looker studio چیست ؟

در دنیای به سرعت در حال تحول تجزیه و تحلیل داده ها و هوش تجاری، استودیو Looker به عنوان ابزاری قدرتمند ظاهر شده است که نحوه دسترسی سازمان‌ها، تجزیه و تحلیل و بصری سازی داده‌های خود را تغییر می‌دهد. این مقاله به چیستی Looker Studio، ویژگی‌های کلیدی آن و تأثیر آن بر تصمیم‌گیری مبتنی بر داده می‌پردازد.

looker

Looker Studio چیست؟

Looker Studio ابزاری رایگان است که داده‌های شما را به داشبوردها و گزارش‌های آموزنده، آسان برای خواندن، به اشتراک‌گذاری آسان و کاملاً قابل تنظیم تبدیل می‌کند.Looker از مدلی استفاده می‌کند که در LookML نوشته شده است تا پرس و جوهای SQL را در مقابل یک پایگاه داده خاص بسازد. LookML یک زبان وابسته مانند make است، بر خلاف زبان ضروری مانند C.

Looker به کاربران اجازه می‌دهد تا از کدهای از پیش ساخته شده‌ای به نام “بلوک” استفاده کنند که می‌تواند از مدل‌های داده کاملاً توسعه یافته تا بصری‌های سفارشی را شامل شود.

اگر سازمان شما یک سیستم سریع و آسان با بصری‌سازی داده‌های زیبا می‌خواهد، Looker بهترین گزینه است. اگر سازمان شما به دنبال تجزیه و تحلیل داده‌های عمیق یا یک برنامه مقرون به صرفه برای تعداد کمی از افراد است، POWER BIبهترین نرم افزار BI است.

looker

ویژگی‌های کلیدی Looker Studio

1.اتصال داده‌ها

Looker Studio به کاربران اجازه می‌دهد تا به طیف گسترده‌ای از منابع داده مانند پایگاه‌های داده، انبارهای داده و ذخیره‌سازی ابری متصل شوند. این انعطاف‌پذیری تضمین می‌کند که سازمان‌ها می‌توانند به داده‌های خود دسترسی داشته باشند و آن‌ها را بدون توجه به جایی که ذخیره می‌کنند، تجزیه و تحلیل کنند.

2.Looker Studio API

Looker Studio API به سازمان‌های Google Workspace یا Cloud Identity اجازه می‌دهد مدیریت و انتقال دارایی‌های Looker Studio را خودکار کنند. می‌توانید برنامه‌ای را برای استفاده سریع و آسان از Looker Studio API پیکربندی کنید.

3.مدل‌سازی داده‌ها

قابلیت‌های مدل‌سازی داده‌های Looker Studio یک ویژگی برجسته است. از LookML، یک زبان مدل سازی اختصاصی، برای تعریف روابط داده‌ها و سلسله مراتب استفاده می‌کند. این فرآیند کاوش و تجزیه و تحلیل داده‌ها را با ارائه یک چارچوب سازگار و شهودی برای کاربران ساده می‌کند.

4.الگوهای گزارش

با یک کتابخانه قوی از الگوهای گزارش برای انتخاب، می‌توانید داده‌های خود را در عرض چند دقیقه بصری کنید. منابع داده خود را به هم متصل کنید و طراحی را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

5.تعبیه و ادغام

Looker Studio را می‌توان با برنامه‌ها و پلتفرم های مختلف دیگر ادغام کرد و آن را به ابزاری همه کاره برای سازمان‌ها تبدیل کرد. می‌توان آن را در وب‌سایت‌ها، برنامه‌های نرم‌افزاری و ابزارهای دیگر تعبیه کرد و دامنه بینش داده را افزایش داد.

6.داشبوردهای تعاملی

Looker Studio به کاربران این امکان را می‌دهد که داشبوردهای تعاملی و قابل تنظیمی ایجاد کنند که می‌توانند برای نیازهای تجاری خاص طراحی شوند. این داشبوردها می‌توانند شاخص‌های کلیدی عملکرد، معیارها و بصری‌سازی‌ها را به نمایش بگذارند و به تصمیم‌گیرندگان این امکان را می‌دهند که در یک نگاه به بینش دست یابند.

7.حاکمیت داده

استودیوی Looker ویژگی‌های مدیریت داده قوی را ارائه می‌کند و به سازمان‌ها اجازه می‌دهد دسترسی به داده‌ها را کنترل کنند و امنیت و انطباق داده‌ها را حفظ کنند. این کنترل دسترسی مبتنی بر نقش، مسیرهای حسابرسی و ردیابی نسب داده را فراهم می کند.

نتیجه

Looker Studio ابزاری همه کاره و قدرتمند است که رویکرد سازمان‌ها به تجزیه و تحلیل داده‌ها را متحول کرده است. رابط کاربر پسند، قابلیت‌های مدل‌سازی داده و ویژگی‌های مشترک، سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا تصمیمات مبتنی بر داده را سریع‌تر و مؤثرتر اتخاذ کنند. با Looker Studio، کسب‌وکارها می‌توانند از قدرت داده‌های خود استفاده کنند، همکاری را بهبود بخشند، و فرآیندهای تصمیم‌گیری خود را بهبود بخشند، و در نهایت در صنایع مربوطه خود یک مزیت رقابتی به دست آورند. همانطور که دنیای داده‌ها به تکامل خود ادامه می‌دهد، استودیو Looker نقش مهمی در کمک به سازمان‌ها برای پیشرفت در چشم انداز روزافزون داده محور دارد.

منابع

https://lookerstudio.google.com

 

نوشتهٔ پیشین
اهمیت هوش هیجانی در رهبری کسب و کار
نوشتهٔ بعدی
نسل بعدی هوش تجاری
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

آخرین مطالب


گوگل با معرفی مدل جدید زبان بزرگ خود (LLM)، Gemini…
گوگل بارد Bard یک چت بات، انقلابی برای هوش مصنوعی…
چگونه یک متخصص BI تبدیل؟ این یک مسیر خطی نیست،…
برنامه Microsoft Power BI خود را به عنوان یک ابزار…
Api‌های POWER BI REST (رابط‎‌های برنامه نویسی برنامه) یک مجموعه…
فهرست