اهمیت سئو برای سایت

سئو

SEO مخفف Search engine optimization به معنای بهینه‌‌سازی موتور‌جستجو است. به زبان ساده، این به معنای روند بهبود سایت شما برای افزایش دید آن برای جستجوهای مرتبط است. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال جلب توجه و جذب مشتریان احتمالی و موجود به سمت تجارت خود بیشتر است.

سئو چگونه کار می‌کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ و یاهو برای رد و بدل کردن صفحات در وب از ربات‌ها استفاده می‌کنند. از سایت به سایت دیگر می‌روند. اطلاعات مربوط به آن صفحات را جمع‌آوری می‌کنند و آنها را در فهرست قرار می‌دهند. در مرحله بعدی، الگوریتم‌ها صفحات موجود در فهرست را با در نظرگرفتن صدها فاکتور یا سیگنال رتبه‌بندی تجزیه و تحلیل می‌کنند. تا تعیین کنند صفحات ترتیب باید در نتایج جستجو برای یک پرسش مشخص نشان داده شوند.

فاکتورهای رتبه بندی جستجو را می‌توان پروکسی برای جنبه‌های تجربه کاربر در نظر گرفت. جدول تناوبی عوامل SEO، فاکتورها را در شش دسته اصلی و وزنها بر اساس اهمیت کلی آن برای سئو سازمان می‌دهد. به عنوان مثال، کیفیت محتوا و تحقیق در مورد کلمات کلیدی از عوامل اصلی بهینه سازی محتوا هستند و قابلیت خزنده بودن و سازگاری با موبایل از فاکتورهای مهم سایت هستند.

الگوریتم‌های جستجو برای نمایش صفحات معتبر و مرتبط طراحی شده‌اند و تجربه جستجوی کارآمد را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بهینه سازی سایت و محتوای شما با در نظر گرفتن این عوامل می‌تواند به صفحات شما در رتبه بندی بالاتر نتایج جستجو کمک کند.

برخلاف تبلیغات جستجوی پولی، برای گرفتن رتبه بندی جستجوی ارگانیک بالاتر، نمی‌توانید به موتورهای جستجو پرداخت کنید.

اهمیت سئو

اهمیت سئو برای سایت

چرا سئو برای بازاریابی مهم است؟

سئو یک بخش اساسی در بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد هر ساله تریلیون جستجو را انجام می‌دهند. غالباً با هدف تجاری برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات است. جستجو اغلب، منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای مارک‌ها است و سایر کانال‌های بازاریابی را تکمیل می‌کند. بیشتر دیده شدن و رتبه‌بندی بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقابت شما می‌تواند تأثیر اساسی در نتیجه کار داشته باشد.

با این حال، نتایج جستجو طی چند سال گذشته در حال تکامل بوده است تا به کاربران پاسخ مستقیم و اطلاعات بیشتری بدهد. که احتمال دارد کاربران را به جای هدایت آنها به وب سایت های دیگر، در صفحه نتایج نگه دارد.

همچنین توجه داشته باشید، ویژگی‌هایی مانند نتایج غنی و پنل‌های دانش در نتایج جستجو می‌توانند قابلیت مشاهده را افزایش دهند و اطلاعات بیشتری در مورد شرکت شما به طور مستقیم در نتایج به کاربران ارائه دهند.

انواع مختلف سئو

 • سئو: عمومی
 • سئو: محتوا و نوشتن
 • سئو: محتوای تکراری
 • سئو: لینک سازی
 • سئو: جستجوی موبایل
 • سئو: هدایت و انتقال سایت ها
 • سئو: هرزنامه
 • سئو: نقشه های سایت و ارسال URL ها
 • سئو: عناوین و توضیحات
 • سئو: خزنده و ربات‌ها
 • سئو: دامنه‌ها و URL‌ها

اهمیت سئو

اهمیت سئو برای سایت

راهنمای اصول SEO

سئو چیست و چرا مهم است؟

شما احتمالاً درباره سئو سایت شنیده‌اید. و اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، می‌توانید یک تعریف سریع از این واژه در ویکی‌پدیا بدست آورید. اما درک اینکه سئو چیست؟ “فرآیندی است که برای مشاهده یک وب سایت یا یک صفحه وب در موتور جستجو تأثیر می‌گذارد.”در واقع به شما کمک نمی‌کند به سوالات مهم مربوط به کسب و کار و وب سایت خود پاسخ دهید، مانند:

 • چگونه برای سایت خود یا سایت شرکت خود، موتورهای جستجو را “بهینه سازی” می‌کنید؟
 • از کجا می‌دانید که چقدر باید برای SEO جستجو کنید؟
 • چگونه می‌توان مشاوره “خوب” SEO را از مشاوره “بد” یا مضر SEO جستجو کرد؟
 • چگونه سایت خود را به یک مارکتر خوب برای دریافت خدمات سئو معرفی کنم؟

آنچه احتمالاً برای شما بعنوان یک صاحب مشاغل یا کارمند جالب توجه است. این است که چگونه می‌توانید در واقع SEO را برای کمک به افزایش ترافیک، بازده، فروش و درنهایت درآمد و سود برای کسب و کار خود استفاده کنید. این همان چیزی است که ما در این مقاله بر آن تمرکز خواهیم کرد.

چرا باید به سئو سایت اهمیت دهید؟

افراد زیادی به دنبال جستجوی مواردی هستند. این ترافیک می‌تواند برای یک کسب و کار بسیار مهم باشد. نه تنها به دلیل اینکه ترافیک زیادی وجود دارد، بلکه به دلیل وجود ترافیک بسیار خاص و با هدف بالا است.

افراد به دنبال هر نوع موضوعی هستند که مستقیماً با تجارت شما مرتبط باشد. فراتر از آن، چشم‌اندازهای شما همچنین در جستجوی انواع مواردی هستند که فقط به شغل شما مربوط می‌شوند. اینها حتی فرصت‌های بیشتری برای ارتباط با افراد و کمک به پاسخگویی به سوالات آنها، حل مشکلات آنها و تبدیل شدن به یک منبع قابل اعتماد برای آنها است.

آیا احتمالاً ویجت‌های خود را از منبعی قابل اعتماد دریافت می‌کنید. که در هر چهار باری که برای کمک به مشکلی به Google مراجعه کرده اید یا کسی که هرگز نام او را نشنیده اید، اطلاعات خوبی ارائه می‌دهد؟

اهمیت سئو

اهمیت سئو برای سایت

در واقع چه چیزی برای پیمایش در موتورهای جستجو مفید است؟

اول توجه به این نکته مهم است که Google مسئول بیشترین ترافیک موتورهای جستجو در جهان است. اما به احتمال زیاد Google در نتایج جستجو مربوط به کسب و کار یا وب سایت شما می‌خواهد در آن نشان داده شود، بازیگر اصلی است و بهترین روش‌های ذکر شده در این مقاله از کیسان به موقعیت سایت و محتوای شما کمک خواهد کرد تا در سایر موتورهای جستجو نیز رتبه‌بندی کنید.

صرف نظر از اینکه از چه موتور جستجو استفاده می‌کنید، نتایج جستجو دائماً در حال تغییر هستند. بنابراین چه چیزی مفید است؟ چگونه Google مشخص می‌کند که کدام صفحات را در پاسخ به آنچه افراد جستجو می‌کنند برگرداند؟ چگونه می‌توانید این همه بازدید ارزشمند را به سایت خود برسانید؟

الگوریتم Google بسیار پیچیده است. Google به دنبال صفحاتی است که حاوی اطلاعات مرتبط و باکیفیت در مورد جستجوی جستجوگر باشد.

آنها ارتباط را با خزیدن (یا خواندن) محتوای وب سایت شما و ارزیابی (الگوریتمی) تعیین می‌کنند. که آیا این محتوا مربوط به آنچه جستجوگر به دنبال آن است یا نه. بیشتر براساس کلمات کلیدی موجود در آن است.

آنها کیفیت را با چندین روش تعیین می‌کنند. اما در میان آنها هنوز تعداد و کیفیت سایر وب سایت‌هایی که به صفحه شما و به طور کامل سایت شما پیوند دارند برجسته است. به طور فزاینده‌ای، عناصر اضافی توسط الگوریتم Google مورد سنجش قرار می‌گیرند تا مکان شما را در چه رتبه‌ای قرار دهد، مانند:

 • چگونه افراد با سایت شما درگیر می‌شوند. (آیا آنها اطلاعات مورد نیاز را پیدا می‌کنند و در سایت شما باقی می‌مانند یا به صفحه جستجو باز می‌گردند و روی پیوند دیگری کلیک می‌کنند؟ یا اینکه آنها فقط لیست شما را در نتایج جستجو نادیده می‌گیرند و هرگز کلیک نمی‌کنند؟)
 • سرعت بارگذاری سایت شما و سازگاری با موبایل.
 • چه مقدار محتوای منحصر به فرد دارید. (در مقابل محتوای کم ارزش یا محتوای تکراری)

صدها فاکتور رتبه‌بندی وجود دارد که الگوریتم Google در پاسخ به جستجوها در نظر می‌گیرد. و آنها دائماً روند خود را به روز و اصلاح می‌کنند.

سخن پایانی

خبر خوب این است که برای رتبه بندی اصطلاحات ارزشمند در نتایج جستجو، نیازی نیست که شما یک محقق موتور جستجو باشید. ما بهترین روش های قابل اثبات و قابل تکرار را برای بهینه‌سازی وب سایت‌ها برای جستجو دنبال خواهیم کرد. که می‌تواند به شما کمک کند ترافیک هدفمند را از طریق جستجو بدون ایجاد مهندسی معکوس در صلاحیت اصلی یکی از با ارزش ترین شرکت‌های جهان ایجاد کنید.

اکنون، به اصول SEO بازگردیم! بیایید به تاکتیک‌ها و استراتژی‌های واقعی SEO بپردازیم. که به شما کمک می‌کند از موتورهای جستجوگر بازدید بیشتری داشته باشید. برای مطالعه ادامه مقاله که در حال طراحی است با ما در ارتباط باشید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید