به وسیله Grouping در Power BI Desktop , می توانید المان ها, از قبیل Buttons, Textboxes, Shape images و هر المان دیگری که ایجاد کرده اید را در گزارش خود با یکدیگر گروه بندی کنید, درست همانند زمانی که Item ها را در Power Point با هم گروه بندی می کنید.  گروه بندی المان ها در Power BI این امکان را برای شما فراهم می کند که با گروه همانند یک المان واحد رفتار کنید, حرکت, تغییر اندازه, و کار با لایه های گزارش خود را آسان تر , سریعتر و شهودی تر کنید.

ایجاد گروه

برای ایجاد گروهی از المان ها در Power BI Desktop , ابتدا اولین المان را انتخاب کرده, سپس با نگه داشتن کلید CTRL یک یا چند المان را که قصد دارید در یک گروه قرار دهید را نیز انتخاب کنید, سپس بر روی کل این مجموعه راست کلیک کرده و گزینه Group را از منوی باز شده انتخاب کنید.

گروه ها بر روی نوار Selection نمایش داده می شوند. شما می توانید به همان تعداد گزارش های خود, گروه های المان ها را داشته باشید.

در تصویر زیر, گروه استرالیا در زیر گروه Cards قرار دارد. شما می توانید با انتخاب فلش کنار نام گروه, یک گروه را باز کرده و با انتخاب مجدد آن را ببندید.

بدون نوار Selection , می توانید با Drag & Drop کردن یک المان خاص را به گروه اضافه و یا حذف کنید.

به سادگی المانی را که می خواهید تنظیم کنید Drag کنید, و در جایی که می خواهید قرار دهید. لایه بندی المان ها در صورت وجود همپوشانی, با ترتیب آنها در لیست سفارش در Layer Order List مشخص می شود.

برای خارج کردن از گروه, کافیست بر روی گروه راست کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Ungroup را انتخاب کنید.

پنهان کردن و نشان دادن المان ها و گروه ها

به راحتیت می توانید با استفاده از Selection Pane گروه ها را پنهان و یا آشکار کنید. برای پنهان کردن گروه, دکمه چشم کنار نام گروه را کلیک کنید (یا هر المان خاصی). در عکس زیر, گروه  Australia پنهان است, و بقیه گروه های مستقر در Cards Group نمایش داده می شوند.

وقتی گروهی را پنهان می کنید, تمام المان های داخل آن گروه پنهان می شوند, و دکمه چشم کنار آنها خاکستری می شود (امکان خاموش و روشن شدن وجود ندارد, زیرا کل این گروه پنهان است). برای پنهان کردن تنها یک المان داخل یک گروه, به سادگی دکمه چشم کنار المان را خاموش کنید, و به این ترتیب تنها آن المان خاص در گروه پنهان می شود.

انتخاب المان ها در یک گروه

برای انتخاب Item ها در داخل یک گروه از المان ها, راه های کمی وجود دارد:

  • انتخاب یک فضای خالی در یک گروه (برای مثال فضای سفید بین المان ها) بدون انتخاب هیچ چیز دیگری
  • با انتخاب یک المان در داخل یک گروه, کل گروه را انتخاب می کنید, انتخاب دوم یک المان خاص را انتخاب می کند.
  • انتخاب یک گروه, و سپس یک شی دیگر در گزارش, و سپس انتخاب گروه از منوی راست کلیک, یک گروه تو در تو ایجاد می کند.
  • انتخاب دو گروه, و سپس زاست کلیک گزینه ای را برای Merge دو گروه انتخاب شده نمایش داده می شود.

 

اضافه کردن رنگ Background

همچنین می توانید رنگی را برای Background با استفاده از Formatting در Visualization Pane  انتخاب کنید.

  پس از اعمال رنگ پس زمینه, با کلیک روی فضای بین تصاویر در گروه, گروه را انتخاب می کنید(این کار را با کلیک کردن روی فضای سفید بین تصاویر در یک گروه, که گروه را انتخاب نمی کنید مقایسه کنید).

پاسخ دهید