بسیار از کسب و کار های داده محور و کارآفرینان صاحب داده های بزرگ به دنبال روشی برای ترسیم نمایشی واحد از مشتریان خود هستند و می خواهند به خوبی آن ها را دسته بندی و مدیریت کنند.

سازمان های مدرن امروزی داده محور هستند. قابلیت دستیابی به اطلاعات و اقدام عملی مزیت رقابتی بسیار مهمی در دوران کنونی می باشد اما داده های شرکت ها اکثرا پراکنده و انباشته شده هستند.

امروزه اکثر سازمان ها فرایند پیچیده ای برای مدیریت داده های خود دارند ، روشی که معمولاً شامل چندین منبع داده با ساختار متغیر ،  تغییر شکل ، بارگیری در یک پایگاه داده عملیاتی و پشتیبانی از برنامه های تجاری لازم برای داده است. تجزیه و تحلیل ، هوش تجاری (BI) و ابزارهای گزارشگری نیاز به دسترسی به داده ها دارند که اغلب به یک انبار داده یا دریاچه داده جداگانه احتیاج دارند. این لایه ها همه باید با پروتکل های امنیتی ، استانداردهای حاکمیت اطلاعات و سایر الزامات عملیاتی مطابقت داشته باشند.

اکثر شرکت ها امروزه از فرآیند های پیچیده ای در جهت استفاده از داده های خود استفاده می کنند. نتیجه این پیچیدگی انبار شدن و پراکنده شدن داده ها و کندی روند بهره برداری از داده ها خواهد بود.  داده های زیادی در اطراف ما هستند و هر سال حدود 50 درصد به آن ها اضافه می گردد. برای اینکه شرکت ها و کسب و کار ها بتوانند از داده ها بیشترین بهره را کسب کنند 10 گام زیر به توصیه شرکت MongoDB ارائه شده است.

مدیریت داده ها
مدیریت داده ها

ده گام برای کاهش پیچیدگی مدیریت داده ها:

  1. حوزه و حامیان پروژه را تعریف کنید.
  2. مصرف کنندگان داده ها را شناسایی کنید.
  3. تولید کنندگان داده ها را شناسایی کنید.
  4. نشرد هندگان داده ها را مشخص کنید.
  5. یک مدل نمایشی ساده ایجاد کنید.
  6. استاندارد سازی و بارگذاری داده ها را انجام دهید.
  7. مطابقت دادن، ادغام و وفق دادن داده ها را جدی بگیرید.
  8. معماری داده ها را به خوبی انجام دهید.
  9. سیستم های استفاده کننده از داده ها را بروز رسانی کنید.
  10. فرآیند بهبود را پیاده سازی کنید.

منبع: NETWORK WORLD

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید