راه حل‌های هوش تجاری (BI solutions) برای کمک به مدیران اجرایی، تحلیلگران داده، رهبران تیم، مدیران و متخصصان طراحی شده است تا بتوانند عملکردهای مختلف درون یک شرکت را جمع آوری، تجزیه و تحلیل، بصری سازی و گزارش دهند تا از  این یافته ها در صنایع مربوطه به کار گیرند.

این راه حل ها کاربران را قادر می سازد تا بدون نیاز به دانش فنی عمیق، تجزیه و تحلیل سلف سرویس را انجام دهند. در کنار یک رابط بصری کشیدن و رها کردن، بسیاری از ابزارها دارای ویژگی های پیشرفته و گزینه های تجزیه و تحلیل مانند حالت SQL یا زمینه های محاسبه شده برای برآوردن نیازهای کاربران پیشرفته تر نیز هستند.

صنعت، عملکرد یا پلتفرم را کنار بگذاریم، راه حل های فناوری اطلاعات کسب و کار، ساعت‌های زیادی را صرفه جویی می کند، رهبران و متخصصان را از انجام کارهای خسته کننده و تکراری برای صادرات صفحات گسترده متعدد که داده ها در تاریخ قفل شده اند، رهایی می بخشد. اما اجازه دهید این مزایا را با جزئیات بیشتری ببینیم.

solutions
solutions

مروری بر مزایای مهم راه حل‌های BI مدرن

هر کسب و کاری دارای یک هدف است: تبدیل داده‌ها به داشبوردهای کاربردی و عملکرد بهتر از معیارهای تعیین شده. با انجام این کار، هر سازمانی دارای پایه محکمی برای اطمینان از توسعه پایدار و درآمد بیشتر در عین صرفه جویی در وقت گرانبها است. در اینجا برجسته ترین مزایایی وجود دارد که به شما در حل هرگونه سوال تجاری کمک می‌کند.

الف) پیاده‌سازی در هر بخش یا صنعت

ممکن است یک مدیر یا مدیر کسب و کار به داده های موجود در شرکت از جمله بازاریابی و فروش نیاز داشته باشد که به او در تصمیم‌گیری بهتر و آگاهانه کمک کند. این امکان که راه حل هوش تجاری ارائه می‌دهد بر پیاده سازی در هر صنعت، هر عملکرد و هر منبع داده ای که شرکت شما ممکن یا نیاز دارد متمرکز است. این بدان معناست که می توانید به سادگی با پیاده سازی یکی از بهترین ابزارهای BI برای موارد خاص کسب و کار خود، مروری جامع داشته باشید.

ذکر این نکته ضروری است که امروزه راه حل های BI در بازار وجود دارد که هر دپارتمانی می تواند از آنها بهره مند شود و مهم نیست که در بازاریابی، فروش، تحقیقات بازار، پشتیبانی مشتری و غیره شرکت داشته باشید. در روند یافتن نرم افزار BI مناسب، الزامات همه بخش‌ها باید بررسی شود تا مطمئن شوید که در پایان، همه نیازهای مختلف بخش برآورده شده است و شرکت شما نیازی به راه حل‌های BI و/یا تجزیه و تحلیل اضافی ندارد.

به این ترتیب، می توانید در هزینه های اضافی صرفه جویی کرده و به راحتی ارائه دهنده راه حل های هوش تجاری را انتخاب کنید که تمام نیازهای تجاری شما را برآورده کند.

به عنوان مثال، اغلب موارد این است که بخش‌ها به طور جداگانه کار می کنند و هیچ نقطه ارتباطی با یکدیگر ندارند و نه سیستم‌های ارتباطی مناسب که آنها را قادر به درک یک داستان تجاری با جزئیات بیشتر کند. ممکن است بخش فناوری اطلاعات نداند که در بازاریابی چه اتفاقی می افتد، و مدیران تجاری ممکن است نیاز به گزارش‌های متعدد از ذینفعان مختلف داشته باشند تا بتوانند دیدگاه ها و توصیه های خود را توسعه دهند.

دپارتمان مالی به هر گونه هزینه ای برای شرکت نیاز دارد، اما جستجوی اطلاعات مناسب در زمان مناسب یا بررسی مجدد هزینه ها و معیارهای مربوطه، به روز رسانی داده ها و ارسال گزارشات کامل ممکن است یک کابوس تجاری به نظر برسد. اغلب اوقات، این شرایط می تواند باعث کندی فرایندهای تجاری شود و یک شرکت ممکن است به شدت آسیب ببیند.

به همین دلیل است که بررسی و انتخاب بهترین راه حل ممکن باید در لیست شما بالا باشد تا از افزایش هزینه های آتی یا تنگناهای احتمالی جلوگیری شود. بنابراین می توانید ایده بگیرید که با نرم افزار BI مدرن و حرفه ای چه نتیجه ای می توانید بدست آورید.

ب) هم برای تحلیلگران داده و هم برای کاربران تجاری معمولی طراحی شده است

ابزارهای مدرن سلف سرویس BI گزینه هایی را برای کاربران تجاری معمولی، تحلیلگران داده یا دانشمندان داده پیشرفته ارائه می دهند. آنها باید حالت های مختلف کسب و کار را ضبط کنند که به هر کارمند، بدون توجه به سابقه، امکان می دهد تا بتواند یک داستان داده را درک کرده و ایجاد کند، که اغلب در داشبورد آنلاین قابل توجه تجسم می شود.

درک آنچه یک دانشمند داده انجام می دهد یا اتصال یک تحلیلگر با یک مدیر کسب و کار تنها می تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد زیرا هر کارمند می تواند داده های خود را از طریق نرم افزار در یک نقطه تجمیع کرده و به هرگونه اطلاعاتی که برای موثرتر انجام دادن وظایف خود نیاز دارند دسترسی داشته باشد.

گفته می شود، هوش تجاری پاسخ های هوشمندانه و خلاقانه ای را برای تیم های مختلف به ارمغان می آورد، قابلیت های متقابل داده ها را افزایش می دهد و تجربه کاربری روان را برای بهترین فرایندهای مدیریت داده ها و نتایج کسب و کار فراهم می کند. با اتصال منبع داده مورد نیاز خود، می توانید به راحتی اطلاعات خود را با کمک رابط کاربری یکپارچه، تجزیه و تحلیل کرده یا به حالت پیشرفته SQL بروید.

همانطور که گفته شد، به سادگی با استفاده از رابط کاربری drag-and-drop، هر کاربر معمولی می‌تواند تجزیه و تحلیل عمیقی انجام دهد و یافته های خود را با همکاران یا ذینفعان مربوط به اشتراک بگذارد. به این ترتیب ، دسترسی به داده ها برای همه امکان پذیر است ، و نتیجه نهایی را در قالب یک داشبورد ویا گزارش ساده ، در عین حال موثر حفظ کنید.

راه حل
راه حل

ج) شامل هوش مصنوعی و predictive analytics است

همانطور که همه ما می دانیم ، مدیریت حجم زیادی از داده ها به صورت روزانه به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. هدف از راه حل BI هوشمند، خودکارسازی و انجام سریع تجزیه و تحلیل مجموعه های داده عظیمی است که کاربران را قادر می سازد تا بر آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنند: داشبورد های کاربردی.

این بدان معناست که ابزارهای سنتی جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها مانند صفحات گسترده دیگر ارزش افزوده ای ندارند، اما سازمان ها را در مدیریت زمان و تخصیص هزینه ها که اغلب بسیار بیشتر از قبل برنامه ریزی شده، به چالش می کشند. داده های پیچیده بسیار زیادی برای تجزیه و تحلیل وجود دارد و در نتیجه، شرکت ها باید به راه حل های مدرن سیستم هوش تجاری مراجعه کنند که دارای هوش مصنوعی و predictive analytics است.

هوش مصنوعی (AI): نرم افزارهای مدرن با هوش مصنوعی مانند زنگ هشدارهای هوشمند از شبکه های عصبی و داده های تاریخی استفاده می کنند تا اطمینان حاصل شود که کاربران هر بار که یک ناهنجاری تجاری رخ می دهد، اعلان دریافت می کنند. به این ترتیب آنها می توانند بدون نیاز به محاسبات دستی، همه چیز را که با داده هایشان اتفاق می افتد کنترل کنند.

predictive analytics : برای صرفه جویی بیشتر در زمان از راه حل های predictive analytics استفاده کرده اند و عنصری بسیار پیچیده است که برای پیش بینی آینده یک شرکت و ارائه نقشه راه برای اینکه داده ها کجا خواهند بود و چگونه رفتار خواهند کرد. فرصت آگاهی از آینده و آمادگی برای آن باید یکی از عناصر کلیدی در فرایند تصمیم گیری باشد.

د) نظارت بر زمان واقعی و دسترسی به داده ها را در هر کجا و هر زمان فراهم می کند

روی آوردن به BI به این معنی است که بسیاری از فرایندهای استاندارد و خسته کننده مانند صادرات spreadsheets از طریق ایجاد داشبورد قدرتمند همراه با تعدادی نمودار تعاملی که می توانید آنها را تنظیم کرده و با چند کلیک تنظیم کنید ، خودکار می شوند. این داشبوردها دسترسی به داده های زمان واقعی را فراهم می کنند ، به طور خودکار بازخوانی می شوند و دارای طبیعت تعاملی هستند تا کاربران را قادر سازد به سادگی بر روی قسمتی از داشبورد کلیک کرده و داده ها را بیشتر کاوش کنند.

این امر به لطف ویژگی های متعددی که امکان نظارت و ارزیابی در زمان واقعی را فراهم می کند ، مانند بررسی ، فیلترهای نمودار ، فواصل زمانی ،tooltips و غیره امکان پذیر است. زمان انتظار برای گزارش از بخش فناوری اطلاعات در حد چند کلیک کاهش می یابد. دیگر نیازی نیست منتظر بمانید تا عملکرد شرکت یا بخش خود را ببینید و هیچ کس نیازی به تجزیه و تحلیل تنها با داده های تاریخی ندارد. این مزیت زمان شرکتها را صرف ایجاد و تولید گزارشات می کند.

اما مهمتر از همه ، دسترسی به اطلاعات در هر زمان که نیاز باشد را امکان پذیر می سازد . در نتیجه ، مهم نیست که در جلسه ای نشسته اید ، در سفر هستید یا فقط تلفن همراه خود را بررسی می کنید – داده ها فوراً در دسترس خواهند بود.

نتیجه

در نهایت ، این مزایا یک پایه محکم برای شما است تا درک کنید که راه حل های هوش تجاری چیست و چگونه می توانند شرکت ها از سرمایه گذاری در نرم افزار برای انجام حجم زیادی از کارهای دستی که هر کاری را کند می کند، صرف نظر از صنعت ، سود ببرند.

BI solutions

منبع: www.datapine.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید