در دنیای مبتنی بر داده امروز،ابزارهای هوش تجاری (BI) برای تبدیل داده های خام خود به بینش عملی متکی هستند. دو ابزار برجسته در عرصه BI Power BI و Dundas BI هستند که هر دو قابلیت‌های قوی برای بصری سازی داده‌ها ، تجزیه و تحلیل و گزارش‌دهی را ارائه می‌دهند. برای تصمیم‌گیری آگاهانه، بسیار مهم است که به تفاوت‌های کلیدی بین این دو پلتفرم بپردازیم.

مقاله Dundas چیست از این لینک مطالعه کنید.

Dundas BI

Dundas BI یک پلت فرم بصری bi و داده کاملا برجسته است که سازمان‌ها را قادر می سازد تا داده‌های خود را به صورت یکپارچه متصل، تجزیه و تحلیل و بصری کنند. این مجموعه طیف گسترده ای از ابزارها و ویژگی‌هایی را فراهم می‌کند که نیازهای متنوع کسب و کار را برآورده می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا داده‌های خام را به بینش عملی تبدیل کنند.

Power BI

Power BI

مایکروسافت پاور بی آی (‏Microsoft Power BI) یک ابزار هوش تجاری و مدیریت اطلاعات کسب و کار است که ابزارهایی برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل، بصری سازی و به اشتراک گذاری داده‌ها برای کاربران غیر فنی کسب و کار فراهم می‌کند.

مقایسه Dundas BI و Power BI

Power BI

1.سهولت استفاده

رابط کشیدن و رها کردن Power BI و طراحی بصری آن را برای مبتدیان کاربر پسند می‌کند. Dundas BI، در حالی که هنوز کاربر پسند است، ویژگی‌های پیشرفته تری را ارائه می‌دهد که ممکن است نیاز به آموزش اضافی برای کاربران غیر فنی داشته باشد.

2.بصری سازی داده‌ها

هر دو Power bi و Dundas BI طیف گسترده‌ای از گزینه‌های بصری سازی داده‌ها را ارائه می‌دهند، از جمله نمودارها و نقشه‌ها. Dundas BI از نظر سفارشی‌سازی و تعامل کمی برتری دارد.

3.گزینه‌های استقرار

Power BI گزینه های استقرار مبتنی بر ابر و در سازمان را ارائه می‌دهد ، در حالی که Dundas BI عمدتا مبتنی بر ابر است اما همچنین می تواند در محل سازمان شود.

4.مقیاس پذیری

هر دو Power bi و Dundas BI برای پذیرش کسب و کارهای هر اندازه مقیاس پذیر هستند. Power BI به ویژه برای شرکت‌های بزرگ به دلیل زیرساخت های مبتنی بر ابر مناسب است.

5.قیمت گذاری

Power BI یک مدل freemium با ویژگی‌های محدود ارائه می‌دهد ، در حالی که ساختار قیمت گذاری Dundas BI پیچیده‌تر است و بر اساس مجوزها و ویژگی‌های کاربر است.

6.مخاطبان 

Power BI به مخاطبان گسترده‌ای از کاربران تجاری خدمات ارائه  می‌دهد. دانداس  طیف گسترده ای از کاربران را هدف قرار می دهد ، از تحلیلگران کسب و کار تا دانشمندان داده.

 

نتیجه‌گیری

انتخاب بین Power bi و DUNDAS BI به نیازهای خاص ، بودجه و تخصص فنی یک سازمان بستگی دارد. برای کسب و کارهایی که به دنبال یک راه‌حل آسان و مقرون به صرفه با قابلیت های خود سرویس قوی هستند ، Power BI یک انتخاب عالی است. سازمان هایی که به ویژگی‌های پیشرفته‌تر ، گزینه‌های سفارشی سازی و طیف گسترده‌تری از گزینه‌های استقرار نیاز دارند، ممکن است Dundas bi را مناسب‌تر باشد. در نهایت، بهترین راه برای تعیین اینکه کدام پلتفرم BI برای یک سازمان خاص مناسب است ، ارزیابی دقیق هر دو گزینه و در نظر گرفتن عواملی مانند سهولت استفاده، قابلیت‌های بصری سازی داده‌ها ، گزینه‌های استقرار ، مقیاس‌پذیری ، قیمت‌گذاری و مخاطبان هدف است.

منابع

https://technologyadvice.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید