ایمیل مارکتینگ چیست؟

بازاریابی ایمیلی

استفاده از ایمیل در بازاریابی شما برای ارتقاء محصولات و خدمات تجاری و همچنین ایجاد انگیزه برای وفاداری مشتری است. بازاریابی از طریق ایمیل یا ایمیل مارکتینگ نوعی بازاریابی است که می‌تواند.مشتریان موجود در لیست ایمیل شما را از محصولات جدید، تخفیف‌ها و سایر خدمات مطلع کند. همچنین می‌تواند فروش نرم‌تری باشد.تا مخاطبان خود را در مورد ارزش برند خود آگاه سازد یا آنها را درگیر خرید کند. همچنین می‌تواند هر چیزی در این بین باشد. Mailchimp می‌تواند به شما در طراحی، ساخت و بهینه‌سازی بازاریابی ایمیل شما کمک کند تا بهترین ROI را در برنامه بازاریابی خود بدست آورید.

وقتی می‌خواهید برند خود را رشد دهید یا محصولات خود را بفروشید، بازاریابی از طریق ایمیل یکی از محبوب‌ترین و موثرترین ابزارهای تبلیغاتی برای بازاریابی است. در این مقاله ما در مورد چگونگی بازاریابی از طریق ایمیل – و استفاده از ایمیل‌های تبلیغاتی – بحث خواهیم کرد که می‌تواند به شما در رشد تجارت خود کمک کند، و ما چند نکته برای کمک به شما در شروع کار با یک بازاریابی ایمیل موفق به شما می‌دهیم.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یک کانال بازاریابی قدرتمند، نوعی بازاریابی مستقیم و همچنین بازاریابی دیجیتال است که از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات کسب و کار شما استفاده می‌کند. این می‌تواند به شما کمک کند، تا مشتریان را از جدیدترین موارد یا پیشنهادهای شما مطلع سازند و آن را در تلاش‌های اتوماسیون بازاریابی قرار دهید. همچنین می‌تواند با تولید محتوا، آگاهی از برند، ایجاد روابط و یا درگیرکردن مشتری بین خرید از طریق انواع مختلف ایمیل‌های بازاریابی، در استراتژی بازاریابی شما نقشی محوری داشته باشد.

تاریخچه مختصری از ایمیل

اولین ایمیل در سال 1971 توسط مهندس کامپیوتر به نام ری تاملینسون ارسال شد. پیامی که وی ارسال کرد فقط یک رشته اعداد و حروف بود، اما این آغاز دوره جدید ارتباطات بود. تاملینسون همچنین شخصی بود که استفاده از نماد “@” را در آدرس‌های ایمیل وارد کرد.

در سال 1978، یک مدیر بازاریابی در Digital Equipment Corp به نام Gary Thuerk از این روش جدید ارتباط مستقیم استفاده کرد تا اولین ایمیل تجاری را ارسال کند، تا مردم در مورد یک محصول جدید مطلع شوند. لیست ایمیل او فقط 400 آدرس داشت اما فروش نامه‌های الکترونیکی ارسال شده حدود 13 میلیون دلار بود.

در دهه 90، اینترنت به صورت تجاری در دسترس توده‌ها قرار گرفت. نحوه ارتباط مردم با یکدیگر شروع به تغییر چشمگیری کرد و بازاریاب‌ها دریافتند که ایمیل می‌تواند راهی موثر برای تبلیغات باشد. ظهور ایمیل‌های بازاریابی همچنین نیاز به بروزرسانی‌های نظارتی را ایجاد می‌کند. به عنوان مثال قانون حفاظت از داده‌های انگلستان تنظیم شده است تا به گزینه “انصراف” برای همه ایمیل‌های بازاریابی نیاز داشته باشد.

مزایای بازاریابی از طریق ایمیل

ایمیل تا حدی به دلیل ابزاری که کاربر را مجبور به انجام نوعی اقدام می‌کند، به یک ابزار محبوب بازاریابی تبدیل شده است. یک ایمیل در صندوق ورودی قرار می‌گیرد تا زمانی که خوانده شود و یا حذف یا بایگانی شود. اما ایمیل نیز یکی از مقرون به صرفه ترین ابزارهای موجود است. در حقیقت، یک مطالعه در سال 2015 توسط انجمن بازاریابی مستقیم (DMA) مستقر در انگلیس نشان داد که به ازای هر 1 دلار هزینه شده، ایمیل دارای بازده متوسط ​​سرمایه‌گذاری (ROI) 38 دلار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قدرت ایمیل مارکتینگ، آمار بازاریابی ایمیلی ما را براساس صنعت بررسی کنید.

مزایای ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ می‌تواند به شما کمک کند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. و همچنین به وبلاگ، رسانه‌های اجتماعی یا هرجای دیگری که دوست دارید افراد از آن بازدید کنند، ترافیک ایجاد کند. حتی می‌توانید ایمیل‌های خود را تقسیم‌بندی کنید و کاربران را با استفاده از اطلاعات جمعیتی هدف قرار دهید. بنابراین فقط پیام‌هایی را که می‌خواهند بیشتر ببینند برای افراد ارسال می‌کنید. در اینجا برخی از نکات کمپین بازاریابی ایمیل برای شروع آورده شده است.

نکات ایجاد کمپین بازاریابی

بازاریابی از طریق ایمیل همچنین با استفاده از نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی که می‌تواند برای ارسال آسان ایمیل‌ها نیز پیکربندی شود، می‌توانید تست‌های A / B از یک موضوع را انجام دهید و یا تماس بگیرید تا بهترین پیام را شناسایی کنید. الگوهای ایمیل Mailchimp را بررسی کنید تا ببینید چه کارهایی می‌توانید با بازاریابی ایمیل انجام دهید.


مقاله مرتبط:

بازاریابی تلفنی چیست؟ مزایا و نکات بازاریابی تلفنی


نکاتی برای ایجاد لیست ایمیل بازاریابی

اما در وهله اول چطور می‌توانید مخاطبانی ایجاد کنید که به عنوان مخاطبان هدف شناخته میشوند. بخشی از تلاش‌های بازاریابی اینترنتی خود به آنها ایمیل ارسال کنید؟ چند راه وجود دارد و همه آنها باید با رفتار درست شما با در نظر گرفتن بهترین روشهای بازاریابی، انجام شود.

لیست‌های ایمیل را خریداری نکنید. بسیاری از شرکت‌های بازاریابی ایمیلی (از جمله Mailchimp) در مورد آدرس‌های الکترونیکی خط مشی سخت‌گیرانه و مبتنی بر اجازه دارند. این بدان معنی است که ارسال به لیست‌های خریداری شده ممنوع است. درعوض، بر تشویق افراد برای انتخاب پیام دریافت از شما با استفاده از آهن‌ربا متمرکز شوید. هنگام ثبت نام در لیست ایمیل شما از طریق فرم ثبت نام سفارشی، می‌توانید در اولین سفارشات مشتری تخفیف بدهید. یا وقتی به لیست شما ملحق می‌شوند به آنها فرصت برنده شدن جایزه را بدهید. در اینجا چند نکته دیگر برای کمک به شما در ساختن یک لیست ایمیل آورده شده است.

کمپین فروش

از مقررات ملی (و بین المللی) ایمیل مطلع باشید. اطمینان حاصل کنید که هنگام ارسال نامه‌های الکترونیکی خودکار به هرگونه الزامات قانونی و قوانین قابل اجرا در منطقه خود پایبند هستید. مانند قانون CAN-SPAM در ایالات متحده، قانون ضد هرزنامه کانادا (CASL) یا مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها(GDPR) در اتحادیه اروپا برای درمان اطلاعات شخصی مورد استفاده قرار میگیرد. این مقررات هم براساس موقعیت مکانی شما و هم موقعیت مشترکین شما تنظیم می‌شوند و این مسئولیت شماست که بدانید چه قوانینی در مورد شما اعمال می‌شود. در اینجا توصیه‌های بیشتری در مورد جلوگیری از فیلترهای اسپم ایمیل ارائه شده است.

توصیه‌های جلوگیری از اسپم ایمیل

برای مکالمه با مشتریان خود از ایمیل استفاده کنید. ایمیل یک ابزار بازاریابی عالی است، اما می‌تواند از راه‌های دیگری نیز به تجارت شما کمک کند. برای ارسال نظرسنجی، از محتوای بازاریابی منظم خود صرف نظر کنید. این نه تنها به مخاطبان شما فرصتی می‌دهد تا بازخورد ارزشمندی به شما ارائه دهند، بلکه به آنها این امکان را می‌دهد تا اطلاعات بیشتری نسبت به شما و تجارتتان کسب کنند.

فقط درصورت نیاز ارسال کنید. هنگامی که شخصی با آدرس ایمیل خود به شما اعتماد کرد، از این اعتماد سوء استفاده نکنید. سیل پیامهای دریافتی در صندوق ورودی مخاطبان خود با ایمیل‌های زائد باعث می‌شود مشتری نسبت به ایمیلها سرد شود. تمرکز خود را روی ارسال پیامهای مرتبط و جذاب در مورد مواردی که دوست دارند، داشته باشید و تا مدتها آنها وفادار خواهند بود.

منابع:

Mailchimp

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید