آشنایی با 5 شغل برتر در هوش تجاری

مشاغل هوش تجاری

حوزه کسب و کار به طور مداوم در حال رشد است، و در نتیجه مجموعه‌ای از مشاغل در هوش تجاری ایجاد می‌شود. هوش‌ تجاری، انواع کاربردهای نرم‌افزاری مورد استفاده برای ارزیابی داده‌های خام موجودیت را مشخص می‌کند. این فعالیت از فعالیت‌های مرتبط مختلفی مانند پردازش تحلیلی آنلاین، داده‌کاوی، گزارشگری و کاوش تشکیل شده است.

آشنایی با 5 شغل برتر در هوش تجاریآشنایی با 5 شغل برتر هوش تجاری

بسیاری از سازمان‌ها از BI برای کاهش هزینه‌ها، بهبود تصمیم‌گیری و یافتن چشم‌اندازهای جدید تجاری استفاده کردند. مشاغل بسیاری در هوش تجاری وجود دارد، مانند:

  • تحلیل گران هوش تجاری
  • متخصصین هوش تجاری
  • مشاوران هوش تجاری
  • مدیر پروژه هوش تجاری
  • کارگردانان هوش تجاری

تحلیلگران هوش تجاری

تحلیلگران هوش تجاری

تحلیلگران هوش تجاری از مشاغل محبوب در هوش تجاری هستند. آنها با استفاده از داده‌ها، پروژه‌ها و روند بازار را پیش‌بینی می‌کنند تا سازمان‌ها را قادر به افزایش بهره‌وری و سود خود کنند. آنها داده‌ها را به روش‌های مختلفی مانند استفاده از نرم‌افزار برای استخراج داده‌های رایانه‌ای و مشاهده داده‌ها از روند صنعت و رقبا جمع‌آوری می‌كنند. آنها داده‌ها را ارزیابی می‌کنند، از جمله بررسی روند گذشته و مشاهده شرایط فعلی.

هنگامی که تحلیلگران هوش تجاری به طور موثر داده‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند، یافته‌های خود را با مدیران یا سایر متخصصان سطح بالا در میان می‌گذارند. اکثر کارفرمایان برای داشتن حداقل مدرک لیسانس در تجارت، علوم اطلاعات یا سایر زمینه‌های مرتبط به تحلیلگران هوش تجاری نیاز دارند.

 


متخصصان هوش تجاری

متخصصان هوش تجاری طراحی و نگهداری فعالیت‌های هوش تجاری را مدیریت می‌کنند. آنها در زمینه فناوری اطلاعات و مسائل اطلاعاتی به شرکت‌های خود کمک می‌کنند. آنها راه‌حل‌های هوش تجاری را انتخاب، نقشه‌برداری، طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند. آنها همچنین اطمینان حاصل می‌کنند که فعالیت‌ها توانایی‌های تصمیم‌گیری، عملکرد و سودآوری کسب و کار را بهبود می‌بخشند و مسائل فنی را حل می‌کنند.

متخصصان هوش تجاری از انواع مختلفی از ابزارهای نرم‌افزاری استفاده می‌کنند و گزارش‌ها را بر اساس داده‌های کسب و کار کشف شده تهیه می‌کنند. متخصصان هوش تجاری معمولاً به مدرک لیسانس هوش تجاری، فناوری اطلاعات یا رشته‌های مشابه نیاز دارند.

مشاوران هوش تجاری

مشاوران هوش تجاری راه‌حل‌های هوش تجاری را به کار می‌گیرند و پروژه‌های مرتبط را برای مشتریان مختلف مدیریت می‌کنند. آنها با به کارگیری راهکارهای مدیریت اطلاعات، به کسب و کارها و سازمان‌ها در دستیابی به برتری رقابتی کمک می‌کنند. مشاوران هوش تجاری از انواع مختلفی از دستگاه‌های هوش تجاری برای ارائه راه‌حل‌های تحلیلی به مشتریان استفاده می‌کنند.

آنها الزامات فنی، طراحی و راه‌حل‌های متناسب با هوش تجاری را تعریف می‌کنند، به کارکنان بازاریابی در روند فروش کمک می‌کنند و به عنوان بخشی از تیم برای کاربردهای جدید هوش تجاری کار می‌کنند. مدرک کارشناسی در یک منطقه مرتبط و حداقل دو سال سابقه کار مرتبط معمولاً برای این موقعیت لازم است.

برای دریافت مشاوره در خصوص هوش تجاری و هوشنمدی کسب وکارها با شماره‌ی زیر تماس فرمایید.

88178275 – 021

مدیر پروژه هوش تجاری

5 شغل برتر در هوش تجاری مدیران پروژهآشنایی با 5 شغل برتر هوش تجاری

مدیران پروژه‌های هوش تجاری با متخصصان دیگر همکاری می‌کنند تا برنامه‌هایی را برای تعیین نیازها، برنامه و منابع تعیین کنند. آنها پیشرفت را کنترل می‌کنند، تغییرات لازم را اجرا و مدیریت می‌کنند و پیشرفت را گزارش می‌دهند. آنها اطمینان حاصل می‌کنند که یک راه‌حل خاص برای کسب و کار در چارچوب زمانی مشخص اجرا شده و شرایط لازم را برآورده می‌کند. آنها همچنین از مقرون به صرفه بودن راه‌حل‌ها اطمینان حاصل می‌کنند.

مدیران پروژه‌های هوش تجاری به طور منظم در طول مدت اجرای پروژه‌ها با هیئت مدیره‌های پروژه و سایر متخصصان ارتباط برقرار می‌کنند. این متخصصان اغلب به حداقل مدرک کارشناسی با تجربه مربوطه در این زمینه نیاز دارند.

مدیران هوش تجاری

مدیران هوش تجاری مسئول طراحی و توسعه فعالیت‌های هوش تجاری سازمان‌ها هستند. آنها برای دستیابی به اهداف شرکت هم با متخصصان داخلی و هم با افراد خارج همکاری می‌کنند. آنها برای افزایش سودآوری و عملکرد شرکت به طور کلی تلاش می‌کنند. آنها رهبری انواع متخصصان دیگر را فراهم می‌کنند و فعالیت‌های آموزشی را انجام می‌دهند و نظارت می‌کنند. آنها معمولاً در جلسات تجاری شرکت می‌کنند تا ایده‌ها و اصلاحاتی را برای راه‌حل‌های هوش تجاری آینده پیشنهاد دهند. مدیران هوش تجاری اغلب دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه هوش تجاری یا حوزه‌های مرتبط و تجربه گسترده‌ای در صنعت هستند. بسیاری از متخصصان دارای گواهینامه‌های صنعت هستند.

سخن پایانی

مشاغل موجود در هوش تجاری جنبه‌های اساسی بسیاری از مشاغل و سازمان‌ها برای اطمینان از بهترین سودآوری و رویه‌ها است. با افزایش دائمی فناوری، رشد هوش تجاری برای کمک به سازمان‌ها در حفظ مزیت رقابتی ادامه خواهد یافت. این صنعت از نرخ رشد بالاتر از حد متوسط ​​برخوردار است و آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای کسانی که به دنبال شغل در هوش تجاری هستند تبدیل می‌کند.

منبعدر

bestvalueschools

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید