cros

در نسخه ماه مارس Power BI این امکان ایجاد شده است که از Labelهای موجود بر روی محورها جهت cross-highlight استفاده کنید. درست مشابه یک نقطه بر روی نمودار.

این ویژگی به ویژه زمانی که دسته‌بندی نمودار خیلی ریز است و انتخاب یک نقطه دشوار، خیلی مفید می‌باشد.

Cross-highlight

Cross-highlight

کاربرد دیگر آن زمانی است که یک تقسیم‌بندی توسط ویژگی دیگری به عنوان legend شکسته شده باشد. این ویژگی این امکان را به شما می‌دهد که همه دیتا را با یک Click انتخاب کنید. هنگامی که از طریق Label ،cross-highlight  می‌کنید Label انتخاب شده Bold می‌شود.

Cross-highlight

تغییر ویژگی‌های Default Tooltip

ویژگی دیگر نسخه مارس Power Bi  امکان Format ویژگی‌های Default Tooltip می‌باشد. به این ترتیب شما می‌توانید Tooltip پیش فرض هر نمودار را در گزارش خود تغییر دهید.

شما می‌توانید رنگ‌ها، فونت‌ها، transparency و هر گزینه‌ای را که در قسمت Tooltip نوار Format مشاهده می‌کنید از قبیل رنگ پس‌زمینه و Text Size را به دلخواه خود تغییر دهید.

جهت استفاده راحتر از این امکان در کل گزارش شما می‌توانید فایل Jason مربوط به Tooltip Theme را دانلود کرده و از طریق گزینه Switch Theme آن را Import کنید.

نمونه یک فایل Jason را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

که پس از Import می‌توانید از آن جهت ایجاد تم دلخواهتان استفاده کنید.

پشتیبانی از Static Web URL  از طریق شکل‌ها، عکس‌ها و دکمه‌ها

از دیگر ویژگی‌های اضافه شده در نسخه مارس امکان Link کردن یک website خاص از طریق یک عکس، شکل و یا یک دکمه می‌باشد.

برای این منظور کافی است ابتدا عکس یا شکل و یا دکمه مورد نظر خود را وارد کنید. سپس گزینه Web URL را در قسمت Type گزینه Action ،formatting pane انتخاب کنید. و URL مورد نظر را در قسمت Web URL ،Paste کنید.

به محض کلیک کردن بر روی دکمه Ctrl و کلیک بر روی دکمه، شکل و یا عکس مورد نظر، به صورت خودکار به آدرس URL مربوطه برده می‌شوید. در Power Bi Services لازم هست که Tab جدیدی برای سایت باز شود.

ویژگی‌های Page Alignment

امکان دیگر نسخه مارس، امکان تنظیم صفحه گزارش از بالا به جای مرکز صفحه می‌باشد.

برای فعال کردن این امکان لازم است از مسیر زیر عمل کنید:

File>Option and Settings>Options>Report Settings>Canvas Alignment>Align the canvas to the top of the wallpaper

پس از فعال کردن این گزینه و یک بار باز و بسته کردن برنامه Power Bi Desktop امکان تنظیم صفحه گزارش از بالا به جای مرکز فراهم می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید