با تجسم داده ، آن را به منظره ای تبدیل می کنیم که می توانید به راحتی با چشمان خود پیدا کنید. به اصلاح نقشه اطلاعاتی طراحی می کنید که در زمان گم شدن در داده ها می توانید از آن استفاده کنید . – دیوید مک کندلس

تجسم داده
تجسم داده

آیا می دانستید 90 درصد اطلاعاتی که به مغز منتقل می شود بصری است.

در مورد رشد، توسعه و تکامل حرفه ای، استفاده از داشبورد های مبتنی بر داده برای تدوین استراتژی های عملی و اجرای ابتکارات ارزشمند ، ضروری است. داده‌های دیجیتال نه تنها بینش‌های زیرکانه‌ای در مورد عناصر حیاتی کسب‌وکار شما ارائه می‌کنند، بلکه اگر در قالبی الهام‌بخش، قابل هضم و منطقی ارائه شوند، می‌توانند داستانی را بیان کنند که همه افراد در سازمان می‌توانند از پس آن برآیند.

روش های تجسم داده ها به ایجاد نمایش های گرافیکی اطلاعات اشاره دارد. تجسم سازی نقش مهمی در تجزیه و تحلیل داده ایفا می کند و با استفاده از مجموعه های پیچیده ای از ارقام عددی یا واقعی به تفسیر کلان داده ها در ساختاری سخت کمک می کند.

با وجود جریان‌های به‌ظاهر نامتناهی از داده‌ها که به‌راحتی در اختیار کسب‌وکارهای امروزی در سراسر صنایع بدست می آید، چالش در تفسیر داده‌ها نهفته است، که ارزشمندترین بینش در مورد سازمان فردی و همچنین اهداف بلندمدت آن است.

اینجاست که تجسم داده ها وارد می شود.

با توجه به روشی که مغز انسان اطلاعات را پردازش می کند، ارائه بینش در نمودارها یا نمودارها برای تجسم مقادیر قابل توجه ای از داده های پیچیده ای در دسترس تر از تکیه بر صفحات گسترده یا گزارش ها است.

تجسم‌سازی‌ها روشی سریع، شهودی و ساده‌تر برای انتقال مفاهیم مهم به‌صورت جهانی ارائه می‌دهندو می‌توان با انجام تنظیمات کوچک، سناریوهای مختلف را آزمایش کرد.

تجسم داده
تجسم داده

مطالعات اخیر نشان داده است که استفاده از تجسم سازی در تجزیه و تحلیل داده ها می تواند جلسات تجاری را تا 24 درصد کوتاه کند. علاوه بر این، یک استراتژی هوش تجاری با قابلیت تجسم سازی به ازای هر 1 هزار تومان خرج شده، بازگشت سرمایه 13.01 هزار تومانی را به همراه دارد.

بنابراین، برای موفقیت پایدار کسب و کارتان و کمک به شما برای به دست آوردن بیشترین ارزش ممکن از این ابزار آزمایش شده برای تجزیه و تحلیل و ارائه اطلاعات حیاتی بسیار مهم است. برای تداوم در نظر گرفتن ارزش آن، بیایید با فهرست کردن چند مورد از مزایایی که کسب‌وکارها می‌توانند از تصاویر بصری کارآمد بهره ببرند، شروع کنیم.

مزایای مهارت ها و تکنیک های تجسم داده ها

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، استفاده از تصاویر برای تقویت استراتژی تحلیلی شما می تواند به طور قابل توجهی بازده سرمایه گذاری شرکت شما را بهبود بخشد و همچنین با درگیر کردن تک تک کارکنان و اعضای تیم در فرآیند تحلیل، آن را از رقبا متمایز کند.

این امر به لطف رویکرد کاربر پسند ابزارهای مدرن تجزیه و تحلیل داده آنلاین امکان پذیر است که به یک کاربر معمولی اجازه می دهد بدون نیاز به دانش فنی، از داده ها به شکل نمودارها و نمودارهای تعاملی در فرآیند تصمیم گیری خود استفاده کند. بیایید به برخی از مزایایی که مهارت های تجسم داده می تواند برای یک سازمان ارائه دهد نگاه کنیم.

تعامل را افزایش می‌دهد:

از زمانی که کسب‌وکارها و تجزیه و تحلیل‌ها گرد هم آمده‌اند، تولید گزارش‌ها یک کار خسته‌کننده و زمان‌بر بوده است. نه تنها گزارش های ثابت پر از اعداد و متن به سرعت قدیمی می شوند، بلکه درک آنها برای کاربران غیر فنی نیز دشوارتر است. چگونه می توانید کارمندان خود را تشویق کنید تا در جهت اهداف شرکت کار کنند در حالی که حتی ممکن است آنها را درک نکنند؟ تجسم داده‌ها که در داشبوردهای بصری کنار هم قرار می‌گیرند می‌توانند فرآیند تحلیل را پویاتر و قابل درک‌تر کنند و در عین حال مخاطب را درگیر نگه می‌دارند.

داده ها را در دسترس قرار می دهد:

با پیگیری نقطه دسترسی، تصور کنید کارمندی هستید که قبلاً با داده ها کار نکرده است، تلاش برای استخراج نتایج مرتبط، از تعداد زیادی اعداد در یک صفحه گسترده می تواند به یک کار غیرقابل تحمل تبدیل شود. تجسم داده ها با فراهم کردن دسترسی آسان به داشبورد های مربوط به عملکرد، آنها را از این بار رهایی می بخشد. با مشاهده نمودارها و نمودارهای خوب ساخته شده، کارمندان می توانند فرصت های بهبود را در زمان واقعی پیدا کنند و آنها را در استراتژی های خود به کار گیرند.

به عنوان مثال، تیم بازاریابی شما می تواند توسعه کمپین های خود را زیر نظر داشته باشد و به راحتی در یک نگاه متوجه شود که آیا چیزی آنطور که انتظار می رود پیش نمی رود یا اینکه آنها از انتظارات اولیه خود فراتر رفته اند.

 صرفه جویی در زمان:

صرف نظر از اندازه کسب و کار، این احتمال وجود دارد که شما با داده های خام که از منابع مختلف به دست می آید کار کنید. کار با این داده‌های خام می‌تواند چالش‌های زیادی را به همراه داشته باشد، یکی از آنها زمان لازم برای تجزیه و تحلیل و استخراج نتیجه‌گیری از آن است. زمانی که می تواند صرف سایر وظایف مهم سازمانی یا عملیاتی شود.

با ابزارها و تکنیک های مناسب تجسم داده ها، این مشکل حل می شود ، زیرا می توانید به سرعت شاخص های عملکرد مهم را در نمودارهای خیره کننده در عرض چند ثانیه تجسم کنید. به این ترتیب، می توانید یک داستان کامل بسازید، روابط را بیابید، مقایسه کنید، و در میان داده ها پیمایش کنید تا بینش های پنهانی را بیابید که در غیر این صورت ممکن است دست نخورده باقی بمانند.

منبع: www.datapine.com

تجسم سازی/visualization/data/data visualization/دیتا/علم داده/هوش تجاری

1 دیدگاه

  • 13 تکنیک، مفاهیم و روش های ضروری بصری سازی داده برای بهبود کسب و کار شما - هوش تجاری کیسان گفت:

    […] که در مقاله قبل با بصری سازی داده و مزیت های آن آشنا شدید. وقت آن است که تکنیک‌ها، روش‌ها و مهارت‌های […]

دیدگاهتان را بنویسید