اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که این ویژگی برای مجموعه داده یا (Data collection)های واقع در My Workspace کار نمی‌کند. در حال‌حاضر، اگر Data collection را در My Workspace میزبانی کرده باشید، داشتن یک اتصال به آن یک اتصال زنده عادی خواهد بود و دیگر نمی‌توانید منابع داده دیگری را با آن ترکیب کنید.DirectQuery

به نظر می رسد این محدودیت براساس آنچه در اسناد مایکروسافت ذکر شده است ، به زودی برداشته خواهد شد. با این حال ، حتی اگر هنگام خواندن این مقاله محدودیتی ایجاد نشود ، من اکیداً به شما توصیه می کنم این کار را انجام ندهید.

تصور کنید شخصی Data collection را ساخته و در My Workspace منتشر کرده است. سپس دیگران از آن Data collection برای ساختن چیزی در بالای آن استفاده کردند. پس اگر آن شخص از سازمان خارج شود ، دستیابی به Data collection اصلی دشوار است. داشتن Data collection که به عنوان منبع سایر مجموعه های داده در My Workspace استفاده می شود توصیه نمی شود.

چگونه یک مجموعه داده DirectQuery to Power BI ایجاد کنیم؟

داشتن اتصال DirectQuery به یک Data collection پاور بی آی ساده است. می توانید از دریافت داده از Data collection های Power BI شروع کنید.

با این کار می توانید یک اتصال زنده عادی به مجموعه داده های Power BI داشته باشید.

اکنون می توانید از مجموعه داده دیگری داده دریافت کنید:

یا می توانید بر روی ایجاد تغییرات در این مدل کلیک کنید.

با استفاده از هر یک از دو گزینه بالا ، این پیام را خواهید گرفت که این عملیات یک کپی مجموعه داده محلی با قابلیت تغییر ایجاد می کند.

این عملکرد حالت ذخیره سازی جداول مجموعه داده Power BI شما را به DirectQuery تغییر می دهد.

DirectQuery به مجموعه داده های Power BI ، در مقابل مجموعه داده های اتصال مستقیم به Power BI.

با اتصال زنده به مجموعه داده های Power BI ، نمی توانید کاری انجام دهید ، تنها کاری که می توانید انجام دهید. ایجاد اقدامات سطح گزارش است. هر کار دیگری باید در مدل اصلی انجام شود.

با استفاده از مجموعه داده DirectQuery to Power BI ، می توانید سایر منابع داده را اضافه کنید ، ستون ها ، اندازه ها ، جداول را اضافه کنید. به عبارت دیگر ، می توانید با تغییراتی که می خواهید ، یک مدل جدید در بالای مدل موجود بسازید.

چندین اتصال DirectQuery پشتیبانی می شود.

می توانید بخشی از مدل را از یک مجموعه داده Power BI و دیگری از مجموعه داده دیگر بدست آورید. همچنین می توانید جداول دیگری وارد کنید. نمای جدید Power BI این موارد را به زیبایی با عناوین مختلف رنگ برای هر گروه نشان می دهد.

ایجاد رابطه بین منابع مختلف داده امکان پذیر است.

انتشار در سرویس DirectQuery

مدل داده جدید هنگامی که در سرویس منتشر می شود ، در مقایسه با انواع دیگر Data collection های Power BI به مراحل کمی نیاز دارد. در اینجا می توانید مراحل انجام را مشاهده کنید:

خطا: درگاهی وجود ندارد.
برای تصاویری که از مجموعه داده DirectQuery Power BI هر چیزی دارند ، ممکن است خطایی در هنگام گفتن “هیچ دروازه ای وجود ندارد” مشاهده کنید.

برای حل این خطا ، به تنظیم مجموعه داده بروید.

به یاد داشته باشید که برای هر منبع داده ای که در محل واقع شده و وارد شده باشد به دروازه نیاز دارید. آن را در دروازه انتخاب کنید. هیچ گزینه درگاه ورودی را برای Data collection های پاور بی آی خود انتخاب نکنید.

اطلاعات کاربری منبع داده DirectQuery

پس از تنظیم دروازه ، باید مدارک Data collection های پاور بی آی را تنظیم کنید.

OAuth2 را انتخاب کنید و اعتبار حساب پاور بی آی را که به Data collection ها دسترسی دارد وارد کنید.

اعتبارنامه وارد شده فقط برای ایجاد اتصال است. دسترسی به داده ها براساس دسترسی کاربر وارد شده به داده ها خواهد بود. 

نمای Lineage

همچنین می توانید نمای نصب را از یک پیوند در اینجا مشاهده کنید که تمام منابع داده ای را که برای مدل ترکیبی پاور بی آی خود دارید به شما نشان می دهد.

بعد از تمام مراحل بالا ، گزارش با موفقیت نشان داده می شود.

اشتراک گزارش

هنگام اشتراک گزارش ، نکته ای نیز وجود دارد. این نوع گزارش را می توان مانند هر گزارش دیگری به اشتراک گذاشت. با این حال ، گاهی اوقات ، به تنظیمات مشترک بستگی دارد ، کاربر خروجی مانند این را می گیرد:

مجموعه داده های Power BI

دسترسی به مجموعه داده‌های منبع Power BI را ایجاد کنید.

این اتفاق اغلب زمانی رخ می دهد که کاربری که گزارش با او به اشتراک گذاشته شده است به یکی از مجموعه های داده پاور بی آی دسترسی ندارد. می توانید یکی یکی به هر Data collection بروید و به مدیریت مجوز آن Data collection بروید.

اگر کاربر دسترسی Build ندارد ، آن را برای کاربر فعال کنید و سپس دسترسی خوب است.

با دسترسی Build ، کاربر می تواند گزارش را به درستی مشاهده کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید