از این مقاله برای دریافت یک نمای کلی از Power BI Desktop و Power BI Service است که می توانید بر اساس نیاز های خود استفاده کنید.

Power BI Desktop برنامه ای است که به صورت رایگان در رایانه خانگی خود دانلود و نصب می کنید. Power BI Desktop یک ابزار کامل تجزیه و تحلیل داده و ایجاد گزارش است که برای اتصال، تبدیل، تجسم و تجزیه و تحلیل داده های شما استفاده می شود.

این شامل ویرایشگر Query است که در آن می توانید به بسیاری از منابع مختلف داده متصل شوید و آنها را (که اغلب مدل سازی نامیده می شود) در یک مدل داده ترکیب کنید. سپس شما یک گزارش بر اساس آن مدل داده طراحی می کنید. گزارش ها را می توانید مستقیماً یا با انتشار در Power BI Service با دیگران به اشتراک بگذارید. اشتراک‌گذاری گزارش‌ها به مجوز Power BI Pro نیاز دارد.

Power BI Service یک سرویس مبتنی بر ابر یا نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) است. از ویرایش گزارش و همکاری برای تیم ها و سازمان ها پشتیبانی می کند. می‌توانید در Power BI Service نیز به منابع داده متصل شوید، اما مدل‌سازی محدود است. Power BI Service برای انجام کارهایی مانند ایجاد داشبورد، ایجاد و اشتراک‌گذاری برنامه‌ها، تجزیه و تحلیل و کاوش داده‌های شما برای کشف اطلاعات بینش تجاری و موارد دیگر استفاده می‌شود.

اکثر طراحان گزارش Power BI که روی پروژه های هوش تجاری کار می کنند از Power BI Desktop برای ایجاد گزارش های Power BI استفاده می کنند و سپس از Power BI Service برای همکاری و توزیع گزارش های خود استفاده می کنند.

Power BI Service همچنین گزارش های صفحه بندی شده را میزبانی می کند . شما گزارش های صفحه بندی شده را با Power BI Report Builder ایجاد می کنید.

8 تفاوت Power BI Desktop و Power BI Service

در جدول زیر که Power BI Desktop و Power BI Service را مقایسه می‌کند.

 Power BI Desktop و Power BI Service
Power BI Desktop و Power BI Service

ویرایش گزارشات Power BI

هم در برنامه و هم در سرویس، گزارش‌های Power BI را می‌سازید و ویرایش می‌کنید . یک گزارش می‌تواند یک یا چند صفحه، با تصاویر و مجموعه‌ای از تصاویر داشته باشد. نشانک‌ها، دکمه‌ها و فیلترها را اضافه کنید تا طراحی داشبورد ها را گویا تر کنید.

 Power BI Desktop و Power BI Service
Power BI Desktop و Power BI Service

ویرایشگرهای گزارش در Power BI Desktop و در Service مشابه هستند. آنها از سه بخش تشکیل شده اند:

  1. پنجره های ناوبری بالا، در Power BI Desktop و Service متفاوت است
  2. بوم گزارش
  3. پنجره های فیلدها ، بصری سازی ها و فیلترها

کار در Power BI Service

پس از ایجاد گزارش‌های خود، می‌توانید آن‌ها را در فضای کاری در Power BI Service ذخیره کنید ، جایی که شما و همکارانتان با هم همکاری می‌کنید. می توانید داشبوردهایی را در بالای آن گزارش ها بسازید یا آنها را به برنامه ها اضافه کنید .

سپس، اگر مجوز Power BI Pro دارید، می‌توانید آن داشبوردها، گزارش‌ها و برنامه‌ها را با دیگران در داخل و خارج از سازمان خود به اشتراک بگذارید. وقتی به اشتراک می گذارید، مجوزهایی را تعیین می کنید که تعیین می کند گیرنده با داشبوردها، گزارش ها، برنامه ها و مجموعه داده های زیربنایی چه کاری می تواند انجام دهد. اشتراک‌گذاری مستلزم داشتن مجوز Power BI Pro است. مشاهده گزارش‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده نیاز به مجوز Pro دارد.

کسانی که به گزارش شما اجازه دسترسی دارند می توانند آنها را در Power BI Service بدون ویرایش در داشبورد ها می توانند مشاهده کنند. در پاور بی ای سرویس می توانید سطح دسترسی های مورد نیاز را به کاربران برای دیدن داشبورد ها بدهید. همچنین می توانید مجموعه داده های خود را به اشتراک بگذارید و به دیگران اجازه دهید گزارش های خود را از آنها بسازند.

آماده سازی داده های سلف سرویس با جریان های داده

جریان های داده به سازمان ها کمک می کند تا داده ها را از منابع متفاوت یکسان کرده و آن ها را برای مدل سازی آماده کنند. تحلیلگران می توانند به راحتی با استفاده از ابزارهای آشنا و سلف سرویس، جریان های داده ایجاد کنند. تحلیلگران از جریان‌های داده برای جذب، تبدیل، ادغام و غنی‌سازی کلان داده‌ها با تعریف اتصالات منبع داده، منطق ETL، زمان‌بندی‌های به‌روزرسانی و غیره استفاده می‌کنند.

منبع:learn.microsoft.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید