10 پلتفرم برتر و مهم هوش تجاری

پلتفرم های هوش تجاری برای ادامه مشارکت مشاغل در این بازار رقابتی بسیار مهم هستند. آنها عملکردهای متعددی را برای مشاغل انجام می دهند ، از جمله درک پایه مصرف کننده ، پیش بینی فروش و سود ، بصری سازی تغییرات عرضه در طول زمان ، تجزیه و تحلیل نتایج کمپین های بازاریابی و غیره.

به طور خلاصه ، سیستم عامل های هوش تجاری مانند جادوگران هستند که می توانند چندین خرگوش را از یک کلاه برای کسب و کارها بیرون بیاورند !!!

بسیاری از پلتفرم های محبوب Business Intelligence وجود دارد که توسط بسیاری از مشاغل استفاده می شود. این سیستم عامل های BI می توانند تجسم داده ها و داشبورد های قابل تنظیم ایجاد کنند ، ردیابی شاخص های کلیدی عملکرد را انجام دهند ، از داده کاوی با تکنولوژی بالا و مدیریت کیفیت داده ها و غیره استفاده کنند.

پلتفرم

پلتفرم

10 پلتفرم برتر هوش تجاری:

1. Tableau

Tableau یکی از محبوب ترین نرم افزار های هوش تجاری است که توسط کسب و کارها استفاده می شود تا با استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها از عملکرد خود ایده ای کسب کنند.این نرم افزار بسیار معروف است زیرا می تواند به چندین منبع داده متصل شود و همچنین تجسم داده های دقیق را در مدت زمان بسیار کوتاهی ایجاد کند.

در واقع ، این نرم افزار به کاربران خود این امکان را می دهد تا داده های خود را تهیه ، تمیز و قالب بندی کرده و سپس بصری سازی داده هایی را ایجاد کنند که می تواند توسط کسب و کارها برای به دست آوردن ایده های کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

دارای محصولات مختلف از جمله Desktop ، Server ، Online ، Reader و Public است که در آن نسخه Public برای استفاده همه رایگان است. تیم ها و مشاغل می توانند با یک آزمایش رایگان 14 روزه و سپس نسخه پولی ، با پرداخت 70 دلار در ماه به Creator Tableau دسترسی پیدا کنند.

Tableau

Tableau

2. Qlik Sense

Qlik Sense یک نرم افزار هوش تجاری است که به کاربران در مشاغل مختلف اجازه می دهد که داده های BI استفاده کنند و بینش های منحصر به فردی را در مورد داده های خود پیدا کنند. این نرم افزار می تواند با ارائه خدمات تجزیه و تحلیل داده ها و سیستم های هوش مصنوعی در cloud architecture به شرکت ها در تبدیل شدن به نهادهای مبتنی بر داده کمک کند.

کارکنان شرکتها می توانند داده های خود را به آسانی در این نرم افزار بارگیری و بصری سازی کنند ، صرف نظر از اندازه آن. تمام نمودارهای داده ، جداول و سایر تجسم هایی که می توان در آن ایجاد کرد ، کاملاً تعاملی هستند و می توانند به طور خودکار بر اساس زمینه تغییر داده ها خود را به روز کنند.

این نرم افزار نیز بسیار بصری است و متخصصان می توانند با استفاده از کشیدن و رها کردن به راحتی تجزیه و تحلیل داده ها را ایجاد کنند. تیم ها و مشاغل می توانند با 30 دلار در ماه به Qlik Sense Business و با 70 دلار در ماه به Qlik Sense Enterprise دسترسی داشته باشند.

Quik Sense

Quik Sense

3. Salesforce Einstein Analytics

Salesforce Einstein Analytics یک مجموعه هوش تجاری است که معماری انعطاف پذیری را برای مشاغل ارائه می دهد تا بینش داده های خود را با کارکنان به اشتراک بگذارند و تصمیمات بهتری در آینده بگیرند. کسب و کارها می توانند از Salesforce Einstein Analytics برای ایجاد یک پلت فرم مقیاس پذیر و تبدیل داده ها به اطلاعات مفید با استفاده از هوش مصنوعی استفاده کنند.

کاربران می توانند از ابزارهای مختلف BI برای گزارش ، پرس و جو و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کنند و سپس از بصری سازی داده برای بهبود کارآیی کسب و کار ، ارزیابی ریسک در مشاغل جدید ، برجسته کردن فرصت های منحصر به فرد و غیره استفاده کنند.

همچنین امنیت بالایی را هم در ابر و هم در مراکز داده محلی ، ارائه می دهد. مشاغل می توانند Salesforce Einstein Analytics را به صورت رایگان امتحان کنند و سپس بر اساس نوع راه حل در کسب و کار ، نقش ، نیاز و صنعت ، در مورد قیمت تصمیم گیری کنند.

Salesforce Einstein Analytics

Salesforce Einstein Analytics

4. Looker

Looker یک هوش تجاری ، تجسم داده ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده ها است که می تواند در داده ها عمیق عمل کرده و داشبورد های زمان واقعی و اطلاعات عمیق داده ها را ارائه دهد. مشاغل می توانند بر اساس تجسم داده های به دست آمده در Looker تصمیمات آنی را اتخاذ کنند زیرا بینش یکپارچه ای را برای تصمیم گیری پیشرفته ارائه می دهد.

این نرم افزار همچنین ارتباطاتی را با Redshift ، Snowflake ، BigQuery و بیش از 50 زبان پشتیبانی شده از SQL فراهم می کند تا بتوانید بدون هیچ مشکلی به پایگاه های داده متعدد متصل شوید. همچنین از ارتباطات با بسیاری از خدمات ابری مانند خدمات وب آمازون پشتیبانی می کند.

کسب و کارها می توانند با خیال راحت به تجزیه و تحلیل داده های خود دسترسی داشته باشند زیرا Looker برنامه های سفارشی ، گردش کار علم داده ، تجسم داده های جاسازی شده و غیره را برای سهولت این فرایند فراهم می کند. اگر مشاغل مایل به استفاده از Looker هستند ، می توانند با ارسال یک فرم ، قیمت را دریافت کنند.

Looker

Looker

5. Microsoft Power BI

Microsoft Power BI یک نرم افزار هوش تجاری است که می تواند برای ایجاد فرهنگ داده محور در مشاغل مدرن مورد استفاده قرار گیرد. این ابزار BI دارای تجزیه و تحلیل سلف سرویس های مختلفی است که می توان از آنها برای جمع آوری ، مدیریت ، تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری داده ها به راحتی در تجارت استفاده کرد.

این نرم افزار صدها تصویرسازی داده را با خدمات حفاظت از داده ها در انتها ارائه می دهد. همچنین می تواند به بسیاری از منابع داده ابری مانند Azure SQL Database ، Excel ، Dynamics 365 ، Salesforce و غیره متصل شود. همچنین مشاغل می توانند برای حداکثر بهره وری از Microsoft Power BI به همراه Microsoft Office و Azure استفاده کنند.

همچنین دارای محصولات مختلف از جمله Desktop ، Pro ، Premium ، Mobile ، Embedded و غیره می باشد. Microsoft Power BI Pro با قیمت ماهانه 9.99 دلار در دسترس است در حالی که هزینه Microsoft Power BI ممتاز 4995 دلار است.

Microsoft Power BI

Microsoft Power BI

6. IBM Cognos Analytics

IBM Cognos Analytics یک نرم افزار هوش تجاری مبتنی بر هوش مصنوعی است که از همه جنبه های تجزیه و تحلیل داده ها مانند کشف داده ها ، تمیز کردن ، مدیریت ، تجسم و غیره بسیار پشتیبانی می کند.

کسب و کارها می توانند داده های خود را تجسم و تجزیه و تحلیل کرده و بینش های عملی را با کاربران به منظور ارائه خدمات مطلوب به اشتراک بگذارند.

این نرم افزار می تواند با تقسیم بندی های مختلف در یک تجارت مانند بازاریابی ، فروش ، عملیات و غیره مورد استفاده قرار گیرد تا بتواند با نیازهای متغیر بازار سازگار شود. متخصصان همچنین می توانند داده های خود را با چندین کاربر از طریق ابر به اشتراک بگذارند و تجسم داده ها را از طریق ایمیل یا Slack به اشتراک بگذارند.

همچنین با منابع مختلف داده مانند صفحات گسترده ، ابر ، فایل های CSV یا پایگاه های داده داخلی سازگار است. IBM Cognos Analytics یک دوره آزمایشی رایگان را به مدت 30 روز ارائه می دهد و پس از آن یک برنامه اساسی با 15 دلار استرالیا در ماه شروع می شود. در صورت تمایل ، مشاغل می توانند برای برنامه Enterprise با آنها تماس بگیرند.

IBM Cognos Analytics

IBM Cognos Analytics

SAP Analytics Cloud.7

SAP Analytics Cloud از هوش تجاری و قابلیت تجزیه و تحلیل داده ها برای کمک به مشاغل در مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های خود و ایجاد بصری سازی برای به دست آوردن بینش تجاری قابل استفاده استفاده می کند. همچنین آنها اجازه می دهد تا برای پیگیری کلیدی شاخص های عملکرد خود را در زمان واقعی به طوری که آنها تصویر روشن تری از توانایی های خود را دارند.

این نرم افزار جدیدترین ابزارهای مدل سازی را ارائه می دهد که به مشاغل اجازه می دهد خطاهای احتمالی در داده های خود را بفهمند و سپس تغییرات هوشمند را برای ایجاد تجسم های پیشرفته به داده ها ارائه می دهند.

SAP Analytics Cloud راه حل هایی را برای بخش های مختلف در یک تجارت مانند بازاریابی ، فروش ، امور مالی ، عملیات ، منابع انسانی و غیره در بسیاری از صنایع مختلف مانند بانکداری ، خدمات عمومی ، محصولات مصرفی و غیره ارائه می دهد. مشاغل می توانند این نرم افزار را به مدت 90 روز به صورت رایگان امتحان کنند و پس از آن ماهانه 22 دلار برای بسته اصلی Business Intelligence پرداخت کنند. در صورت تمایل می توانند با بسته های SAP Analytics Cloud for Planning و Custom تماس بگیرند.

SAP Analytics Cloud

SAP Analytics Cloud

8.Sisense

Sisense یک نرم افزار کسب و کار اطلاعاتی است که ابزارهای مختلف برای تحلیل گران اطلاعات به ساده سازی داده های پیچیده کمک می کند و برای به دست آوردن بینش در کسب و کار خود است. Sisense تجزیه و تحلیل داده های مختلف ابزار برای تیم کسب و کارفراهم می کند به طوری که آنها می تواند کمک به کسب و کار خود غول داده محور از آینده است.

این تیم ها می توانند فایل های خود را در قالب های مختلف مانند PPT ، Excel ، MS Word ، PDF و غیره صادر کنند و با استفاده از نوآوری در یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ، داشبوردهای تعاملی هوش تجاری ایجاد کنند. این نرم افزار راه حل هایی را برای بسیاری از صنایع مختلف مانند بانکداری ، امور مالی ، خدمات به مشتریان ، مراقبت های بهداشتی ، خرده فروشی ، نرم افزار ، بیمه ، فناوری اطلاعات و غیره ارائه می دهد و هر زمان که کاربران با مشکلی روبرو می شوند خدمات پشتیبانی تمام وقت مشتری را ارائه می دهد. مشاغل می توانند با ارسال فرم آنلاین ، قیمت را دریافت کنند.

Sisense

Sisense

9.Domo

Domo یک نرم افزار هوش تجاری با بصری سازی داده ها و ابزارهای تجزیه و تحلیل داده های مختلف است. مشاغل می توانند کارت ها ، متن و تصاویر را در داشبورد ترکیب کنند تا بتوانند یک داستان داده تعاملی ایجاد کرده و افراد دیگر را در این داستان راهنمایی کنند. این نرم افزار ارتباطات داده ای را از بیش از 1000 منبع ارائه می دهد و به تیم ها اجازه می دهد تا شاخص های کلیدی عملکرد خود را در سراسر تجارت به اشتراک بگذارند تا نمای یکپارچه ای از داده ها به دست آورند.

متخصصان همچنین می توانند از داشبوردهای از پیش ساخته شده برای درک سریع داده ها استفاده کنند. مزیت دیگر Domo این است که مشاغل می توانند در صورت نیاز میلیاردها ردیف داده را مقیاس بندی کنند زیرا در ابر ساخته شده است. این نرم افزار یک گزینه آزمایشی رایگان دارد بنابراین متخصصان می توانند از آن برای درک این پلتفرم استفاده کنند و سپس با یک متخصص قیمت گذاری Domo صحبت کنند تا قیمت را به دست آورند.

Domo

Domo

10.SAS Analytics Software

نرم افزار تجزیه و تحلیل SAS توسط موسسه SAS به عنوان یک پلت فرم هوش تجاری برای تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم داده ها نیز ایجاد شده است. این یک بستر مطلوب برای یک تحلیلگر کسب و کار ، دانشمند داده ، آمارشناس یا پیش بینی کننده کسب و کار است تا کسب و کار را با جزئیات مطالعه کرده و بینش مفیدی کسب کند.

SAS همچنین دارای یک رابط کاربری بسیار آسان برای استفاده، حتی برای افراد غیر پیشرفته و گزینه های حتی پیشرفته تر در زبان SAS. SAS همچنین راه حل هایی در زمینه هوش مصنوعی ، تجزیه و تحلیل پیشرفته ، تجزیه و تحلیل اینترنت اشیا ، مدیریت ریسک ، هوش مشتری و غیره ارائه می دهد. مشاغل می توانند از یک آزمایش رایگان برای آگاهی از قابلیت های SAS استفاده کرده و سپس با ارسال فرم آنلاین ، نسخه نمایشی یا قیمت را دریافت کنند.

SAS Analytics Software

SAS Analytics Software

منبع : www.geeksforgeeks.org

نوشتهٔ پیشین
2 درگاه داده در power bi و مقایسه ی آنها
نوشتهٔ بعدی
5 راهکار عالی برای از بین بردن اعتماد به نفس کاذب
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

آخرین مطالب


گوگل با معرفی مدل جدید زبان بزرگ خود (LLM)، Gemini…
گوگل بارد Bard یک چت بات، انقلابی برای هوش مصنوعی…
چگونه یک متخصص BI تبدیل؟ این یک مسیر خطی نیست،…
برنامه Microsoft Power BI خود را به عنوان یک ابزار…
Api‌های POWER BI REST (رابط‎‌های برنامه نویسی برنامه) یک مجموعه…
فهرست