Cognos چیست؟

IBM Cognos Analytics مجموعه ای از ابزارهای هوش تجاری است که به Cloud computing یا پیش فرض در دسترس هستند. تمرکز اصلی در زمینه Descriptive Analytics است ، تا به کاربران کمک کند اطلاعات موجود در داده های شما را از طریق داشبورد ، گزارش حرفه ای و اکتشاف داده های سلف سرویس مشاهده کنند. IBM Cognos Analytics

آخرین نسخه IBM Cognos Analytics 11.1 است که در این نسخه نرم افزار BI قابلیت هایی را که قبلاً در Watson Analytics وجود داشت به ارمغان آورده است و قابلیت های Diagnostic Analytics را در سرلوحه کار خود قرار داده است.

ویژگی های جدید در برنامه، روابط جالب درون داده ها را برجسته می کند و به کاربران کمک می کند داشبورد هایی را که ممکن است حتی به دنبال آن نباشند ، بیابند . به کاربران این امکان را می دهد که نه تنها آنچه را که در مورد Diagnostic Analytics اتفاق افتاده است ببینند ، بلکه به آنها این امکان را می دهد که بفهمند چرا با Diagnostic Analytics این اتفاق افتاده است. IBM Cognos Analytics

Cognos 11.1 شامل قابلیت اکتشاف داده ها در سطح بالا ، داشبورد و بصری سازی ، تهیه گزارش حرفه ای و برنامه ریزی خودکار داده ها می باشد. Cognos 11.1 یک پلت فرم واحد، یکپارچه و بسیار امن.

مجوز کاربران :

Cognos Analytics در Cloud یا On-Premise در دسترس است. مجوزها از طریق نقش هایی که در زیر نشان داده شده است کنترل می شوند.

مدیران تجزیه و تحلیل

اعضا دارای مجوز دسترسی مشابه با Analytics Explorer هستند. آنها همچنین می توانند به کیت توسعه نرم افزار IBM دسترسی داشته باشند.

کاوشگران تجزیه و تحلیل

اعضا دارای مجوز دسترسی مشابه کاربران Analytics هستند. آنها همچنین می توانند به Planning Analytics برای Microsoft Excel ، Cognos Framework Manager ، Cognos Cube Designer و Dynamic Query Analyzer و Transformer دسترسی داشته باشند.

کاربران تجزیه و تحلیل

اعضا می توانند گزارش های جدید ، داشبورد ، داستان ، مشاغل جدید ، اتصالات سرور/منبع داده یا ماژول های داده ایجاد کنند. آنها می توانند گزارش ها را اجرا کنند ، به درخواست ها پاسخ دهند و فایل ها را بارگذاری کنند. آنها همچنین می توانند به Cognos برای Microsoft Office ، Cognos Workspace ، Cognos Event Studio ، Cognos Query Studio و Cognos Analysis Studio دسترسی داشته باشند.

مشخصات محصول

ابزار بصری و آسان برای یادگیری فناوری: Cognos یادگیری  اسانی دارد و می توان با دوره های اموزشی به این پلتفرم مسلط شد . داشبوردها و گزارشات در این پلتفرم می توانند سریع و آسان اجرا شوند.

پرسش و پاسخ زبان Q&A: سوالات خود را با استفاده از زبان Q&A بپرسید و سیستم اطلاعات را در قالب منطقی به شما ارائه می دهد.

دسترسی راحت : اجازه می دهد تا داشبورد ها به اشتراک گذاشته شود و همکاران راحت تر همکاری کنند .

آماده سازی داده های هدایت شده: هوش داخلی برای توصیه پیوستن و ترکیب داده ها .

استفاده مجدد از محتوا: داشبورد های زیاد استفاده شده را می توان برای سهولت استفاده مجدد “پین” کرد.

یافتن اطلاعات آسان تر: داشبوردهای توصیه شده و داشبوردهای مرتبط که برای کاوش بیشتر طراحی شده اند.

تشخیص الگو: کشف الگوهای پنهان در داده ها برای کاوش بیشتر.

طراحی داشبورد تور دوچرخه سواری فرانسه

در سال 2018 ، ما یک کمپین رسانه های اجتماعی را اجرا کردیم و داشبورد های جالبی را در مورد داده های تور دو فرانس ارائه کردیم. مانند “جدول زمانی فواصل و زمانهای گذشته” ، “جدول زمانی سرعتهای متوسط بین سالهای 1903-2017” و “مرور کلی نتایج بر اساس دهه”. ما از IBM Cognos Analytics 11.1 در ابر برای ایجاد تصاویر کمپین استفاده کردیم ، مانند تصویر زیر:

IBM Cognos Analytics
IBM Cognos Analytics
IBM Cognos Analytics
IBM Cognos Analytics
IBM Cognos Analytics
IBM Cognos Analytics

منابع : www.deeperthanblue.co.uk

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید