7 دلیل برای استفاده از Microsoft Power BI


Microsoft Power BI مجموعه‌ای از محصولات و خدمات هوش‌تجاری (BI)، گزارشگری و تجسم‌داده‌ها برای افراد و تیم‌ها است. Power BI با قابلیت انتشار و توزیع ساده و همچنین ادغام با سایر محصولات و خدمات مایکروسافت برجسته است. اما آیا انتخاب مناسبی برای سازمان شماست؟

Microsoft Power BI چیست؟

مایکروسافت می‌گوید: “Power BI” یک راه حل تجزیه و تحلیل تجاری است که به شما امکان می‌دهد داده‌های خود را تجّسم کرده و بینش خود را در سازمان خود به اشتراک بگذارید یا آنها را در برنامه یا وبسایت خود جاسازی کنید. ” این راه‌حل شامل چندین محصول و خدمات است. و ارزش و تطبیق‌پذیری آن از اهرم استفاده از عناصر منفرد و استفاده از نحوه همکاری آنها حاصل می‌شود.

پاور بی آی سرویس

Power BI Services

سرویس Power BI یک سرویس ابری میزبان مایکروسافت است. که به شما امکان می‌دهد داشبورد، گزارشات و برنامه‌های Power BI را مشاهده کنید. نوعی از محتوا که داشبورد و گزارشات مرتبط را با هم ترکیب می‌کند. با استفاده از مرورگر وب یا از طریق برنامه‌های تلفن همراه برای Windows ،iOS و Android

Power BI Desktop

Power BI Desktop ابزاری رایگان و خودكار برای تجزیه و تحلیل و تهیه گزارش خودكار است كه روی رایانه نصب می‌كنید. می‌تواند به بیش از 70 منبع داده داخلی و ابری متصل شود تا اطلاعات را به تصاویر تعاملی تبدیل کند. دانشمندان و توسعه‌دهندگان داده‌ها با Power BI Desktop کار می‌کنند تا گزارش‌هایی را تهیه کرده و در اختیار سرویس Power BI قرار دهند.

پاور بی آی

در Power BI Desktop، کاربران می‌توانند:
 • به داده‌ها وصل شوند.
 • داده‌ها را تبدیل کنند.
 • نمودارها را ایجاد کنند.
 • گزارش و داشبورد ایجاد کنند که مجموعه‌ای از تصاویر باشد.
 • با استفاده از سرویس Power BI گزارشات را با دیگران به اشتراک بگذارند.

Power BI Pro

Power BI Pro نرم افزاری مبتنی بر ابر است که با هزینه ماهیانه 10 دلار برای هر کاربر ارائه می‌شود. بزرگترین تفاوت Power BI Desktop و Power BI Pro در توانایی همکاری با سایر کاربران Power BI و توزیع گزارش و تجسم بین سایر مشترکان Power BI در سراسر سازمان است.

با Power BI Pro ، کاربران می توانند:
 • تصاویر Power BI را در برنامه‌های Power BI قرار دهند.
 • با سایر راه‌حل‌های Microsoft مانند سرویس‌های داده Azure ادغام شوند.
 • داده‌ها، داشبورد‌ها و گزارش‌ها را با سایر کاربران Power BI به اشتراک بگذارند.
 • ایجاد فضاهای کاری. مکان‌هایی برای همکاری با همکاران برای ایجاد مجموعه داشبورد و گزارش‌ها.
 • اشتراک نظیر به نظیر را فعال کنید. روشی برای اشتراک داشبورد یا گزارشات منتشر شده با افراد خارج از سازمان که دارای مجوز Power BI Pro هستند.

Power BI Premium

برخلاف Power BI Desktop و  Power BI Premium ،Pro، یک برنامه کاربردی نیست. Premium به یک سازمان فضا و ظرفیت را در یک ابر میزبان مایکروسافت برای اشتراک گزارشات می‌دهد. یک سازمان می‌تواند انتخاب کند که چگونه ظرفیت اختصاصی خود را با تخصیص آن براساس تعداد کاربران، نیاز به حجم کار یا سایر عوامل و در صورت لزوم بالا و پایین کند.

مدل پریمیوم

با Power BI Premium کاربران میتوانند:
 • انعطاف‌پذیری برای انتشار گزارش‌ها در سراسر شرکت، بدون نیاز به مجوز دریافت کنندگان به صورت جداگانه برای هر کاربر.
 • مقیاس و عملکرد بیشتر از ظرفیت مشترک در سرویس Power BI
 • توانایی حفظ دارایی BI در محل با Power BI Report Server
 • یک سطح API، مجموعه‌ای سازگار از قابلیت‌ها و دسترسی به جدیدترین ویژگی‌ها برای تجزیه و تحلیل‌های جاسازی شده.

ملاحظات Pro و Premium

اگر سازمان شما افراد زیادی دارد که گزارش و تجسم ایجاد می‌کنند. و اغلب اطلاعات را به اشتراک نمی‌گذارند، اشتراک Pro ممکن است کافی باشد. با این حال، اگر باید اطلاعات را در داخل و خارج از سازمان خود به اشتراک بگذارید، به اشتراک Premium نیاز دارید. Power BI Premium براساس تعداد هسته مجازی مایکروسافت به این سرویس اختصاص داده شده است. می‌توانید قیمت‌ها را در صفحه قیمت‌گذاری Power BI مشاهده کنید.

Power BI Report Server

Report Server یک سرور گزارش داخلی است. شما می‌توانید گزارش‌ها را در Power BI Desktop یا Pro ایجاد کنید و بینندگان می‌توانند از Report Server برای دسترسی به این گزارشات در یک مرورگر وب یا دستگاه تلفن همراه استفاده کنند، یا می‌توانند آنها را به صورت ایمیل دریافت کنند. گزارش سرور برای شرکتی مفید است که محدودیتی در استفاده از ابر ندارد.

Power BI Mobile

Power BI دارای برنامه‌های تلفن همراه برای دستگاه‌های تلفن همراه iOS ،Android و ویندوز 10 است که به کاربران امکان اتصال و تعامل با داده‌ها را می‌دهد.

Power BI Embedded

Power BI Embedded به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا داشبوردها و گزارشات Power BI را در برنامه‌های دیگر جاسازی کنند. یا در سازمان، کاربران را مجبور به ورود به حساب Power BI می‌کند. یا در برنامه‌ای برای مشتری یا مشتریانی که Power ندارند حساب  BI ایجاد می‌کنند.


ارائه مطلب شاید از این مطلب نیز خوشتان بیاید:

4 مزیت   4 مزیت برتر Power BI در کسب‌وکار شما


7 دلیل برای استفاده از Power BI

از کجا می‌دانید Microsoft Power BI برای سازمان شما مناسب است؟ در اینجا هفت دلیل برای انتخاب Power BI ذکر شده است. و یک دلیل که ممکن است بخواهید چیز دیگری را انتخاب کنید:

 1. یک شروع سریع با نصب بدون مشکل، بدون آموزش مورد نیاز. می توانید به سرعت اطلاعات لازم را کسب کنید و شامل داشبورد سرویس‌هایی مانند Salesforce ،Google Analytics و Microsoft Dynamics باشید.
 2. انتشار و توزیع ساده. تحلیلگران به جای ارسال فایل‌های بزرگ از طریق ایمیل یا قرار دادن آنها روی درایو مشترک، گزارش‌ها و تجسم‌ها را در سرویس Power BI بارگذاری می‌کنند و هر زمان که مجموعه داده اصلی به روز شود، داده‌های آنها تازه می‌شود.
 3. اطلاعات در زمان واقعی داشبوردها با فشار دادن یا پخش جریانی داده‌ها، در زمان واقعی به روز می‌شوند که به شما امکان حل مشکلات و شناسایی سریع فرصت‌ها را می‌دهد. هر گزارش یا داشبوردی می‌تواند داده‌ها و تصاویر در زمان واقعی را نمایش و به روز کند. منابع داده‌های جریانی می‌توانند حسگرهای کارخانه، منابع رسانه‌های اجتماعی یا هر چیزی باشند که می‌توان داده‌های حساس به زمان را از آنها جمع‌آوری یا انتقال داد.
 4. امکان شخصی‌سازی پیمایش برنامه Power BI. ویژگی “تجارب ناوبری برنامه” به توسعه دهندگان گزارش قدرت امکان سفارشی‌سازی، جهت‌یابی را می‌دهد تا به بینندگان در یافتن سریع محتوا و درک روابط بین گزارش‌ها و داشبوردهای مختلف کمک کند.
 5. ** امکان شخصی‌سازی ویژگی‌های امنیتی. ** توسعه‌دهندگان گزارش می‌توانند فیلترهای دسترسی در سطح ردیف امنیتی (RLS) را تنظیم کنند تا اطمینان حاصل شود که بینندگان فقط داده‌های مربوط به خود را مشاهده می‌کنند و خطر مشاهده اطلاعاتی را که افراد نباید مشاهده کنند، کاهش می‌دهد.
 6. ادغام کورتانا. Power BI با دستیار دیجیتال مایکروسافت، کورتانا، کار می‌کند. کاربران می‌توانند برای دسترسی به نمودارها به زبان شفاهی سوالات خود را به زبان طبیعی بپرسند. این به ویژه برای کاربران با دستگاه‌های تلفن همراه می‌تواند مفید باشد.
 7. هوش مصنوعی کاربران Power BI می‌توانند به تشخیص تصویر و تجزیه و تحلیل متن دسترسی پیدا کنند، مدل‌های یادگیری ماشین ایجاد کنند و با Azure Machine Learning ادغام شوند.

معایب Power BI

خوب، سرویس آنلاین Power BI – از جمله Pro و Premium – از هر مرورگر وب قابل دسترسی است. اما برنامه Power BI Desktop برای سیستم‌عامل‌های Linux یا Mac در دسترس نیست. اگر در یک محیط فقط Mac هستید، Microsoft Power BI Desktop ممکن است برای شما مناسب نباشد.

Stitch چیست؟

Stitch کمک می‌کند تا اطلاعات شما به Power BI برسد. قبل از اینکه داده‌های خود را با Power BI تجزیه و تحلیل کنید، باید داده‌های همه منابع خود را در یک انبار داده تکرار کنید. استفاده از یک ابزار ETL برای تکثیر داده‌ها در یک انبار داده مبتنی بر ابر، مانند Microsoft’s Azure Synapse، ترکیب داده‌ها از همه منابع شما، برای یک نگاه کلی به تجارتتان را آسان می‌کند.

با استفاده از سرویس ETL مبتنی بر ابر مانند Stitch که فرآیند اتصال به اطلاعات و استخراج آنها از منابع و بارگیری داده‌ها را در مقصد خودکار می‌کند، می‌توانید مصرف داده را ساده کنید. از آنجا می‌توانید از Power BI برای انجام تجزیه و تحلیل عمیق مورد نیاز خود استفاده کنید.

منبع:

 STITCHDATA

نوشتهٔ پیشین
کارتیمی موفق به چه معنی است؟
نوشتهٔ بعدی
8 دلیل مهم که نیاز شما را به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال پررنگتر میکند.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

آخرین مطالب


گوگل با معرفی مدل جدید زبان بزرگ خود (LLM)، Gemini…
گوگل بارد Bard یک چت بات، انقلابی برای هوش مصنوعی…
چگونه یک متخصص BI تبدیل؟ این یک مسیر خطی نیست،…
برنامه Microsoft Power BI خود را به عنوان یک ابزار…
Api‌های POWER BI REST (رابط‎‌های برنامه نویسی برنامه) یک مجموعه…
فهرست