شود نام تجاری شما راحت تر کشف شود.

من به دو دست (و احتمالاً تعدادی از انگشتان پایم) نیاز دارم تا به لطف استفاده از هشتگ ها و اینفلوئنسر مارکتینگ، تعداد برندهایی را که در اینستاگرام کشف کرده ام، بشمارم. چیزی به سادگی استفاده از هشتگ های پرطرفدار می تواند جنبه موثری از استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما باشد.
برای سایر کانال های بازاریابی خود محتوا ایجاد کنید

اگر شما یک بازاریاب رسانه های اجتماعی با محدودیت زمانی هستید (آیا همه ما اینطور نیستیم؟)، مبارزه برای حفظ محتوا در همه کانال های رسانه های اجتماعی مختلف خود را تازه، مرتبط و قانع کننده درک می کنید.

وقتی نوبت به یافتن تصاویر برای حساب‌های فیسبوک و توییتر شما می‌رسد، می‌تواند سخت‌تر باشد. به عنوان بازاریاب، ما می دانیم که کاربران رسانه های اجتماعی یک پست با تصاویر را دوست دارند. در واقع، آنها به طور منظم تعامل بیشتری نسبت به پست هایی با متن دارند. با این حال، ما نمی‌خواهیم با هر وضعیت فیس‌بوک یک عکس استوک بزنیم یا فقط به خاطر داشتن یک تصویر، یک عکس زیرمقایسه در توییت اضافه کنیم.

چیزی که در مورد اینستاگرام بسیار منحصر به فرد و ارزشمند است این است که به شما امکان می دهد به طور همزمان برای سایر کانال های بازاریابی خود محتوا ایجاد کنید. می توانید تصاویر را ذخیره کنید و بعداً آنها را تغییر دهید یا حساب اینستاگرام خود را به حساب های فیس بوک و توییتر خود پیوند دهید و آنها را مستقیماً به اشتراک بگذارید.
برای ارتقای اینستاگرام خود به سطح بعدی آماده اید؟

من موافقت می کنم که سایر ارتباطات را از مرکز آموزشی G2 دریافت کنم هر زمان که بخواهید می توانید اشتراک این ارتباطات را لغو کنید. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً سیاست حفظ حریم خصوصی ما را بررسی کنید.

جمعیت شناسی بازاریابی اینستاگرام

در حالی که تقریباً هر کسی را می‌توان در اینستاگرام یافت، پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس در میان هزاره‌ها محبوبیت خاصی دارد. تقریبا 60 درصد از افراد 18 تا 29 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند، به همین دلیل است که بوتیک ها و رستوران های مد روز اینقدر خوب عمل می کنند.

ل روی سکو. همان‌قدر که از وقتی مردم می‌گویند که هزاره‌ها رستوران‌های زنجیره‌ای را می‌کشند متنفرم (من هنوز هم رستوران چیلی‌هایم را دوست دارم)، نمی‌توانم استدلال کنم که نسل ما دوست دارد عکس‌هایی از یک میلک شیک تزئین شده یا تابلوی نئونی در پر عکاس‌ترین رستوران شیکاگو پست کند.
اینستاگرام هزاره ها را جذب می کند

اگر هزاره ها هدف جمعیتی شما نیستند، هنوز از اینستاگرام دوری نکنید. از زمان راه اندازی، این پلتفرم همچنان محبوبیت خود را در میان گروه های سنی مسن تر به دست آورده است. در واقع، 33 درصد از افراد 30 تا 49 ساله و 18 درصد از افراد 50 تا 64 ساله در پلتفرم فعال هستند – دو عددی که این ایده را تکرار می کنند که این پلت فرم واقعا برای همه است.

اینستاگرام همچنین کاربرانی را از موقعیت‌های جمعیتی مختلف می‌بیند. جای تعجب نیست که 39 درصد از بزرگسالانی که در مناطق شهری زندگی می کنند از اینستاگرام استفاده می کنند. با این حال، این پلت فرم همچنین میزبان 31 درصد از بزرگسالان ساکن در مناطق روستایی و 28 درصد از بزرگسالان ساکن در مناطق حومه شهر است.

ممکن است این مطلب را می‌خوانید و فکر می‌کنید، «خوب، پس به نظر می‌رسد که همه از اینستاگرام استفاده می‌کنند. با این کجا می‌رود؟»

خوب، دقیقاً به همین دلیل است که همه اینها را می گویم. در گذشته، بازاریابان در مورد اجرای استراتژی بازاریابی اینستاگرام تردید نشان داده اند. خواه به این دلیل که جمعیت انبوه کاربران فیس بوک را ندارد یا به این دلیل که رسانه اجتماعی انتخابی رئیس جمهور ما نیست، متخصصان از آن دور شده اند. من اینجا هستم تا بگویم اگر در اینستاگرام نیستید، از دست داده اید. مخاطبان شما آنجا هستند و اگر به آنها دسترسی نداشته باشید، رقبای شما خواهند رسید.
پیدا کردن بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

گوش کنید، بهترین زمان جهانی برای پست گذاشتن در اینستاگرام وجود ندارد، اما راهی برای کشف اینکه چه زمانی برند منحصر به فرد شما باید پست بگذارد وجود دارد. Instagram Insights ابزاری است که با استفاده از آن می توانید مخاطبان خود را در سطح عمیق تری بشناسید.

با نگاه کردن به Insights، متوجه می‌شوید که مخاطبانتان در کجا زندگی می‌کنند، چگونه شما را می‌شناسند، سن، جنسیت‌شان و هر چند وقت یک‌بار با حساب شما تعامل دارند. علاوه بر این، اینستاگرام مشخص می‌کند که پروفایل شما در چه روزهایی از هفته بیشترین ترافیک را دارد و حتی به شما امکان می‌دهد بدانید کدام ساعت از هر روز برای پست کردن بهترین است.

بینش اینستاگرام بهترین ساعت برای ارسال

البته، همیشه باید ساعات مختلف را آزمایش کنید و ببینید که محتوای شما چگونه است. هرچه بیشتر آزمایش کنید، بهتر می توانید بهترین زمان ارسال خود را تعیین کنید. در کمپین بازاریابی بعدی خود از Insights اینستاگرام خود استفاده کنید و پیشرفت محتوای خود را دنبال کنید.

نکته: یاد بگیرید که چگونه از Instagram Shoppable برای افزایش فروش تجارت الکترونیک خود در سال 2019 استفاده کنید.

ایجاد استراتژی بازاریابی اینستاگرام

یک بازاریاب رسانه های اجتماعی می داند که قبل از اینکه وارد یک پلت فرم جدید شوید، ابتدا باید استراتژی خود را توسعه دهید. از آنجایی که هر پلتفرم فرصت‌ها و تفاوت‌های متفاوتی را ارائه می‌دهد، نمی‌توانید تصور کنید که آنچه روی یکی کار می‌کند، در دیگری موفقیت را برای شما به ارمغان می‌آورد – مهم نیست چقدر شبیه به نظر می‌رسند. با اینستاگرام، ایجاد یک استراتژی قوی از اهمیت بالایی برخوردار است. هر پست باید حاوی ترکیبی منحصر به فرد از یک عکس یا ویدیوی چشم نواز، یک عنوان جذاب و هشتگ های مرتبط باشد تا به کاربران کمک کند برند شما را کشف کنند.

نکته: قبل از ورود به استراتژی کسب و کار اینستاگرام خود، یک دوره عکاسی آنلاین را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید.

اولین گام این است که تعیین کنید چه چیزی را می خواهید از طریق این پلت فرم رسانه اجتماعی به دست آورید. از خود بپرسید که هدف برند شما چه خواهد بود. اینستاگرام از این جهت هیجان انگیز است که سازمان ها می توانند از آن به روش های مختلف استفاده کنند، بنابراین گزینه های شما بی پایان است!

به صورت تفکیک شده، مراحل ایجاد استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما به صورت زیر است:
  • 1. مخاطبان خود را شناسایی کنید
  • 2. اهداف و مقاصد برند را تعیین کنید
  • 3. تیم خود را بسازید و نقش های خاصی را تعیین کنید
  • 4. شخصیت برند خود را تثبیت کنید
  • 5. تم اینستاگرام خود را ایجاد کنید
  • 6. از استوری های اینستاگرام استفاده کنید
  • 7. یک تقویم شبکه های اجتماعی را پیاده سازی کنید
  • 8. تجزیه و تحلیل اینستاگرام خود را بررسی کنید

وقتی تصمیم می‌گیرید چه کاری را می‌خواهید در اینستاگرام انجام دهید، وقت آن است که شخصیت برند خود را ایجاد کنید، موضوع فید اینستاگرام خود را در نظر بگیرید و یک تقویم رسانه‌های اجتماعی را برای سازماندهی محتوای خود پیاده‌سازی کنید. نگاهی به راهنمای کامل ما برای توسعه یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام که واقعاً کار می کند، بیندازید. علاوه بر این، استراتژی های بازاریابی وابسته به اینستاگرام می تواند راه خوبی برای بررسی شما باشد.

آنالیز اینستاگرام

برخی از مهم‌ترین داده‌ها برای برند منحصربه‌فرد شما درست زیر بینی شما هستند. Instagram Analytics یک ابزار تجزیه و تحلیل رایگان در هر صفحه کسب و کار اینستاگرام است که معیارهایی مانند بازدید از پروفایل، کلیک های وب سایت، دسترسی و برداشت ها را ردیابی می کند. این ابزار همچنین داده‌هایی را جمع‌آوری می‌کند که می‌تواند به شما بگوید چه زمانی مخاطبان شما بیشتر فعال هستند، کجا زندگی می‌کنند، سن و جنسیتشان.

تجزیه و تحلیل شما داده هایی است که هنگام برنامه ریزی پست اینستاگرام، استوری یا حتی کمپین بازاریابی بعدی خود به آنها ارجاع می دهید. با غواصی در این اطلاعات رایگان (بله رایگان)، بهتر متوجه خواهید شد که چگونه با افرادی که شما را دنبال می کنند ارتباط برقرار کنید.
نمونه هایی از پست های اینستاگرام که اجرا می شوند

صحبت از محتوایی که

نتایج را به ارمغان می آورد، اجازه دهید در مورد پست های واقعی اینستاگرام صحبت کنیم. در حالی که هر برندی که در اینستاگرام موفق است از یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام منحصر به فرد استفاده می کند، انواع خاصی از پست ها وجود دارند که ثابت کرده اند در سراسر صفحه موفق هستند.

در این بخش، انواع پست‌هایی را که ثابت شده مورد علاقه‌ی مردم هستند، برجسته می‌کنیم. اینها را می توان برای مطابقت با پیام های معمولی برند خاص شما سفارشی کرد.

پست های انگیزشی اینستاگرام

صرف نظر از مخاطبان شما، همه عاشق نقل قول های انگیزشی خوب یا داستانی با احساس خوب هستند. در واقع، شما احتمالاً به طور مکرر در “گرم” با این موارد روبرو می شوید و دلیل خوبی هم دارد! آنها اجرا می کنند، و کنار هم قرار دادن آنها بسیار آسان است.

اگر تصمیم به ایجاد این پست ها دارید، تمام تلاش خود را بکنید تا آنها را به مخاطبان خود مرتبط کنید. به عنوان مثال، HubSpot یک شرکت نرم افزاری B2B است که به طور نیمه منظم نقل قول های انگیزشی را در نمایه خود ارسال می کند. در حالی که این روشی است که می تواند به سرعت خسته شود، HubSpot با ارسال نقل قول های متمرکز بر کسب و کار یا موفقیت (که احتمالاً مخاطبانش از آن استقبال می کنند) و رنگارنگ و چشم نواز خود تصویر را حفظ می کند.

همچنین در مثال زیر خواهید دید که به شکل قابل توجهی از هشتگ ها استفاده می کند. در این پست خاص، هشتگ‌ها داستان عبارات #GoalCrusher و #WorkGrind را نشان می‌دهند.

پست های انگیزشی همیشه نباید یک نقل قول باشند.

برای داستانی که با مخاطبان شما طنین انداز می شود، به دنبال مشتری باشید که از محصول شما به عنوان وسیله ای برای موفقیت استفاده کرده است. اجازه دهید از پلتفرم شما برای بیان داستان خود استفاده کنند. این نه تنها برند شما را انسانی می کند و شما را قادر می سازد با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، بلکه پیشنهاد شما را نیز قانونی می کند.

پست انگیزشی اینستاگرام

تصاویر اینستاگرام با منبع جمعیت بین یافتن سوژه، گرفتن عکس، ویرایش آن عکس‌ها و نوشتن کپشن، ارسال پست در اینستاگرام می‌تواند به زمان و تلاش زیادی نیاز داشته باشد. اگر به دنبال ساده‌سازی این فرآیند و دریافت یک پست موفق هستید، بیشتر از مخاطبان خود نگاه نکنید!

اگر می بینید که شخصی محصول یا خدمات شما را در یکی از پست های اینستاگرام خود به نمایش گذاشته است، می توانید تصویر را دوباره در حساب کاربری خود ارسال کنید و پوستر اصلی را تگ کنید. این یک برد-برد است – شما مشتری خود را چاپلوسی می‌کنید، با او درگیر می‌شوید، و یک پست اینستاگرامی جذاب بصری دریافت می‌کنید، بدون اینکه زمان صرف شده در کنتراست و روشنایی را به هم بزنید.

علاوه بر این، از آنجایی که فالوورهای بیشتری متوجه می‌شوند که شما پست‌های مشتری را به اشتراک می‌گذارید، احتمال اینکه در آینده محصول شما را به نمایش بگذارند، بیشتر می‌شوند، به این معنی که پست‌های بدون دردسر بیشتری برای شما ارسال خواهند کرد.

RXBar مستقر در شیکاگو، نمونه مورد علاقه من برای ارسال مجدد پست های اینستاگرام مشتری است. مشتریان دوست دارند در سفرهای خود میله های پروتئینی بی معنی خود را همراه داشته باشند، به این معنی که اسنک بسته بندی شده قابل تشخیص اغلب در مکان های بسیار جالبی به پایان می رسد. وقتی مشتری تصویری را پست می‌کند، RXBar اغلب تصویر را در حساب خود به اشتراک می‌گذارد، پوستر را تگ می‌کند و تصویر را در معرض دید بیش از 260000 دنبال‌کننده‌اش قرار می‌دهد.

تعامل با مخاطبان اینستاگرام RXBar
پست های روزانه در اینستاگرام

اینجا در G2 Crowd، ما عاشق یک پست خوب در زندگی هستیم. و ما تنها برندی نیستیم که چنین احساسی دارد.

نشان دادن کارمندان خود در اینستاگرام می تواند یادآوری ضروری برای مشتریان بالقوه باشد که با مردم تجارت می کنند، نه با یک شرکت. اگر هدف شما ترویج فرهنگ خود است، پس قطعا می خواهید از این فرصت استفاده کنید. مخاطبان شما از دیدن کارهایی که کارمندان شما انجام می دهند لذت خواهند برد و حتی می توانید به کارمندان خود اجازه دهید فرمان را در دست بگیرند!

در G2 Crowd، جمعه‌ها کارمندان اینستاگرام را تصاحب می‌کنیم. برای کل روز، یک کارمند به حساب اینستاگرام ما دسترسی دارد و به مخاطبان ما نشان می دهد که روز معمولی آنها چگونه است. این نه تنها یک راه سرگرم کننده برای جذب کارکنانی است که در بازاریابی در استراتژی رسانه های اجتماعی ما شرکت نمی کنند، بلکه تصاحب ها در مورد جذب فالوور بسیار موفق بوده اند (شما می توانید از مخاطبان کارمندان خود استفاده کنید).

پست‌های فرهنگی می‌توانند چیزی به‌اندازه جشن کریسمس شرکت شما یا به سادگی فضاهای کاری مختلف کارمندتان را به نمایش بگذارند – امیدواریم همکاران شما مانند من شش لیوان قهوه خالی روی میز خود نداشته باشند.

تصاحب کارمندان اینستاگرام

بیش از هر چیز، این استراتژی محتوای شما را با جذب افراد، مکان‌ها، دیدگاه‌ها، رویدادها و موارد دیگر جذاب نگه می‌دارد. مشتریان شما احتمالاً در مورد افرادی که در پشت صحنه کار می کنند تعجب می کنند. این تاکتیک تیم ستاره ای شما را نشان می دهد و با مخاطبان شما رابطه ایجاد می کند.

پست های محصول

پست هایی که محصول یا پیشنهاد شما را به نمایش می گذارند، احتمالاً اولین فکری بود که هنگام معرفی استراتژی بازاریابی اینستاگرام به ذهن شما خطور کرد و به درستی هم چنین است. اگر یک برند B2C با یک پیشنهاد هیجان انگیز هستید، طبیعی است که بخواهید آن را به مشتریان خود نشان دهید (و احتمالاً این چیزی است که بیشتر به خاطر آن مشهور هستید).

وقتی نوبت به پست محصول می رسد، خلاقیت بسیار مهم است. اینستاگرام مملو از این موارد است، بنابراین ضروری است که محصول خود را در یک چشم نشان دهید

محیطی جذاب و گرفتن عکس با کیفیت بالا

این پست از غول B2C، کوکاکولا را در نظر بگیرید. یک بطری پاپ جالب ترین موضوع عکس نیست. با این اوصاف، کوکاکولا صحنه‌ای ساخت که رنگ‌بندی معروف برند را در خود جای داده و داستانی را روایت می‌کند.
پست اینستاگرام محصول کوکاکولا

اگر می‌خواهید محصولی را به نمایش بگذارید که همه (و منظورم همه) قبلاً دیده‌اند، بهتر است آن را جالب کنید – کوکاکولا این کار را کرد. همچنین می توانید از اینستاگرام برای رونمایی از یک محصول جدید یا طراحی مجدد لوگو استفاده کنید. وقتی Diet Coke برای اولین بار از سال 2007 لوگوی خود را تغییر داد (می توانید بگویید من یک دختر پپسی نیستم؟) و سه طعم جدید را اعلام کرد، به اینستاگرام روی آورد تا به مشتریان خود بگوید.

اعلامیه محصول کوکای رژیمی اینستاگرام

اگر برای یک رستوران بازاریابی می کنید، حتی فرصت هایی را که در این فضا دارید به من راه ندهید. ما اول با چشم غذا می خوریم، اینطور نیست؟ با به اشتراک گذاشتن محبوب ترین غذاهای خود با استفاده از هشتگ ها، رستوران خود را به بحث شهر تبدیل کنید.

چه در حال رونمایی از یک محصول جدید باشید و چه پیشنهاد فعلی خود را در نوری جدید نشان می دهید، همیشه مطمئن شوید که تصاویر شما به خوبی فکر شده، مطابق با دستورالعمل های برند شما هستند و برای مخاطبان شما جذاب هستند.

پست های اینفلوئنسر در اینستاگرام

اینستاگرام در حال ایجاد نسل جدیدی از افراد مشهور است: اینفلوئنسر اینستاگرام.

این تأثیرگذاران بازاریابی دهان به دهان را متحول کرده اند. برندها معمولاً برای مشروعیت بخشیدن به برندهای خود، دستیابی به مخاطبان جدید و ارتباط بیشتر با طرفداران فعلی خود، در پست های رسانه های اجتماعی خود از تأثیرگذاران مرتبط با صنعت استفاده می کنند. اینفلوئنسرها همچنین می توانند از طریق فالوورهای بزرگ و اختصاصی خود به برندها کمک کنند تا در اینستاگرام به صورت ویروسی دربیایند.

اینستاگرام یک پلت فرم عالی برای ارتباط با اینفلوئنسرهای مختلف رسانه های اجتماعی و همکاری از طریق بازاریابی اینفلوئنسر اینستاگرام است. این ستارگان رسانه‌های اجتماعی قبلاً دنبال‌کنندگان خود را ایجاد کرده‌اند، بنابراین این پست‌ها معمولاً عملکرد بسیار خوبی دارند. اگر علاقه مند به ارتباط با یک اینفلوئنسر هستید، در نظر بگیرید که برندهای دیگر در صنعت مشابه قبلاً چگونه این کار را انجام داده اند. آیا اینفلوئنسر از حساب خود پست می گذارد؟ یا، آیا آنها نوعی «تصرف» روی حساب برند انجام می دهند؟

به هر سمتی که تصمیم به برخورد با آن دارید، همیشه چند قانون کلیدی را به خاطر بسپارید:

با مخاطبان خود در مورد اینکه کدام روابط در مقابل بدون دستمزد پرداخت می شود شفاف باشید.
هرگز به کسی پول ندهید که باید به شما نظر مثبت بدهد (واقعیت جالب: نه تنها مشتریان شما این موضوع را درست می بینند، بلکه غیرقانونی است!).
مطمئن شوید اینفلوئنسرهایی که برای تعامل انتخاب می‌کنید مورد احترام و مرتبط با سازمان شما هستند.

اینفلوئنسرهای اینستاگرام یک فرصت منحصر به فرد برای ارتباط با مخاطبان جدید ارائه می دهند، اما این رابطه با سهم عادلانه ای از خطرات همراه است. حتماً قوانین را رعایت کنید و پست های اینفلوئنسر شما احتمالاً نتایجی را که انتظارش را دارید به ارمغان می آورد.

پست های آموزشی

دلیلی وجود دارد که حساب اینستاگرام Tasty Buzzfeed در سال‌های اخیر منفجر شده است.

Tasty یک وبلاگ ویدئویی کوتاه است که آموزش های ساده و بصری جالبی را در اختیار شما قرار می دهد.

مصرف کنندگان (از جمله خودم) عاشق آموزش هستند. اگر بتوانید گام به گام به من نشان دهید که چگونه گل کلم را در کمتر از 30 ثانیه به پیتزا تبدیل کنم، بفرمایید من برای تماشای ویدیو وقت می گذارم. مهمتر از آن، من حتما شما را در اینستاگرام دنبال خواهم کرد تا مطمئن شوم که بعدی را از دست ندهم.

نکته مهم در مورد پست های آموزشی این است که می توانید آنها را بر اساس هدف برند خود شخصی سازی کنید. آیا سازمان شما یک بوتیک آنلاین لباس است؟ در نظر بگیرید که به مخاطبان خود نشان دهید که چگونه به بلوز جدید زیبایی که به تازگی منتشر کرده اید، استایل بپوشانند. اگر برای یک رستوران معروف کار می کنید، می توانید به فالوورهای خود نشان دهید که چگونه برگر خانوادگی خود را از راحتی در خانه خود بازسازی کنند.

این پست ها باید کوتاه، قانع کننده و آموزشی باشند و بیننده شما را هم مطلع و هم سرگرم نگه دارند.
پست آموزش Buzzfeed Tasty

محتوای ویدیویی اینستاگرام

آخرین، اما مطمئناً کم اهمیت ترین، تمام محتوای ویدیویی است.

اگر شما یک بازاریاب رسانه های اجتماعی هستید، احتمالاً حتی نیازی به گفتن این موضوع ندارم (اما این کار را خواهم کرد).

مصرف‌کنندگان ویدیو را دوست دارند و ویدیوهای اینستاگرام بیش از سه برابر بیشتر از عکس‌های حمایت‌شده اینستاگرام کامنت به‌دست می‌آورند.

به اندازه کافی گفت.

چگونه محتوای اینستاگرام خود را بسازیم

اکنون که اهمیت ارسال محتوای ارزشمند را درک کرده‌ایم، احتمالاً باید اسرار ایجاد آن محتوا را به شما بگوییم. در این بخش، بهترین روش‌ها را برای مدیریت محتوایی که واقعاً کارآمد هستند، به شما ارائه می‌کنیم. اگر اهداف اینستاگرام خود را توسعه داده اید و مضامین محتوای خود را ایجاد کرده اید، باید ایده های زیادی داشته باشید که در زمانی که پروفایل اینستاگرام شما به محتوای تازه نیاز دارد، به آنها مراجعه کنید. گفته می شود، اینجا جایی نیست که کار سخت به پایان می رسد.

اینستاگرام یک پلتفرم اشتراک گذاری عکس است. خود عکس کلیدی است. شما نباید فقط برای پست کردن عکس بگیرید و مطمئناً نباید هیچ عکسی را پست کنید. وقتی موضوع مورد نظر خود را تعیین کردید، حتماً بهترین شیوه های عکاسی زیر را در نظر داشته باشید. من می دانم – این است به نظر کار زیاد است اما می توانم به شما بگویم برندهایی که به طور مطلق بازی اینستاگرام را نابود می کنند، برای انجام این کار وقت می گذارند و نتایج را می بینند.

محتوای اینستاگرام

هنگام انتخاب موضوع، یک نکته را در ذهن خود نگه دارید: آیا مخاطب من می خواهد این را ببیند؟ اگر پاسخ منفی است، پس لازم نیست ایده را به طور کامل کنار بگذارید! فقط کافی است آن را تنظیم کنید و تطبیق دهید تا تصویری باشد که مخاطبان شما به آن علاقه مند شوند. برای مثال، این پست قدیمی مدرسه G2 Crowd در اینستاگرام را در سال 2016 بررسی کنید. بیایید آن را “چه کاری نباید انجام داد” بنامیم. ما یک روز یوگای کارمند داشتیم و هیجان زده بودیم که آن را به فالوورهای اینستاگرام خود نشان دهیم! با این حال، انتخاب یک عکس گروهی احتمالا بهترین گزینه ما نبود. اکثر مخاطبان اینستاگرام شما احتمالاً کارمندان شما را نمی شناسند، بنابراین این عکس بسیار کسل کننده بود.
G2 Crowd یوگا اینستاگرام

از سوی دیگر، یک برند متفاوت تقریباً همان موضوع (یک روز یوگای کارمند) را در موضوعی بسیار قانع‌کننده‌تر نشان داد. نمونه زیر را از Hootsuite، یک ابزار نرم افزار B2B، بررسی کنید.
پست اینستاگرام Hootsuite Yoga

این عکس رنگارنگ‌تر، فریبنده‌تر است و اطراف آن برای مخاطبان بسیار بیشتری جذاب است. نشان دادن زندگی کارمندی یک راه عالی برای استفاده از حساب اینستاگرام شما است، اما مطمئن شوید که این کار را به گونه ای انجام دهید که همچنان خواسته های مخاطبان شما را برآورده کند.
نکته: استخدام یک سفیر حرفه ای برند اینستاگرام برای کمک به رشد حضور آنلاین خود را در نظر بگیرید.
ترکیب عکس

وقتی برای اینستاگرام خود (یا به طور کلی فقط برای زندگی) عکس می گیرید، همیشه یک چیز را به خاطر بسپارید: قانون یک سوم. اگر تا به حال در کلاس عکاسی 101 شرکت کرده باشید، احتمالاً آشنا به نظر می رسد. در واقع، من حاضرم شرط ببندم این اولین چیزی بود که یاد گرفتی!

قانون یک سوم یک قانون اساسی در عکاسی اولیه است. اصل پشت آن این است که تصور کنید تصویر شما به یک سوم، افقی و عمودی تقسیم شده است، به طوری که شما یک شبکه شامل نه قسمت دارید.

شبکه قانون یک سوم

این قانون مدعی است که سوژه اصلی تصویر شما نباید در مرکز قرار گیرد، بلکه باید در یکی از چهار تقاطع میانی قرار گیرد. به عنوان مثال، این عکس را که سال گذشته در سفر به سیاتل گرفتم در نظر بگیرید. هنگامی که شبکه را روی آن قرار می دهید، موضوع اصلی (علامت بازار عمومی) به جای وسط روی تقاطع ها قرار دارد.

روکش قانون یک سوم

قانون یک سوم یک راه ساده برای متعادل کردن عکس شما است و به بینندگان اجازه می دهد تا به طور طبیعی با موضوع تعامل داشته باشند. چشمان ما به طور طبیعی به فعل و انفعالات جذب می شوند، بنابراین کادربندی سوژه شما در مرکز برخلاف تمایل طبیعی ما عمل می کند.

قبلاً عکس‌هایی گرفته‌اید که می‌خواهید آن‌ها را تغییر دهید؟ جای نگرانی نیست! برنامه‌های زیادی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند تصاویر را برش دهید و قالب‌بندی مجدد کنید تا با دستورالعمل‌ها مطابقت داشته باشند.

پیروی از این قانون ساده کل نمایه شما را از نظر بصری جذاب تر می کند، و این هدف نهایی ماست، درست است؟
نورپردازی

می خواهم همان چیزی را به شما بگویم که مادرم تقریباً هر روز از کودکی ام به من می گفت (به جز روزهایی که دمای هوا در حومه شیکاگو ما بالاتر از 30 درجه نبود).

برو بیرون!

تا حد امکان سعی کنید عکس های خود را در نور طبیعی بگیرید. اگر بیرون رفتن کاملا غیرممکن است، عکاسی از سوژه در نزدیکی یک پنجره باز یا تنظیم یک کیت نورپردازی داخلی یک جایگزین عالی است.

نور طبیعی می تواند عامل تعیین کننده در یک عکس باکیفیت یا چسبنده باشد. اگر در یک محیط اداری عکس می گیرید، این مرحله حتی مهم تر است – آن هزینه های فلورسنت هیچ لطفی به کسی نمی کند.

هنگامی که عکس خود را گرفتید (البته با در نظر گرفتن بهترین روش ها)، می توانید آن را مطابق با دستورالعمل های برندی که قبلاً تعیین کرده اید، ویرایش کنید. می توانید از ویرایشگر درون پلت فرم اینستاگرام یا یکی از برنامه های مختلف گوشی هوشمند استفاده کنید. آیا در مورد برنامه های مختلف موجود در بازار کنجکاو هستید؟ حتما پست ما را در مورد بهترین برنامه های ویرایش عکس برای گوشی هوشمند خود بررسی کنید.

هنگامی که عکس شما مطابق با استانداردهای شما و مطابق با دستورالعمل های برند شناخته شده شما باشد، وقت آن است که کپشن اینستاگرام خود را بنویسید!
نحوه نوشتن کپشن اینستاگرام

در حالی که اینستاگرام یک پلت فرم اشتراک گذاری عکس است، این بدان معنا نیست که شما می توانید به طور کامل از نوشتن کپشن خود صرف نظر کنید. یک کپشن موثر در اینستاگرام، تعامل را تشویق می کند، و این چیزی است که ما همیشه به آن امیدواریم.

کپشن اینستاگرام شما می تواند تا 2200 کاراکتر طول داشته باشد و تا 30 هشتگ را شامل شود. آنها همچنین می توانند شامل ایموجی باشند، اما با احتیاط قدم بردارید. اگر کپشن شما یک مجموعه مقاله پر از ایموجی های حواس پرت کننده و هشتگ های نامربوط است، ممکن است مخاطبان شما به پیمایش ادامه دهند. مثل همیشه، هنگام قرار دادن کپشن خود، مخاطبان خود را در نظر بگیرید. آیا این زمینه بیشتری را فراهم می کند؟ آیا تعامل بینندگان شما را تشویق می کند؟ اگر نه، ممکن است بخواهید دوباره به تابلوی نقاشی برگردید.

انواع مختلف را آزمایش کنید، مانند پرسیدن سوالاتی از مخاطبان خود که می توانند در نظرات به آنها پاسخ دهند یا آنها را تشویق به تکمیل یک فراخوان برای اقدام کنید. تعامل در اینستاگرام کلیدی است و هرچه کامنت ها و لایک های بیشتری به عکس شما دریافت کند، I بالاتر می رود

n الگوریتم فید اینستاگرام آن را قرار می دهد.

آیا آن دستورالعمل های برند را که ذکر کردیم به خاطر دارید؟ این فقط تصاویر شما نیستند که باید به آنها بچسبند. هنگام نوشتن کپشن، همیشه باید صدای نوشتاری برند خود را در نظر داشته باشید. ویژگی های معمولی که آن را با آن مرتبط می کنید چیست؟ خواه سرگرم کننده، معتبر، جسورانه، عجیب و غریب یا هر ترکیب دیگری باشد، کپشن های اینستاگرام شما باید برای حفظ لحن سازمان شما تلاش کنند.

مثل همیشه، حتما کپشن خود را ویرایش کنید. در حالی که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند غیررسمی باشند، اما محیط معمولی بهانه‌ای برای نوشتن شرحی با اشتباهات گرامری یا املایی به شما نمی‌دهد!

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نوشتن کپشن عالی اینستاگرام، راهنمای بهترین شیوه های ما را در اینجا بررسی کنید.

علاوه بر این، در ماه‌های اخیر، اینستاگرام به کاربران خود اجازه داده است متن جایگزین اینستاگرام را به عکس‌های جدید و قدیمی اضافه کنند.
نحوه اندازه گیری نتایج اینستاگرام

به عنوان بازاریاب، همه ما در مورد نتایج هستیم. اگر تک تک تلاش‌های ما فشار دادن به هدف شرکت نیست، پس چه فایده‌ای دارد؟

اندازه گیری موفقیت با کمپین های رسانه های اجتماعی شما بسیار مهم است، زیرا موفقیت در هر پلتفرمی متفاوت به نظر می رسد. در این بخش، برخی از معیارهای مهم اینستاگرام را برجسته می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تعیین کنید که آیا استراتژی شما در جهت اهداف شما کار می‌کند یا پایین می‌آید.
نرخ رشد فالوور

داشتن فالوور زیاد در اینستاگرام می تواند نشانگر موفقیت سازمان شما در این پلتفرم باشد. با این حال، اگر این تعداد همچنان به رشد خود ادامه ندهد، ممکن است دسترسی خود را به اندازه ای که می خواهید گسترش ندهید.

در یک یادداشت مشابه، اکثر مردم ممکن است فکر کنند که اگر دنبال کنندگان زیادی نداشته باشید، کارتان خوب نیست. این ممکن است در برخی موارد درست باشد، اما اگر نرخ رشد بالایی دارید، می توانید به خوبی در مسیر موفقیت قرار بگیرید. به همین دلیل است که ردیابی نرخ رشد به اندازه تعداد واقعی فالوورهای شما مهم است (اگر نه بیشتر).

نرخ رشد فالوور شما درصدی است که می توانید با تقسیم تعداد فالوور جدید در یک دوره زمانی (مثلا یک ماه) بر تعداد فالوورهایی که در ابتدای آن دوره داشتید، محاسبه کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید در آوریل 2018 با 1200 فالوور اینستاگرام شروع کردید. در طول ماه آوریل، پروفایل شما 120 فالوور (به خاطر یک معادله ساده) به دست آورد. نرخ رشد شما به 10 درصد می رسد که بسیار عالی است! از طرف دیگر، اگر حساب شما در طول ماه فقط 30 فالوور به دست آورد، نرخ رشد شما 2.5 درصد خواهد بود که می تواند نشان دهنده رکود دسترسی شما باشد.

درباره نحوه افزایش فالوور در اینستاگرام بیشتر بدانید.
نظرات اینستاگرام دریافت شد

دریافت تعداد زیادی لایک در هر پست، مطمئناً خوشایند است، اما وقتی صحبت از اینستاگرام به میان می‌آید، نظرات کلیدی هستند.

چرا اینطور است؟

نظرات نشان دهنده تعامل است که هدف اصلی ماست. هر کسی می‌تواند روی یک عکس دو بار ضربه بزند، اما فکر کردن و تایپ نظر زمان می‌برد. اگر یک دنبال کننده مایل است آن زمان را برای سازمان شما صرف کند، به شما تبریک می گویم! مطالب شما با آنها طنین انداز شد.

مهمتر از آن، الگوریتم اینستاگرام کامنت ها را به عنوان یک تعامل قوی تر از لایک ها تشخیص می دهد. و از آنجایی که الگوریتم اینستاگرام پست‌ها را در فید خود بر اساس سطوح تعامل رتبه‌بندی می‌کند، دریافت نظرات بیشتر باعث می‌شود که پست شما در فید فالوورهای شما بالاتر باشد.
تعاملات به ازای هر فالوور اینستاگرام

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، فالوورها معیار مهمی هستند، اما آنها آخرین راهبرد بازاریابی اینستاگرام شما نیستند.

اگر دنبال کننده زیادی دارید، اما تعداد زیادی لایک یا کامنت روی پست های خود ندارید، ممکن است دچار مشکل شوید. به همین دلیل است که ما به معیاری نگاه می‌کنیم که میزان تعامل شما را نسبت به اندازه مخاطبانتان به شما می‌گوید – میزان مشارکت به ازای هر دنبال‌کننده.

برای محاسبه میزان مشارکت خود به ازای هر فالوور، تعداد لایک ها یا نظرات یک پست را بر تعداد فالوورهایی که در زمان آن پست داشتید تقسیم کنید.

نسبت تعاملات خود به ازای هر فالوور را به صورت نیمه منظم در اضافه کاری محاسبه کنید تا ببینید آیا نرخ تعامل شما در حال افزایش است یا خیر. اگر چنین است، تبریک می گویم! صفحه شما نه تنها با فالوورهای شما طنین انداز می شود، بلکه برای آنها به یک اولویت تبدیل می شود، زیرا آنها همچنان به بازگشت و تعامل با محتوای شما ادامه می دهند.
تعامل استوری اینستاگرام

این معیار کمی پیچیده تر است، زیرا چند راه وجود دارد که می توانید به این عدد نگاه کنید.

هر زمان که یک استوری اینستاگرام ارسال می کنید، حتما بررسی کنید که چند نفر آن را مشاهده می کنند. اگر بیش از یک پست ارسال می‌کنید، مهم است که ببینید چند نفر در تمام طول آن روی آن کلیک می‌کنند. اگر 100 نفر اسلاید اول استوری اینستاگرام شما را مشاهده کنند، اما فقط 10 نفر تا آخر کلیک کنند، احتمالاً چیزی وجود دارد که می توانید برای دفعه بعد بهبود دهید.

علاوه بر این، می‌توانید ببینید که چه تعداد فالوور در حال تعامل هستند، وقتی سؤالات نظرسنجی پست می‌کنید یا وقتی به فالوورهای خود فرصت می‌دهید، چند سؤال از شما پرسیده می‌شود. می‌توانید بر اساس تعداد کل فالوورهایتان یا بر اساس تعداد کل افرادی که استوری شما را مشاهده می‌کنند، به این تعامل‌ها نگاه کنید.
هنوز در اینستاگرام نیستید؟ منتظر چی هستی

برای؟

امیدوارم این راهنما در اینستاگرام و فرصت‌های فراوان آن برای بازاریاب‌ها احساس خوبی به شما بدهد.

این تنها یکی از انواع مختلف بازاریابی است. سایر شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید! چه یک بازاریاب رسانه های اجتماعی مبتدی باشید و چه سال ها از کار خود می گذرد، نمی خواهید منبع جامع ما را از دست بدهید.

منبع:

g2.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید