ما در عصر اطلاعات زندگی می کنیم. جدا از تجارت یا صنعت، با تجزیه و تحلیل کردن آخرین قطرات از داده های کسب و کار خود، کارآمدتر، نوآورتر و بروز تر خواهید شد.داشبورد آنلاین

داده ها، انبوهی از بینش های گرانبها را ارائه می دهند که رشد و تکامل کسب و کار شما را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. و اگر نتوانید از داده های بزرگ به نفع خود استفاده کنید، ممکن است احساس کنید که از رقبای خود عقب افتاده و در نهایت روز به روز به ورشکستگی خواهید رسید.

اما، با این همه اطلاعات و داشتن زمان کم، اصلاً از کجا باید شروع کنید؟ داشبوردهای آنلاین نه تنها به شما کمک می‌کنند تا بینش‌هایی را که برای کسب‌وکارتان مهم‌تر هستند، بیابید، بلکه یک نمایش بصری تعاملی را نیز ارائه می‌دهند که به تصمیم‌گیری سریع‌تر و آگاهانه‌تر و همچنین کشف بینش‌های جدید و ارزشمند کمک می‌کند.

داشبورد کسب و کار مبتنی بر داده ، دروازه شما به سوی هوش تجاری پیشرفته (BI) است . به نوعی که موفقیت شما را در دنیای تجارت جلو می اندازد.

علاوه بر این، نرم افزار هایی که داشبورد ها تجاری را طراحی می کنند اگر درست از انها استفاده کنید یک ابزار ارزشمند برای کسب و کارتان است. برای کمک به شما در مسیر پیشرفت ابزار های هوش تجاری ، داشبورد آنلاین را تعریف می کنیم و به مزایای آن می پردازیم.

6 مزیت کلیدی استفاده از داشبورد دیجیتال
6 مزیت کلیدی استفاده از داشبورد آنلاین

داشبورد آنلاین چیست؟

داشبورد آنلاین، داشبوردی است که تعداد مجوزهای فروخته شده، کل درآمد، کمیسیون، عملکرد تیم و غیره را نشان می دهد.

داشبورد آنلاین یک ابزار تجزیه و تحلیل است که به کاربران تجاری اجازه می دهد تا مهمترین منابع داده خود را در کمترین زمان نظارت و تجزیه و تحلیل کنند. با تجسم داده‌های تعاملی، داشبوردهای دیجیتال امکان بهبود فرآیند تصمیم‌گیری و رشد مداوم را فراهم می‌کنند.

بنابراین کاربر می تواند با نمایش روندهای تاریخی، بینش های عملی و اطلاعات همان لحظه را در قالبی قابل هضم و ارائه، بر تعدادی از مناطق حیاتی نظارت کند.

اگر کنجکاو هستید که بینش خود را به روشی معنی‌دار ارائه دهید، بصری سازی داده‌های آنلاین ابزاری قدرتمند برای انجام این کار است. داشبوردهای مبتنی بر داده، ابزاری برای دسترسی  آسان اطلاعات حیاتی و ارائه آن‌ها را در سراسر سازمان ساده می کند.

6 مزیت کلیدی استفاده از داشبورد آنلاین
6 مزیت کلیدی استفاده از داشبورد آنلاین

6 مزیت کلیدی استفاده از داشبورد آنلاین

اکنون که به تعریف داشبورد آنلاین نگاه کرده‌ایم، به بررسی 6 مزیت اساسی استفاده از این ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌های آنلاین در تجارت شما ادامه خواهیم داد.

تصمیم‌گیری: ماهیت بصری قابل دسترس داشبوردهای آنلاین ، تصمیم‌گیری سریع‌تر مبتنی بر داده را در تمام جنبه‌های حیاتی سازمان با توانمندسازی کاربران برای تجزیه و تحلیل و بررسی معیارها و بینش‌های مهم آسان‌تر می‌کند.

دسترس‌پذیری: با گسترش نکته قبلی، این واقعیت که این نوع داشبوردها تجسم داده‌های بصری را ارائه می‌دهند به این معنی است که آموزش کامل لازم نیست. برعکس داشبوردهای مدرن به گونه ای طراحی شده اند که در دسترس و آسان برای حرکت باشند. ماهیت گرافیکی آنها امکان تعاملی راحت با اطلاعات ارزشمند را فراهم می کند.

دسترسی راحت در صورت ضرورت: داشبوردهای آنلاین قابل تنظیم هستند و تک تک رشته‌های اطلاعات مرتبط را در یک مکان مرکزی ارائه می‌دهند و بهترین پلتفرم‌ها نیز از طریق دستگاه‌های تلفن همراه و برنامه‌ها قابل دسترسی هستند ، به این معنی که شما می‌توانید بدون توجه به اینکه در کجای دنیا هستید به اطلاعات ضروری دسترسی پیدا کنید.

هوش تجاری: با به دست آوردن توانایی دسترسی به تجزیه و تحلیل های گذشته، زمان واقعی و پیش بینی کننده علاوه بر شاخص های واضح با هدف رشد، تکامل و توسعه حرفه ای، مهارت های هوش تجاری تیم خود را افزایش می دهید و در نهایت، از رقیبان خود پیشی می گیرید.

معیارسازی: جدا از بخش یا صنعت، بهترین راه برای دستیابی به اهداف یا حتی فراتر از آن، برای تعیین دقیق معیارهایی است که با مهمترین اهداف شما همسو هستند. داشبوردهای به سبک آنلاین دارای نشانگرهای عملکرد کلید بصری پویا هستند که نه تنها اطلاعات ارزشمندی را در زمان واقعی ارائه می دهند، بلکه به شما کمک می کنند تا درک عمیقی از کارهایی که برای رسیدن به نقاط عطف مهم انجام دهید ، به دست آورید .

ارتباط: ابزار های قدیمی سازمانی بهره وری و نوآوری را از بین می برند. ماهیت منعطف و در عین حال دقیق داشبوردهای مبتنی بر BI، اشتراک گذاری و بحث درباره اکتشافات مبتنی بر داده را سریع، ساده و مؤثر می کند. برای همین از انتقال فایل ها در سازمان جلوگیری می کند و روابط بهتری را بین کارکنان برای به نتیجه رسیدن در کار، ایجاد می کند .

منبع: www.datapine.com

هوش تجاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید