در نسخه ماه مارس Power BI این امکان ایجاد شده است که از Label های موجود بر روی محورها  جهت  cross-highlight استفاده کنید, درست مشابه یک نقطه بر روی نمودار.

این ویژگی به ویژه زمانی که دسته بندی نمودار خیلی ریز است و انتخاب یک نقطه دشوار, خیلی مفید می باشد.

کاربرد دیگر آن زمانی است که یک تقسیم بندی توسط ویژگی دیگری به عنوان legend  شکسته شده باشد. این ویژگی این امکان را به شما می دهد که همه دیتا را با یک Click انتخاب کنید. هنگامی که از طریق Label , cross-highlight  می کنید Label انتخاب شده Bold می شود.

تغییر ویژگی های  Default Tooltip

ویژگی دیگر نسخه مارس Power Bi  امکان Format ویژگی های Default Tooltip  می باشد, به این ترتیب شما می توانید Tooltip پیش فرض هر نمودار را در گزارش خود تغییر دهید.

شما می توانید رنگ ها, فونت ها,  transparency و هر گزینه ای را که در قسمت Tooltip نوار Format مشاهده می کنید از قبیل رنگ پس زمینه و Text Size را به دلخواه خود تغییر دهید.

 

جهت استفاده راحتر از این امکان در کل گزارش شما می توانید فایل Jason مربوط به Tooltip Theme را دانلود کرده و از طریق گزینه Switch Theme آن را Import کنید.

نمونه یک فایل Jason را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

که پس از Import می توانید از آن جهت ایجاد تم دلخواهتان استفاده کنید.

پشتیبانی از Static Web URL  از طریق شکل ها, عکس ها و دکمه ها

از دیگر ویژگی های اضافه شده در نسخه مارس امکان Link کردن یک website خاص از طریق یک عکس, شکل ویا یک دکمه می باشد.

برای این منظور کافی است ابتدا عکس یا شکل و یا دکمه مورد نظر خود را وارد کنید, سپس گزینه Web URL را در قسمت Type گزینه Action , formatting pane انتخاب کنید. و URL مورد نظر را در قسمت Web URL ,Paste کنید.

به محض کلیک کردن بر روی دکمه Ctrl و کلیک بر روی دکمه, شکل و یا عکس مورد نظر, به صورت خودکار به آدرس URL مربوطه برده می شوید. در Power Bi Services لازم هست که Tab جدیدی برای سایت باز شود.

 

ویژگی های Page Alignment

امکان دیگر نسخه مارس, امکان تنظیم صفحه گزارش از بالا به جای مرکز صفحه می باشد.

برای فعال کردن این امکان لازم است از مسیر زیر عمل کنید:

File>Option and Settings>Options>Report Settings>Canvas Alignment>Align the canvas to the top of the wallpaper

 

 

پس از فعال کردن این گزینه و یک بار باز و بسته کردن برنامه Power Bi Desktop امکان تنظیم صفحه گزارش از بالا به جای مرکز فراهم می شود.

 

 

پاسخ دهید