Einstein Analytics چیست؟ و 5 فعالیتی که با آن می توانید انجام دهید!

در ژوئن 2017 ، پلتفرم شماره 1 CRM جهان ، Salesforce ، ابزارهای تجزیه و تحلیل جدید خود را برای مشاهده داده ها (Einstein Analytics که قبلاً “Wave” نامیده می شد) منتشر کرد. بسیاری از کسانی که از این پلتفرم استفاده می کنند نام آن را شنیده اند ، اما سایر کاربران ممکن است با خود فکر کنند که ” Einstein Analytics چیست؟ “

به بیان ساده تر ،  Einstein Analytics برنامه ای است که برای بصری سازی فعالیت های در حال انجام شما در بستر محیط Salesforce استفاده می شود.

مسئله این است که آیا از Salesforce for Sales ،  Marketingیا   Service استفاده می کنید ، این ابزار قابلیت مشاهده اطلاعاتی (مانند مخاطبین ، کمپین ها یا حساب هایی) که کاربران شما هر روز به CRM اضافه می کنند ، ارائه می دهد یا نه ؟

Salesforce این ابزار را به عنوان یک راه حل “تجزیه و تحلیل پیشرفته با هوش مصنوعی” که شامل گزارشات و داشبورد ، نمودارها و سایر بصری سازی های داده است ، به بازار ارائه می دهد تا به شما در درک نحوه استفاده کاربران از Salesforce کمک کند. به عنوان مثال ، یک تیم فروش می تواند نمودارهای بصری ایجاد کند که نمودار های  نرخ سود ، چرخه متوسط ​​فروش و موارد دیگر را به دلار نشان می دهد.

Einstein Analytics

Einstein Analytics

Einstein Analytics چگونه کار می کند؟

Einstein Analytics  مستقیماً به داده های CRM متصل می شود تا در Salesforce داشبورد و گزارش ایجاد کند. البته که برای استفاده از Einstein  مجبور نیستید خود را به Salesforce محدود کنید ! می توانید CRM های دیگر را متصل کرده و از آن برای هوش تجاری کسب و کار های مختلف استفاده کنید. داشبورد های این ابزار برای دسترسی آسان کاربران به فرصت های فوق العاده در زمینه های مختلف کسب و کار و سایر زمینه های رشد سازمان ها کمک می کند.

Einstein Analytics

Einstein Analytics

چرا به ابزار قابلیت مشاهده نیاز دارم؟

بر اساس مطالعه موسسه Ponemon ، اکثر سازمانها “اطمینان ندارند” که سازمان آنها دسترسی به کاربران عالی از دید سازمانی داشته باشند و همچنین نمی توانند تعیین کنند که آیا کاربران با سیاست های شرکت مطابقت دارند یا خیر. چرا تردید می کنید ؟ برای اکثریت شرکت ها به این دلیل است که آنها نمی توانند “یک دید واحد از دسترسی کاربران عالی در سراسر شرکت ایجاد کنند.”

در پاسخ ، بسیاری از سازمانهای مالی خرید Salesforce Event Monitoring را که شامل تجزیه و تحلیل Einstein است ، انتخاب می کنند. مانیتورینگ رویداد یک راه حل امنیتی اضافی برای Salesforce است که پرونده های خام را ثبت و صادر می کند – سوابق فعالیت کاربران در Salesforce.

5 نمونه از فعالیت هایی که می توانید در یک فایل گزارش مشاهده کنید عبارتند از:

  • ورود و خروج از سیستم
  • Report exports
  • Apex executions
  • Knowledge article views
  • Lightning page interactions

Salesforce بطور طبیعی این فعالیت را در پرونده های گزارش ثبت می کند ، اما برای دریافت این داده ها باید مانیتورینگ رویداد را خریداری کنید.

با این حال ، پرونده های خام پیچیده هستند، رشته های اعداد و حروف گیج کننده هستند که فوراً برای بیننده معنی ندارند. اینجاست که ابزارهای تجزیه و تحلیل مانند انیشتین وارد عمل می شوند – لایه های اینشتین در بالای مانیتورینگ رویداد برای هضم پرونده های خام ورود به سیستم و ایجاد گزارشات بصری ، تا حدودی نمایانگر فعالیت کاربران Salesforce هستند.

عملکرد موفقیت را بسنجید و فرصت های تجاری را با تفکر مشخص کنید!

چرا دید مهم است؟ شما نمی توانید آنچه را که نمی بینید تأمین کنید. به علاوه ، اگر نتوانید آنچه در برنامه ها اتفاق می افتد را ببینید ، نمی توانید نحوه عملکرد آنها را درک کنید. همچنین نمی توانید منشا نگرانی های امنیتی ، محل تمرکز آموزش یا عادات اعضای موفق تیم را شناسایی کنید. با داده های سازمان Salesforce خود ، می توانید به سوالات مربوط به امنیت ، استفاده و پذیرش ، عملکرد و انطباق پاسخ دهید.

آیا تا به حال فکر کرده اید که “آیا کارکنان در حال ترک اطلاعات حساس را قبل از ترک صادر می کنند؟” در مورد “چه کسی این هفته وارد سیستم شد؟” (و چه کسی این کار را نکرد؟) ”سوالاتی از این قبیل را می توان با داده های نظارت بر رویداد پاسخ داد.

Einstein Analytics

Einstein Analytics

آیا Einstein Analytics ابزار ارائه داشبورد مناسبی برای من است؟

آیا شما یک سازمان مالی هستید؟ آیا داده های حساس را در Salesforce مدیریت می کنید؟ سپس به یک ابزار تحلیلی برای ارائه انواع داشبورد هایی که می تواند از نقض داده ها جلوگیری کند ، نیاز دارید. اما همیشه واضح نیست که کدام ابزار برای نیازهای شما بهتر کار می کند.

بسیاری از سازمانها اینشتین آنالیز را دوست دارند زیرا همراه با خرید نظارت بر رویداد ، بومی Salesforce است و بصری سازی قابل سفارشی سازی داده های شما را ارائه می دهد.

اما برخی از کاربران متوجه می شوند که دامنه اینشتین محدود است ، زیرا فقط زیرمجموعه ای از پرونده های گزارش خام موجود را مصرف می کند – معمولاً حدود 13 تا 16 ، در حالی که نظارت رویداد 48 پرونده گزارش مختلف را ثبت می کند. پس این همه داده اضافی کجا می رود؟ متاسفانه در این پلتفرم قابل نمایش نیست . هر چند راه هایی برای به دست آوردن آن وجود دارد.

Einstein Analytics

Einstein Analytics

سایر ابزارهای نمایش داشبورد مانند نظارت بر فعالیت کاربران می توانند داشبورد عمیق تر و آسان تری نسبت به انیشتین و نظارت بر رویدادها در مورد داده های شما داشته باشند. نظارت بر فعالیت کاربران اطلاعات و هشدارهای مهمی را ارائه می دهد که بسیاری از زمینه های توسعه کسب و کار شما ، از جمله امنیت ، استفاده و پذیرش ، عملکرد و انطباق را مطلع می کند.

اگر نیازهای امنیتی و تحلیلی شما بسیار ساده است ، انیشتین ممکن است کافی باشد. اما سازمان های مالی-که داده های بسیار حساس مشتریان را به صورت روزانه اداره می کنند-باید اینشتین را با یک ابزار عمیق تر مرتبط کنند.

منبع : www.imprivata.com

einstein analytics salesforce

نوشتهٔ پیشین
معرفی تست شخصیت mmpi2
نوشتهٔ بعدی
تاریخچه و تحول بازاریابی دیجیتال و 9 مرحله استراتژیک بازاریابی
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

آخرین مطالب


گوگل با معرفی مدل جدید زبان بزرگ خود (LLM)، Gemini…
گوگل بارد Bard یک چت بات، انقلابی برای هوش مصنوعی…
چگونه یک متخصص BI تبدیل؟ این یک مسیر خطی نیست،…
برنامه Microsoft Power BI خود را به عنوان یک ابزار…
Api‌های POWER BI REST (رابط‎‌های برنامه نویسی برنامه) یک مجموعه…
فهرست